Przegląd tygodnia z 5.02.2023 w Katowicach. Najważniejsze wydarzenia od 29.01 do 4.02.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Katowic czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Katowic czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Katowic, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 29.01 a 4.02.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Katowice. Ach ci nasi "mistrzowie"! Parkują gdzie popadnie, potem są zdziwieni... Zobaczcie najnowsze "wyczyny"!”?

Przegląd tygodnia: Katowice, 5.02.2023. 29.01 - 4.02.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Katowice. Ach ci nasi "mistrzowie"! Parkują gdzie popadnie, potem są zdziwieni... Zobaczcie najnowsze "wyczyny"!

Każdego tygodnia nie brakuje kolejnych popisowych przykładów niewłaściwego parkowania w Katowicach. Strażnicy miejscy od początku roku kontynuują akcję "Wyzwanie parkowanie", odpowiadając na zgłoszenia mieszkańców. Jak wskazuje Straż Miejska, niektórym z mistrzów parkowania z pewnością wydaje się, że pozostawienia samochodu na kilkanaście minut byle gdzie to nic takiego. Czasem jednak okazuje się, że tak zaparkowany pojazd wpływa nie tylko na komfort funkcjonowania w mieście, ale i na bezpieczeństwo pozostałych uczestników ruchu drogowego.

📢 Waloryzacja emerytur 2023 - oto nowa tabela. To będą rekordowe kwoty - wyliczenia [5.02.2023 r.]

W marcu emerytów czeka waloryzacja, która dość mocno podniesie ich emerytury. Wszystko przez wysoką inflację, która jest jednym ze wskaźników branych pod uwagę przy wyliczaniu waloryzacji emerytur i rent na dany rok. Zgodnie z najnowszymi wyliczeniami, waloryzacja wyniesie rekordowe 14,8 proc. To wskaźnik, do którego waloryzacje w poprzednich latach nawet się nie zbliżyły. Emerytury urosną dość mocno - policzyliśmy to, a wyniki dla przykładowych kwot możesz sprawdzić w tabelach, które zamieszczamy w galerii. Sprawdź!

📢 Oto NAJPIĘKNIEJSZE kobiety z klubów w woj. śląskim. Są tu zdjęcia z Katowic, Gliwic, Bielska-Białej, Rybnika...

Styczeń należał do nich! Oto NAJPIĘKNIEJSZE dziewczyny z klubów w Śląskiem. Za nami styczeń 2023 pełen klubowych imprez w naszym województwie... na których oczywiście nie brakowało pięknych pań! Sprawdź, jak się prezentowały na zdjęciach wykonanych przez klubowych fotografów. Oto najładniejsze dziewczyny na parkietach klubów z woj. śląskiego, z m.in. Katowic, Rybnika, Gliwic, Lublińca, Bielska-Białej czy Siemianowic Śląskich.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 5.02.2023: 29.01-4.02.2023 Katowice: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Katowicach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Ponad 10 tys. osób w Śląskiem było bez prądu. Śnieg i porywisty wiatr dały się we znaki

BRAK PRĄDU. W sobotę 4 lutego nad ranem, ponad 10 tysięcy mieszkańców województwa śląskiego pozostawało bez prądu. To informacje przekazane przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Przez wiele godzin trwało usuwanie skutków zalegającego śniegu oraz powalonych drzew. To efekt ostatnich silnych opadów śniegu i porywistego wiatru.

📢 Tak mieszka Małgorzata Kożuchowska. Zobacz luksusowe wnętrza domu aktorki. Zajrzyj do willi gwiazdy serialu „M jak miłość"

Małgorzata Kożuchowska wraz z mężem Bartkiem Wróblewskim i synem mieszka w luksusowym domu jednorodzinnym nieopodal stolicy. Popularna aktorka wybrała tę lokalizację nieprzypadkowo. Willa Małgosi Kożuchowskiej jest otoczona lasem, co sprzyja relaksowi po intensywnej pracy na planie filmowym i w teatrze. Zobacz, jak wygląda dom gwiazdy, która stała się rozpoznawalna za sprawą roli Hanki Mostowiak w popularnym serialu „M jak miłość".

📢 Śnieżyca w woj. śląskim - nadciągnął Cyklon Piotr! Zrobi się niebezpiecznie i mroźno. Sytuacja na drogach bardzo trudna [03.02.2023]

Koniec tygodnia z wyjątkowo niebezpieczna i zmienna pogodą. Nad woj. śląskie nadciąga Cyklon Piotr. czekają nas śnieżyce, a w weekend płynie mroźne powietrze. IMGW wydało alerty niemal dla całego kraju. Na drogach są fatalne warunki!

📢 W Katowicach powstaną 4 nowe parki. Miasto podpisało umowę z wykonawcami inwestycji. Efekty zobaczymy za rok

W piątek 3 lutego w Katowicach podpisano umowę z wykonawcami zadań na cztery parki. Nowe zielone przestrzenie pojawią się na terenie Wełnowca, Kostuchny, Ochojca oraz pograniczu Bogucic, Zawodzia i Dąbrówki Małej. Ponadto zrewitalizowany ma zostać teren przy stawie kajakowym w Dolinie Trzech Stawów. Na parki trzeba będzie jednak trochę poczekać. Planowy termin oddania wszystkich realizacji do użytku mieszkańców to wiosna przyszłego roku.

📢 Paznokcie w stylu boho – postaw na artystyczne wzorki dla każdego. Te oryginalne zdobienia wyglądają dobrze na każdych paznokciach

Wszyscy, którym znudził się już klasyczny french manicure, tradycyjne czerwone lub beżowe paznokcie, może przyjść z ratunkiem styl boho. Choć zazwyczaj sięgamy po niego latem, teraz także świetnie sprawdzi się do zimowych stylizacji. Nie określają go sztywne zasady, więc zarówno miłośniczki mocnych wzorków, jak i delikatnych zdobień, znajdą w nim coś dla siebie. Wypróbuj najnowsze inspiracje w stylu boho.

📢 Katowice. Gnijące wraki zostawione byle gdzie szpecą miasto. Straż Miejska podsumowała akcję "Sprzątnij wraka"

Porzucone pojazdy to problem dotyczący zwłaszcza dużych miast. Szpecą one estetykę miasta, niepotrzebnie zajmują miejsca postojowe, stwarzają zagrożenia dla środowiska naturalnego, a niekiedy również dla bezpieczeństwa w komunikacji. Straż Miejska w Katowicach właśnie podsumowała ubiegłoroczne działania w ramach akcji "Sprzątnij wraka". Co na ten temat mówią przepisy, jakie kary czekają na właścicieli porzuconych pojazdów i co się dzieje, gdy nie można ustalić do kogo należy wrak?

📢 TOP 14 niesamowitych rynków w Polsce: najpiękniejsze, największe, najciekawsze miejskie place. Ulica, która udaje rynek i inne ciekawostki

Rynek to centralny punkt każdego miasta. Polskie rynki najczęściej są dziś zadbane, pełne zabytków i niezwykłych historii. Zebraliśmy dla Was 14 najbardziej niezwykłych polskich rynków, które zachwycają pięknem, zdumiewają nietypowym kształtem, zaskakują rekordowymi rozmiarami. Który polski rynek miejski jest największy albo najdłuższy, które wielkie miasto formalnie nie ma rynku, co warto zobaczyć przy najsłynniejszych placach miejskich w Polsce? Zapraszamy do galerii: TOP 14 niesamowitych rynków w polskich miastach.

📢 Wypadek autobusu w Katowicach. Doszło do zderzenia z osobówką. Dwie osoby ucierpiały

KATOWICE. Zderzenie autobusu z samochodem osobowym miało miejsce na ulicy Mysłowickiej. Wskutek wypadku ucierpiały dwie osoby, u których stwierdzono obrażenia. Do zdarzenia drogowego doszło w piątek, 3 lutego w godzinach porannych. Na miejscu trwają czynności związane z ustaleniem szczegółów, dotyczących wypadku. Ruch odbywa się w miarę płynnie, choć może być nieco spowolniony.

📢 Kogo potrzeba do pracy w Katowicach? Zobacz barometr zawodów 2023. Kogo szukają pracodawcy w Katowicach? Sprawdź

Kogo potrzeba do pracy w Katowicach? Sprawdź, w jakich zawodach i specjalizacjach notuje się największy deficyt. Być może jesteś w grupie pracowników, którzy są najbardziej potrzebni. Opublikowano właśnie BAROMETR ZAWODÓW 2023.

📢 Ostatni dzień rozbiórki zniszczonego budynku. Zachowana zostanie część kondygnacji nadziemnej i piwnica

Trwa usuwanie skutków wybuchu gazu w Katowicach przy ul. Bednorza 20. Po niemal tygodniu dobiega końca rozbiórka budynku - dziś wykonane zostaną ostatnie prace w tym zakresie. Według informacji udzielonych przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Katowicach kierowcy będą mogli tędy przejechać w sobotę. Z uwagi na uszkodzenia okolicznych budynków chodnik pozostanie zamknięty dla pieszych ze względów bezpieczeństwa.

📢 Jest plan zagospodarowania przestrzennego dla Śródmieścia. Mieszkańcy nie są zachwyceni - "to miasto jest dla samochodów"

We wtorek 31 stycznia w Katowicach odbyły się konsultacje społeczne dotyczące rozwiązań przyjętych w projekcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części Śródmieścia obejmującej m.in. pl. Wolności, ul. 3-go Maja i ul. Andrzeja. Najgorętsza dyskusja wywiązała się wokół pomysłu na teren w rejonie ul. Sądowej, nieopodal dworca autobusowego. Obok znajdują się stare, ponad stuletnie kamienice. Projekt dopuszcza tu zabudowę usługową do 30 metrów wysokości. Mieszkańcy pl. Wolności są zaniepokojeni i alarmują "nasze mieszkania zamienią się w ciemne nory".

📢 W Hotelu Diament i Willi na Warszawskiej będą kasyna? Radni zaakceptowali lokalizację, decyzja należy do ministra

Czy w centrum Katowic powstaną nowe kasyna? W czwartek 2 lutego, podczas sesji Rady Miasta Katowice, radni pozytywnie zaopiniowali dwie lokalizacje wskazane przez trzech operatorów. Kasyna miałyby powstać przy al. Korfantego 35 w Hotelu Diament na zapleczu Spodka oraz przy ul. Warszawskiej 12 w zabytkowej, ponad 150-letniej Willi Grünfelda. O tym, czy tak się stanie, zadecyduje Minister Finansów, a opinia Rady Miasta nie jest w tej sprawie wiążąca.

📢 Tu odpoczniesz i zjesz posiłek w towarzystwie psa! W Katowicach powstał Dogbar. Znajduje się w Galerii Katowickiej. Zobacz ZDJĘCIA

Galeria Katowicka to pierwsze w Polsce centrum handlowe, które zdecydowało się na stworzenie takiego miejsca. Powstała tam wyjątkowa przestrzeń dedykowana dla właścicieli psów. Opiekunowie czworonogów mogą się tutaj zatrzymać na posiłek bez stresu, że przyprowadzenie ze sobą pupila będzie źle odebrane przez inne osoby. W Dogbarze znajduje się pięć stanowisk dla psów, w których mogą odpocząć, napić się wody i zjeść przekąskę przyniesioną przez opiekuna. Pieski gorzej znoszące warunki miejskie, mogą znaleźć spokój w klatce kennelowej.

📢 To niepożądane imiona dla dzieci - nie powinno się ich nadawać! Zobacz LISTĘ

Imię zostaje na całe życie, dlatego Rada Języka Polskiego utworzyła stworzyła listę imion, jakich nie powinno się ich nadawać dzieciom rodziców narodowości polskiej i obywatelstwa polskiego. Choć wykaz powstał w 2006 roku, nadal budzi emocje.

📢 Najbardziej niezwykłe zamki w Polsce. TOP 11 tajemnic i ciekawostek. Gdzie leży polski Tadż Mahal, w którym zamku grozi klątwa konia?

Polska jest pełna niezwykłych zamków, a niektóre są tak dziwne, że aż trudno uwierzyć w opowiadane o nich historie. Zebraliśmy dla Was listę 11 najbardziej niezwykłych opowieści, tajemnic i ciekawostek związanych z polskimi zamkami od Bałtyku po podnóże Tatr. Który polski zamek wzorowany był na słynnym Tadż Mahal, gdzie grozi klątwa konia, co zostawił po sobie Kopernik w Olsztynie i czego szukał na Dolnym Śląsku ojciec nazistowskiego programu rakietowego? Poznajcie naszą listę TOP 11 tajemnic i ciekawostek polskich zamków.

📢 Wybuch gazu w Katowicach. Ul. Bednorza będzie zamknięta co najmniej do piątku. Rozbiórka potrwa nieco dłużej

Na czwartek 2 lutego planowane było przywrócenie ruchu drogowego na ul. Bednorza. Tak się jednak nie stało ze względu na przedłużenie rozbiórki budynku, w którym doszło do wybuchu gazu. Najprawdopodobniej ulica pozostanie zamknięta do piątku włącznie.

📢 Znane z "Kuchennych rewolucji" bistro BZIK znów otwarte w Katowicach, lecz w innej lokalizacji. Zobaczcie ZDJĘCIA

KATOWICE. Bistro Pizzeria Bzik wróciło na gastronomiczną mapę Katowic. Po 3 miesiącach od głośnego zamknięcia, w środę 1 lutego bistro otworzyło się ponownie, tym razem w Śródmieściu, przy ulicy Warszawskiej 51. Znane z "Kuchennych rewolucji" bistro powraca głównie dzięki determinacji zespołu, który postanowił uratować wypracowywaną przez lata markę. Do odważnej decyzji o ponownym otwarciu lokalu przyczynili się również stali klienci Bzika.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

iPolitycznie - Robert Telus o rozwiązaniu problemu zboża - skrót

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na katowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie