Dogbar w Galerii Katowickiej
Dogbar w Galerii Katowickiej powstał, aby zapewnić zwierzakom oraz ich opiekunom możliwość swobodnego przebywania w strefie food court.
– Otwierając Dogbar, wychodzimy naprzeciw naszym klientom. Zależy nam, żeby wszyscy, opiekunowie piesków i same zwierzaki, ale też osoby, którym niekoniecznie po drodze z obecnością zwierząt w strefie food court – czuli się u nas komfortowo. Stąd pomysł stworzenia miejsca, gdzie psy będą pełnoprawnymi gośćmi oraz gdzie będą się czuły tak dobrze, jak to możliwe w miejscu publicznym – mówi Anna Szczerkowska, marketing manager Galerii Katowickiej.
Dzięki zaangażowaniu Miejskiego Schroniska dla Bezdomych Zwierząt i Beaty Nowak – behawiorystki, zoopsycholożki i trenerki psów, powstało miejsce idealnie skrojone na miarę potrzeb ludzi i zwierząt.
– Cieszę się, że zostałam zaproszona do pomocy w tworzeniu Dogbaru, gdyż świadczy to o świadomości pomysłodawców i ich chęci stworzenia miejsca przyjaznego psom i zgodnego z ich potrzebami. Wyjątkowość tego projektu polega na umożliwieniu lepszego zintegrowania psów z codziennym życiem oraz pozwala na udział w różnych aktywnościach razem z nimi. Miejsca wyznaczone dla psów w postaci legowisk i boksów, poprzez odseparowanie ich od głównego ciągu komunikacyjnego, dają psom możliwość odpoczynku w towarzystwie swojego opiekuna. Specjalna strefa dla psów w Galerii Katowickiej pozwala również na socjalizację naszych pupili, co jest kluczowe w ich rozwoju emocjonalnym. Zapraszam do odwiedzin i miłego spędzenia czasu w towarzystwie innych zwierzolubów – mówi Beata Nowak.
Opiekunowie piesków mogą tu zjeść posiłek bez stresu, że obecność pupila będzie źle odebrana przez inne osoby. Dogbar to miejsce stworzone przede wszystkim z troską o komfort zwierząt, które znajdą tu pięć stanowisk. Mogą odpocząć, napić się wody i spokojnie zjeść przekąskę przyniesioną przez opiekuna.
Bardziej zsocjalizowane pieski mogą przebywać w otwartych stanowiskach, a te mniej oswojone z obecnością innych ludzi i psów – w specjalnych klatkach kennelowych. O wyposażenie Dogbaru w klatki, legowiska, miski i zabawki zadbał sklep Leopardus. Funkcjonowanie miejsca określa regulamin, zapewniający bezpieczeństwo wszystkim korzystającym.
– Mamy nadzieję, że Dogbar będzie dla odwiedzających taką samą frajdą, jaką dla nas było tworzenie go i wywoła uśmiech opiekunów i radosne merdanie ogonem ich czworonożnych przyjaciół – mówi Anna Szczerkowska.
W Dogbarze stanie również instapoint dla zwierzaków – doskonałe miejsce na stylową fotkę w miejskim klimacie.
Galeria Katowicka regularnie na różne sposoby wspiera zwierzęta. Sklep Leopardus już kilka razy zorganizował akcję adopcji psów i kotów z Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach, z myślą o pomocy schronisku zbierane są też plastikowe nakrętki.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
- Dorota Gardias rozebrała się do naga przed obiektywem. Wygląda jak bogini! [zdjęcia]
- Zmarł muzyk polskiego pochodzenia. "Niegdyś sceniczna gwiazda, teraz sam w pokoju"
- Jesteśmy na Google News. Śledź Portal i.pl codziennie. Zaobserwuj nas!
- Tak mieszka Grażyna Szapołowska. GALERIA ZDJĘĆ. Piękny dom otoczony ogrodem
Polecane oferty
kup teraz

Garmin Venu Sq 2 Music Brzoskwiniowy (100270011)
NADGARSTKOWY CZUJNIK TĘTNA Zegarek stale mierzy tę…
kup teraz

Huawei Watch GT3 Pro Elite 46mm Srebrny
Wysokowydajny inteligentny zegarek z tytanowym kor…
kup teraz

Apple Watch 8 Cellular 41mm Grafitowy z opaską sportową w kolorze...
apple watch series 8 olśniewa dużym niegasnącym wy…
kup teraz

Huawei Watch GT 3 46 mm Active Czarny
Zachwyca designem i klasyczną estetyką, zapewniają…
kup teraz

Amazfit GTS 4 mini Czarny
Amazfit GTS 4 Mini Kompaktowy i pełen mocy Ultra p…
kup teraz

Withings ScanWatch (HWA09-model 1-All-Int)
Withings ScanwatchPierwszy hybrydowy smartwatch z …
iPolitycznie - Robert Telus o rozwiązaniu problemu zboża - skrót