Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Budżet Obywatelski. Pozytywnie zweryfikowano 308 wniosków. Najaktywniejsi byli mieszkańcy Tauzena

Marcin Śliwa
Marcin Śliwa
Zakończył się kolejny etap IX edycji Budżetu Obywatelskiego w Katowicach polegający na weryfikacji formalnej złożonych wniosków, który pozytywnie przeszło 308 z 323 zaproponowanych przez mieszkanki i mieszkańców inicjatyw.
Zakończył się kolejny etap IX edycji Budżetu Obywatelskiego w Katowicach polegający na weryfikacji formalnej złożonych wniosków, który pozytywnie przeszło 308 z 323 zaproponowanych przez mieszkanki i mieszkańców inicjatyw. UM Katowice / R. Kaźmierczak
Zakończył się kolejny etap IX edycji Budżetu Obywatelskiego w Katowicach polegający na weryfikacji formalnej złożonych wniosków, który pozytywnie przeszło 308 z 323 zaproponowanych przez mieszkanki i mieszkańców inicjatyw. Największą aktywnością wykazały się osoby z Osiedla Tysiąclecia - 20 wniosków z tej dzielnicy trafi pod głosowanie. Pozytywną weryfikację uzyskało także po 19 wniosków złożonych w Ligocie-Panwenikach oraz w Bogucicach.

Wnioski z projektami można było zgłaszać do poniedziałku 16 maja. Formalną weryfikację pozytywnie przeszło 308 z 323 złożonych wniosków. Wśród zadań infrastrukturalnych pojawiły się projekty dotyczące budowy nowych dróg rowerowych (Załęże, Os. Witosa, Dąb, Zarzecze, Murcki, Koszutka) parkingów, montażu monitoringu (Śródmieście, Załęże, Os. Witosa, Os. Tysiąclecia, Bogucice, Dąbrówka Mała, Janów-Nikiszowiec, Piotrowice-Ochojec) i elementów poprawiających bezpieczeństwo pieszych oraz kierowców.

Nie zabrakło też zadań dedykowanych młodszym mieszkańcom miasta, takich jak place zabaw oraz projektów zielonych - dotyczących nowych nasadzeń w przestrzeni publicznej. Nowe psie wybiegi miałyby powstać w Zawodziu, Brynowie Części Wschodniej-Osiedlu Zgrzebnioka oraz Ligocie-Panewnikach.

– Mieszkańcy Katowic aktywnie włączają się w działania związane z budżetem obywatelskim, bo widzą efekty swojego zaangażowania – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Przez osiem lat katowiczanie wybrali prawie tysiąc projektów, z których ponad 840 o łącznej wartości ok. 119 mln zł już zostało zrealizowanych. Powstały nowe ławki, chodniki, drogi rowerowe, zielone skwery, boiska, kamery monitoringu miejskiego. Z efektów tych projektów korzystają tysiące mieszkańców. Katowiczanie dostali świetne narzędzie do wprowadzania realnych zmian swojego otoczenia i bardzo sprawnie z niego korzystają, co potwierdza liczba zgłoszonych w tej edycji projektów – dodaje prezydent.

Spośród wszystkich wniosków 47 ma charakter ogólnomiejski. Najwięcej pomysłów dla swojej dzielnicy zgłosili mieszkańcy Osiedla Tysiąclecia (20 wniosków), Ligoty-Panewnik (19 wniosków), Bogucic (19 wniosków) oraz Szopienic-Burowca (17 wniosków).

Szczegółowe informację oraz pełną listę projektów można sprawdzić tutaj. Teraz do 5 sierpnia wnioski będą sprawdzane pod kątem merytorycznym, a lista projektów które pozytywnie przejdą kolejny etap zostanie opublikowana 16 sierpnia. Tegoroczne głosowanie potrwa od 10 do 23 września. Równolegle trwa nabór wniosków do Zielonego Budżetu Miasta Katowice, w ramach którego na inwestycje zabezpieczono 3 mln złotych.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na katowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto