MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Szpital geriatryczny w Katowicach: rozbudowa z modułów, jak z klocków

Agata Pustułka
Szpital geriatryczny w Katowicach Szopienicach będzie pierwszym szpitalem w województwie z modułów. Jego budowa przypomina składanie klocków Lego. Składanie modułów już się zaczęło.

Szpital geriatryczny w Katowicach: rozbudowa do 2014 roku

W planie rozbudowy szpitala w Szopienicach, jedynej placówki w Polsce o takim profilu, jest uruchomienie w pierwszym kwartale 2014 roku poza obecnym 38-łóżkowym oddziałem geriatrycznym i poradniami specjalistycznymi, dwóch nowych oddziałów: oddziału geriatrycznego na 25 łóżek oraz oddziału rehabilitacji geriatrycznej na 24 łóżka

Jak to będzie wyglądać? Wszystko będzie w hipernowoczesnej technologii. Szpital geriatryczny w Katowicach będzie złożony z modułów przygotowanych "pod klucz" z ceramiką, instalacjami, drzwiami i oknami. Potem trzeba będzie wszystko połączyć. No i oczywiście wstawić łóżka dla pacjentów. Każdy moduł ma już swoją łazienkę oraz miejsca przeznaczone na określony sprzęt medyczny.

Na początku listopada 2013 zaczęło się zwożenie poszczególnych elementów, ma to potrwać kilka dni. Po ułożeniu "szpitalnych klocków", nowa placówka będzie niemal gotowa.

Szpital geriatryczny w Katowicach-Szopienicach jest niezwykle zasłużony w leczeniu osób starszych, ale potrzeby medyczne stale rosną. Podobnie jak liczba pacjentów.

- Obecnie w szpitalu leczonych jest rocznie 1,2 tys. osób - w oddziale geriatrii i 13,5 tys. - w dwunastu specjalistycznych poradniach przyszpitalnych. Średnia wieku chorych leczonych przekracza 80 lat - wyjaśnia dr Jarosław Derejczyk, geriatra, dyrektor szpitala geriatrycznego w Katowicach.

W Polsce ogółem jest około 700 łóżek geriatrycznych i niespełna 300 geriatrów. W województwie śląskim w 2012 roku funkcjonowało 288 łóżek.

NOWY SZPITAL W KATOWICACH: GEO MEDICAL

od 16 lat
Wideo

Ceny warzyw i owoców w maju

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na katowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto