MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Przecięcie wstęgi w nowym biurze fundacji Iskierka. Siedziba daje nowe możliwości działania na rzecz dzieci i młodzieży ZDJĘCIA

Aleksandra Wielgosz
Aleksandra Wielgosz
Wiele radości towarzyszyło otwarciu nowego biura fundacji Iskierki w Katowicach.
Wiele radości towarzyszyło otwarciu nowego biura fundacji Iskierki w Katowicach. Marzena Bugała-Astaszow
19 kwietnia miało miejsce uroczyste otwarcie nowego biura Fundacji Iskierka w Katowicach przy ul. Dębowej 3, co daje nowe możliwości działania na rzecz dzieci i młodzieży. Odtąd to właśnie w stolicy województwa śląskiego będą rodziły się nowe inicjatywy fundacji.

Właśnie dziś, 19 kwietnia, stolica województwa śląskiego stała się miejscem narodzin nowych projektów i inicjatyw. Wszystko za sprawą otwarcia nowej siedziby biura fundacji Iskierka. W inauguracji wzięli udział przedstawiciele władz miejskich oraz goście specjalni - podopieczni fundacji wraz ze swoimi rodzinami, a także przyjaciele i darczyńcy Iskierki.

- W Katowicach aktywnie pomagamy organizacjom pożytku publicznego, bo dzięki nim pomoc otrzymują osoby, które naprawdę tego potrzebują. Fundacja ISKIERKA pomaga szczególnej grupie - dzieciom z chorobą nowotworową leczącym się między innymi w Katowicach, obejmując je wsparciem finansowym, psychologicznym i społecznym - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Nowa przestrzeń pozwoli wciąż pomagać najmłodszym mieszkańcom województwa śląskiego.

- To jest zupełnie nowe miejsce natomiast działania, którymi się zajmujemy wciąż będą takie same – koncentrujemy się na pomocy rodzinom, w których najmłodsi członkowie zmagają się z nowotworem. Wspieramy dzieci, które leczą się w Katowicach, Zabrzu, Rzeszowie i Warszawie. W sumie mamy ponad 700 podopiecznych, z czego ponad 100 przebywa w szpitalach. Natomiast wsparcie z naszej strony mocno wykracza poza szpitalne sale. Towarzyszymy w całym procesie dochodzenia do zdrowia - także w takich aspektach jak dieta, psycholog, arteterapia czy inne zajęcia zewnętrzne. To jest wiedza, sprzęt, leki oraz szerokorozumiane wsparcie. Są rodziny, które są z nami już 18 lat - mówi Jolanta Czernicka-Siwecka, prezeska fundacji Iskierka.

Preferencyjne warunki stosowane dla organizacji non-profit

Miasto wspomogło fundację, udostępniając lokal na preferencyjnych warunkach. Nowa siedziba, mieszcząca się przy ul. Dębowej 3, to przestrzeń o powierzchni 135 metrów kwadratowych. Umowa najmu została podpisana 16 listopada poprzedniego roku, po czym fundacja przystąpiła do adaptacji lokalu do własnych potrzeb.

- To jak cenna i ważna jest wasza pomoc i jak dużo wnosi ona w życie waszych podopiecznych i ich rodzin najlepiej świadczy to ile osób jest tu dzisiaj razem z wami. Kiedy człowiekowi osuwa się grunt spod nóg najważniejsze jest to, aby obok był człowiek życzliwy, przyjazny i czuły. Wy wszystkie te cechy posiadacie. Bardzo się cieszymy z tego, że skorzystaliście z gościnności miasta Katowice - mówił po przecięciu wstęgi Jarosław Makowski, wiceprezydent Katowic.

Kilkadziesiąt lat działalności fundacji na rzecz wsparcia dzieci i ich rodzin

Od 2006 roku fundacja pełni rolę organizacji pożytku publicznego, zajmującą się wspieraniem dzieci z chorobą nowotworową oraz ich rodzin poprzez system wsparcia finansowego, psychologicznego i społecznego. Ponad 700 dzieci, głównie leczonych w specjalistycznych ośrodkach w Katowicach, Zabrzu i Rzeszowie, znajduje opiekę w ramach działań fundacji. Ponadto Iskierka realizuje projekty ogólnopolskie oraz udziela wsparcia finansowego dzieciom leczonym również w innych placówkach w kraju i za granicą. Aby dowiedzieć się więcej o działalności fundacji kliknij TUTAJ.

od 16 lat
Wideo

Ceny warzyw i owoców w maju

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na katowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto