VARiactwo przy Bukowej! GKS Katowice - Stomil Olsztyn 2:1. Zdjęcia z meczu

Rafał Musioł
Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Karina Trojok
W niedzielę, 3 października, piłkarze GKS Katowice w dramatycznych okolicznościach pokonali Stomil Olsztyn i opuścili ostatnie miejsce w tabeli! Zobaczcie zdjęcia ze spotkania na Bukowej.

Olbrzymie emocje przeżyli kibice GKS Katowice w końców-ce meczu ze Stomilem Olsztyn. W piątej doliczonej minucie Bartosz Jaroszek w zamieszaniu i chaosie w polu karnym wykazał się instynktem i tuż przy słupku posłał piłkę do siatki. Wybuch radości gospodarzy został jednak powstrzymany przez sędziego, który zaczął sytuację analizować na VAR-ze.

Była to już trzecia taka sytuacja w tym meczu. W 63. minucie Filip Szymczak trafił na 2:0, ale był na spalonym, więc gol nie mógł zostać uznany. W 72 minucie Filip Szymczak stoczył twardą walkę w polu karnym i pokonał bramkarza gości, ale Sebastian Krasny znów wykorzystał VAR. Tym razem przyglądał się powtórkom wyjątkowo długo i... znów nie zaliczył trafienia.

Nic więc dziwnego, że przy trzecim podejściu także dominowała niepewność. Małopolski sędzia gola jednak uznał i sekundy później zakończył spotkanie, które przełamało fatalną serię GKS-u i pozwoliło ekipie z Bukowej opuścić nie tylko ostatnie miejsce w tabeli, ale także strefę spadkową

Końcowy wynik był sprawiedliwy. Katowiczanie byli zespołem lepszym, a Stomil skupiał się na przeszkadzaniu w grze i szukaniu szczęścia w stałych fragmentach gry, stanowiących najgroźniejszą broń olsztynian. Wyrównujący gol stanowił jednak duże zaskoczenie. Dośrodkowanie, które trafiło do Patryka Zycha oszołomiło wszystkich na Bukowej i doprowadziło do nerwowej końcówki.

Rafał Górak odetchnął z ulgą. Atmosfera na Bukowej robiła się już napięta, a gra drużyny pozostawiała sporo do życzenia. Trzy punkty pozwolą na oddech, chociaż postawa defensorów nadal jest daleka od ideału.

W następnej kolejce na Bukowej pojawi się rozpędzony GKS Tychy. Dla kibiców Katowic to jeden z najważniejszych, jeśli nie najważniejszy mecz w sezonie.

Zobaczcie zdjęcia z meczu GKS Katowice - Stomil Olsztyn.

GKS Katowice - Stomil Olsztyn 2:1 (0:0)
1:0
Danian Pawłas (47), 1:1 Patryk Zych(70), 2:1 Bartosz Jaroszek (90+5)
GKS Kudła - Wojciechowski, Janiszewski, Jędrych, Kołodziejski, Pawłas - Woźniak (78. Sanocki), Repka (78. Jaroszek), Figiel, Błąd (90. F. Kozłowski) - Szymczak (84. Szwedzik). Trener: Rafał Górak.
Stomil Bąkowski - Szabaciuk (65. Wójcik), Remisz, Dampc, Straus - Żwir, Tecław, Fundambu, Pyrdoł (51. Zych), Moneta (87. Czajka) - Mikita. Trener: Adrian Stawski.
Żółte kartki Woźniak, Szymczak, Kołodziejski - Remisz, Czajka.