MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ruszył nabór na dofinansowanie w ramach programu „50 kW na start”. Kwota przeznaczona w tegorocznej edycji to 10 mln zł

Redakcja
Ruszył nabór na dofinansowanie w ramach programu „50 kW na start”. Kwota przeznaczona w tegorocznej edycji to 10 mln zł a nawet więcej. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, poszerza zakres beneficjentów na wszystkie firmy z terenu województwa śląskiego.

W tym roku więcej beneficjentów

Od 15 lutego 2022 roku przedsiębiorcy z terenu województwa śląskiego mogą składać wnioski o dofinansowanie przedsięwzięć, polegających na zabudowie mikroinstalacji fotowoltaicznych, a konkretnie instalacji o mocy do 50 kW. Jest to kolejna edycja Programu „50 kW na start”, uruchomiona przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, która tym razem poszerza zakres beneficjentów na wszystkie firmy z terenu województwa śląskiego, niezależnie od ich wielkości.

10 mln zł a nawet więcej na Program

W Programie „50 kW na start” przedsiębiorcy mogą otrzymać dofinansowanie do 100 procent kosztów kwalifikowanych zadania, w tym: w formie nieumarzalnej pożyczki w wysokości 90 procent udzielonego dofinasowania czy w ramach dotacji do 10 procent udzielonego dofinansowania. Kwota, jaką Fundusz przeznaczy na Program w tegorocznej edycji wyniesie 10 mln zł a nawet więcej, jeżeli inicjatywa będzie cieszyć się sporym zainteresowaniem wśród beneficjentów. Zwiększenie puli jest jak najbardziej prawdopodobne chociażby dlatego, że w tym roku z możliwości dofinansowania mają szansę skorzystać wszyscy przedsiębiorcy a nie tylko przedstawiciele sektora mikro, małych czy średnich przedsiębiorstw, jak to było dotąd.

– W poprzednich edycjach Programu sporo firm, ale spoza sektora MSP, pytało nas o możliwość dofinansowania na zabudowę takich niedużych instalacji fotowoltaicznych. Podjęliśmy więc decyzję o rozszerzeniu grupy beneficjentów, do których ten Program kierujemy – wyjaśnia Tomasz Bednarek, prezes Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Trzy terminy naborów

Podobnie jak w poprzednich latach, nabór wniosków będzie prowadzony w trzech terminach: pierwszy z nich odbywa się w dniach od 15 lutego do 31 marca, drugi nabór będzie możliwy od 1 do 30 kwietnia i trzeci – od 1 do 31 maja 2022 r. Fundusz zastrzega sobie prawo do wstrzymania naboru w przypadku wyczerpania alokacji środków, przewidzianych w Programie. Wnioski wraz załącznikami należy składać w siedzibie Funduszu w Katowicach.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na katowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto