MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Przegląd tygodnia z 9.06.2024 w Katowicach. Najważniejsze wydarzenia od 2.06 do 8.06.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Katowic, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 2.06 a 8.06.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Bawiły się w klubach w Śląskiem i wyglądały NAJPIĘKNIEJ! Zobacz ZDJĘCIA. One skradły show na parkiecie w MAJU 2024”?

Przegląd tygodnia: Katowice, 9.06.2024. 2.06 - 8.06.2024: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Bawiły się w klubach w Śląskiem i wyglądały NAJPIĘKNIEJ! Zobacz ZDJĘCIA. One skradły show na parkiecie w MAJU 2024

Wyglądały najpiękniej! Działo się w maju w klubach w woj. śląskim! Przez kluby w Katowicach, Gliwicach, Częstochowie, Rybniku, Bielsku... przewinęły się setki, jak nie tysiące miłośników dobrej zabawy. Oto najpiękniejsze panie z dyskotek w naszym regionie, które bawiły się podczas majowych imprez. Zobacz, jak się prezentowały na zdjęciach wykonanych przez klubowych fotografów.

📢 Są zmiany wśród księży wikarych w diecezji katowickiej! Publikujemy pełną LISTĘ parafii! Wręczono już dekrety

Dojdzie do zmian wikarych w parafiach. Jak co roku archidiecezja katowicka opublikowała listę dekretów. Kilka dni po informacjach dotyczących proboszczów, wiemy o zmianach wikarych. Napisano także, gdzie trafi trójka nowo wyświęconych księży. Sprawdź zmiany.

📢 XIII Muszlownik Murcki Festiwal Katowice. Festiwal przyciągnął bardzo dużo ilość fanów! ZOBACZ ZDJĘCIA Z WYDARZENIA

Po raz ósmy Park Murckowski zamienił się w ogromną scenę muzyczną. Fani ostrzejszych brzmień bawili się pod sceną. Zobacz, krótką relację z tego wydarzenia. ZOBACZ ZDJĘCIA

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 9.06.2024: 2.06-8.06.2024 Katowice: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Katowicach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Ks. Grzegorz Glenc, proboszcz parafii św. Barbary w Katowicach-Giszowcu, nie żyje. Miał 59 lat

Nie żyje ks. Grzegorz Glenc, proboszcz parafii w Katowicach-Giszowcu. O śmierci duchownego poinformowała dziś kuria archidiecezji katowickiej.

📢 Leśny Piknik Rodzinny "Ekoodpowiedzialnie" w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach. Masa ekologicznych atrakcji czekała na uczestników

Na łące za lotniskiem Muchowiec odbywał się Leśny Piknik Rodzinny „Ekoodpowiedzialnie”. Wśród atrakcji: warsztaty, badania, pokazy ekologicznych i innowacyjnych sprzętów, konkursy gry i zabawy, stoiska edukacyjne, stanowisko do ekotatuaży, rozmowy z osobami pracującymi w zakresie ochrony przyrody i wiele innych. Zobaczcie ZDJĘCIA.

📢 Wyróżnienia JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego wręczone! Znamy studenta i doktorantkę roku!

Podczas Galii XVI edycji konkursu Wyróżnień JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. dr. hab. Ryszarda Koziołka, uhonorowano 40 najbardziej zasłużonych, aktywnych i twórczych osób na rzecz środowiska akademickiego i społecznego. To XVI edycja konkursu honorującego osiągnięcia naukowe, artystyczne, sportowe, popularnonaukowe, społeczne oraz kulturalne studentów i studentek oraz doktorantów i doktorantek uczelni, a także zaangażowanych w różne gałęzie uczelni. Uroczystość miała miejsce 7 czerwca 2024 roku na wewnętrznym dziedzińcu (patio) spinPLAC. W trakcie niej ogłoszono także wyniki plebiscytu na Studenta i Doktoranta Roku, którymi zostali: Jan Szopa oraz Karolina Kowalska.

📢 Już w najbliższą sobotę Dzień Koszutki 2024 w Katowicach! W ramach Katokultury zapowiada się super impreza

Festyn Koszutki 2024, który odbędzie się w niedzielę w Miejskim Domu Kultury! To wyjątkowe wydarzenie to doskonała okazja, aby spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół, ciesząc się różnorodnymi atrakcjami przygotowanymi specjalnie dla Was.

📢 Tylko teraz w PROROWERY.pl Katowice kupisz rower taniej nawet do 2000 zł - to najlepszy czas na zakup roweru

Wakacje to idealny okres na zakup roweru dla siebie lub dla całej rodziny. W znajdującym się bliskie Ciebie PROROWERY Katowice możesz kupić rowery elektryczne górskie, gravel, trekking, cross takich renomowanych marek jak: ROMET, Ridley, Jobobike, Winora, Pucky. Rowery sprzedawane są w bezkonkurencyjnych cenach, w ratach RRSO 0%, a teraz można skorzystać jeszcze z promocji na rowery z kolekcji 2024 nawet 2000 zł taniej. W PROROWERY Katowice możesz skorzystać z fachowego doradztwa naszych ekspertów oraz możliwości przetestowania roweru przed zakupem.

📢 Nowego wiceprezydent w Katowicach. Maciej Biskupski zastąpił na tym stanowisku Jerzego Woźniaka, pełniącego tę funkcję od 2019 roku

Maciej Biskupski jest świetnie znany katowiczanom i katowiczankom, bowiem w ostatnich latach pełnił funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej. Teraz czas na nowe polityczne wyzwania. Prezydent Marcin Krupa mianował go na jednego ze swoich zastępców. Na tym miejscu zastąpił Jerzego Woźniaka.

📢 Gigantyczna kolejka w Katowicach! Wszystko przez... otwarcie Pana Precla przy ul. 3 Maja. Rozdają go za darmo - zobacz ZDJĘCIA

Wielkie otwarcie Pana Precla w Katowicach. Już od rana w piątek 7 czerwca długa kolejka ludzi czeka na posmakowanie smacznego precla, w kilkunastu wariantach smakowych! ZOBACZ RELACJĘ Z TEGO WYDARZENIA!

📢 Najzabawniejsze plakaty wyborcze! Takie cuda wiszą przy drogach - zobacz to! Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

Najzabawniejsze plakaty wyborcze! Kampania to zazwyczaj kopalnia śmiesznych haseł i plakatów! W tłumie kandydatów politycy próbują się wykazać nadzwyczajną kreatywnością... wszak trzeba zaistnieć i przykuć uwagę w "tłumie" innych plakatów na słupach czy płotach. Chwytliwe hasło, zabawne zdjęcie, humorystyczna grafika... Los bywa przewrotny, czasami kombinacja nazwisk na plakatach, również potrafi rozbawić! Zobaczcie sami, na co kandydaci do Parlamentu Europejskiego wpadli w tym roku!

📢 Głodny w Katowicach? Tam zjesz pyszny obiad - warto wpaść! Oto LISTA 15 katowickich restauracji, które oceniono najlepiej - LATO 2024

Głodny w Katowicach? Gdzie warto się wybrać coś przekąsić z rodziną czy znajomymi? Katowiczanie polecają te miejsca! Publikujemy ranking 15 najlepiej ocenianych restauracji w Katowicach. Te miejsca zdobyły ponad 4,5 gwiazdki w opiniach Google! Znasz je?

📢 Pierwszy etap osiedla ATAL Sky+ w Katowicach jest już gotowy. Powstanie tu ponad 800 mieszkań! Zobacz ZDJĘCIA z budowy

KATOWICE. Duża inwestycja mieszkaniowa blisko centrum jest już coraz bliżej oddania do użytku. Gotowy jest już pierwszy etap osiedla ATAL Sky+ składający się z trzech budynków. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się tu w drugim kwartale 2024 roku. Trwają prace budowlane związane z drugim etapem, w ramach którego powstaną kolejne trzy budynki. Łącznie ta terenie kompleksu Sky+ powstanie prawie 1100 nowych lokali mieszkalnych i usługowych.

📢 Barbara Nowacka na Śląsku. W gmachu Sejmu Śląskiego minister edukacji spotkała się z przedstawicielami Młodzieżowych Rad

6 czerwca w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach po raz drugi odbyło się spotkanie zrzeszające przedstawicieli wszystkich Młodzieżowych Rad Miast, Gmin i Powiatów. Poprzednie - marcowe zakończyło się sukcesem, dlatego postanowiono o cykliczności tych wydarzeń. Tym razem w debacie z udziałem młodych ludzi wzięła udział minister edukacji narodowej, Barbara Nowacka. Jak powiedziała na początku spotkania do uczniów "większość z was nie ma wspomnień z innej szkoły, niż szkoły w czasach PiS-u, kiedy kurator zajmował się dyscyplinowaniem za poglądy, za różnorodności, za otwartość lub zajmował się polityką" - teraz czas na zmiany.

📢 Zobacz najnowsze ZDJĘCIA z budowy nowego stadionu i hali GKS Katowice. Trybuny pomieszczą prawie 15 tysięcy kibiców!

Stadion dedykowany GKS Katowice, powstaje na Załęskiej Hałdzie, tuż obok autostrady A4. Prezydent Marcin Krupa oficjalnie zapowiedział, że zwróci się do radnych, by ulica okalająca kompleks sportowy otrzymała nazwę Nowa Bukowa. Stadion z trybunami na 14.896 osób, hala dla 2.792 kibiców, dwa trawiaste boiska treningowe, parkingi oraz mała infrastruktura są na etapie plac wykończeniowych. Zobaczcie, co dzieje się na placu budowy.

📢 Gotowi na wodne atrakcje? Wkrótce otwarcie basenów i miejskich kąpielisk w Katowicach. Wodne place zabaw już działają

Kochasz wodne i słoneczne kąpiele? To idealny czas dla ciebie! Wraz z zbliżającym sezonem letnim w Katowicach sukcesywnie otwierane będą miejskie kąpieliska i wodne place zabaw. Kiedy? Sprawdziliśmy!

📢 Katowice. Boli cię ząb? Szukasz dobrego dentysty? Ci stomatolodzy w Katowicach są NAJLEPSI - zostali właśnie wyróżnieni!

Poszukujesz dobrego dentysty w Katowicach? Poznaj lokalne Orły Stomatologii 2024. To program, który zestawia najlepszych stomatologów w poszczególnych miastach w kraju. Którzy stomatolodzy w Katowicach otrzymali wyróżnienie? Kliknij w galerię i poznaj najlepszych dentystów w Katowicach!

📢 Liczne podtopienia w woj. śląskim - to był największy opad od 52 lat! Strażacy interweniowali 1203 razy! To wyglądało jak armagedon...

ŚLĄSKIE. Nikt nie przypuszczał, że podniesione ostrzeżenie IMGW ws. silnych burz do III najwyższego stopnia i alert RCB zwiastować będą TAKI żywioł! Wszak w ostatnich dniach ostrzeżeń IMGW było wiele, wysyłanych alertów również sporo... i te zdążały zdaniem wielu nieco spowszechnieć. Internauci zaczynali już nawet żartować z kolejnych ostrzeżeń... W wtorek w Bielsku-Białej mieliśmy do czynienia z największym opadem od 1972 roku, wprowadzono alerty powodziowe w kilku gminach.

📢 Koncert Stare Dobre Małżeństwo w Katowicach! Niedziela w tonie poezji śpiewanej przy placu Sejmu Śląskiego Katowice

Już w najbliższą niedzielę, 9. czerwca 2024 odbędzie się koncert Starego Dobrego Małżeństwa w Katowicach. Nie można przegapić tej okazji. Poczuj klimat rajdów, obecności bieszczadzkich aniołów prosto z placu przy Sejmu Śląskiego 2 w Katowicach.

📢 Zadyma w Boże Ciało! Do Hola Hotelu w Katowicach wtargnęli ochroniarze. Czy mieli prawo przejąć obiekt?

Kilkadziesiąt osób wtargnęło do Hola Hotel i przejęło obiekt, który wówczas prowadziła firma Hola Management. - Mieli gaz pieprzowy, pałki. Ktoś ze świadków powiedział nawet, że mogli mieć broń - mówi Mikołaj Matjasik z Hola Management. Czy akcja była legalna?

ZOBACZ KONIECZNIE

Lubisz czytać ale książki są za drogie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych księgarniach online.

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na katowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto