Zawody w skimboardingu w Katowicach. Kto wygrał? European Skimboarding Cup 2021 przed Galerią Libero w Katowicach

OPRAC.:
Kacper Jurkiewicz
European Skimboarding Cup 2021 przed Galerią Libero w Katowice

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuń w prawo - wciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
European Skimboarding Cup 2021 przed Galerią Libero w Katowice Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuń w prawo - wciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow
Katowice. To była niesamowita atrakcja dla wszystkich, którzy uwielbiają sporty wodne. 28 sierpnia czołówka światowych surferów konkurowała ze sobą na Placu do Radości Libero w Katowicach. Odbył się tam finał Europejskiego Pucharu Skimboardowego i drugiej edycji Mistrzostw Śląska – LIBERO x 71 SKIM Silesia Cup 2021. W przyszły weekend Libero również przygotowało ciekawą atrakcję. Zobaczcie zdjęcia z zawodów.

Surferzy mierzyli się ze sobą w Libero Katowice

Za nami niesamowita rywalizacja. W ostatnią sobotę sierpnia w Galerii Libero po raz drugi zjawili się miłośnicy widowiskowego sportu wodnego, jakim jest skimboarding. Zeszłoroczne wydarzenie zostało uznane za najlepszy turniej tego typu w Polsce oraz jeden z najlepszych w Europie. Tegoroczna edycja Mistrzostw Śląska w skimboardingu była częścią, a zarazem finałem Europejskiego Pucharu Skimboardowego (European Skimboarding Cup). W wydarzeniu wzięły udział światowe gwiazdy tego oryginalnego sportu, jednak do rywalizacji, obok zawodowców, mógł przystąpić każdy.

Światowej sławy surferzy przyjechali ze swoimi deskami z różnych zakątków Europy i świata, aby zmierzyć się z najlepszymi w finale Europejskiego Pucharu Skimboardowego. Po efektownej i zaciętej walce na ponad 30-metrowym torze z przeszkodami, zwycięzcą pucharu został pochodzący z Niemiec Semjon Szillat. Mistrzynią Europy kobiet została Niemka Lydia Blanke, a triumfy w kategorii U-16 święcił Polak – Oliwier Łukaszczyk.

Równolegle, podczas Mistrzostw Śląska w Skimboardingu odbyły się zawody LIBERO x 71 SKIM Silesia Cup 2021, zwycięzcą w kategorii PRO został Logan Davidson, Amerykanin uznawany za jednego z najlepszych zawodników na świecie. Sukces osiągnęła także Polka – Agata Opora, która wygrała Mistrzostwa Śląska w kategorii kobiet. Jednocześnie, zdobywając zaledwie kilka punktów mniej od Niemki, Lydii Blanke, zajęła drugie miejsce w Europejskim Pucharze.