Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Zajęcia edukacyjne „Drużyna Inki” w przystanku historia IPN. Czego młodzież dowiedziała się o historycznej bohaterce?

Szymon Kwiatkowski
Szymon Kwiatkowski
Dołącz do drużyny inki
Dołącz do drużyny inki Karina Trojok
Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach zorganizował dla młodzieży zajęcia w ramach projektu „Drużyna Inki”. Celem projektu jest przybliżenie życiorysu sanitariuszki oraz teoretyczne i praktyczne szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej w zakresie RKO. Zobacz zdjęcia z wydarzenia.

Zajęcia edukacyjne „Drużyna Inki” w Przystankach Historia IPN

29 listopada 2023 r. w godz. 9.00 do 15.00 w Przystanku Historia - Centrum Edukacyjnym im. Henryka Sławika w Katowicach, przy ul. św. Jana 10 odbyły się zajęcia edukacyjne dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych i klas 1 szkół ponadpodstawowych w ramach projektu „Drużyna Inki”. Dzień wcześniej te same zajęcia odbyły się w Częstochowie.

Zajęcia trwające 60 minut prowadzi koordynator Renata Skoczek. Podzielone są one na dwie części. Pierwsza jest związana z historią tytułowej bohaterki, gdzie młodzież zapoznaje się z postacią Danuty Siedzikówny „Inki” oraz jej rodziny. Druga część również nawiązuje do sanitariuszki Armii Krajowej, jednak jest to teoretyczne i praktyczne szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zobacz zdjęcia z wydarzenia

Drużyna Inki

Głównym celem projektu „Drużyna Inki” jest przybliżenie życiorysu sanitariuszki 5. Wileńskiej Brygady AK Danuty Siedzikówny ps. „Inka” oraz teoretyczne i praktyczne szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej w zakresie RKO. Całość jest jednocześnie odpowiedzią na pytanie: Co w dzisiejszych czasach oznacza sformułowanie „zachować się jak trzeba” w kontekście moralnego obowiązku reagowania na krzywdę ludzką.

Podczas prowadzonego wykładu prowadzący nawiązywali do obywatelskiej postawy niesienia pomocy. Projekt ma również za zadanie uwrażliwić młodzież na problem obojętności wobec zjawiska hejtu i wykluczenia, dla którego punktem wyjścia jest pojęcie szacunku wobec każdego człowieka.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na katowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto