Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu oleskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4
Oto oficjalne wyniki wyborów do rady powiatu oleskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, które opublikowała PKW. Dowiedz się, jak głosowano w Twoim regionie. Poniżej publikujemy szczegółowe dane.
Wyniki wyborów do rady powiatu oleskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- CHUDZICKI Krzysztof Józef: pozycja 1 : 4,52% (3 196 głosów)
- KITAJGRODZKI Zbigniew: pozycja 2 : 4,52% (3 196 głosów)
- SEKIENDA Anna Maria: pozycja 3 : 4,52% (3 196 głosów)
- KUBACKI Tomasz Jan: pozycja 4 : 4,52% (3 196 głosów)
- KUBICA Łukasz Marcin: pozycja 5 : 4,52% (3 196 głosów)
- KAŁWAK Sylwia Aleksandra: pozycja 6 : 4,52% (3 196 głosów)
- BORKOWSKA Barbara Elżbieta: pozycja 7 : 4,52% (3 196 głosów)
- SZYMAŃSKI Tomasz: pozycja 8 : 4,52% (3 196 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KAŁWAK Leszek: pozycja 1 : 2,73% (1 928 głosów)
- KULIBERDA Przemysław Tadeusz: pozycja 2 : 2,73% (1 928 głosów)
- ZAJĄC Dorota Ewa: pozycja 3 : 2,73% (1 928 głosów)
- JĘDRYSIAK Lidia: pozycja 4 : 2,73% (1 928 głosów)
- OLSZOWY Edmund Franciszek: pozycja 5 : 2,73% (1 928 głosów)
- MIESZKALSKI Paweł Adam: pozycja 6 : 2,73% (1 928 głosów)
- BAKALARCZYK Marek: pozycja 7 : 2,73% (1 928 głosów)
- SIEJA Renata Irena: pozycja 8 : 2,73% (1 928 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA 15PAŹDZIERNIKA-DZIAŁAMY LOKALNIE:
- RASZTAR Piotr: pozycja 1 : 5,25% (3 713 głosów)
- PONIATOWSKI Kordian Krzysztof: pozycja 2 : 5,25% (3 713 głosów)
- BELKA Patrycja: pozycja 3 : 5,25% (3 713 głosów)
- PAWLACZYK Zdzisława: pozycja 4 : 5,25% (3 713 głosów)
- ŁAPUCHA Magdalena Maria: pozycja 5 : 5,25% (3 713 głosów)
- SOŁTYSIAK Grażyna Jadwiga: pozycja 6 : 5,25% (3 713 głosów)
- KNAGA Jarosław Bronisław: pozycja 7 : 5,25% (3 713 głosów)
- POPCZYK Beata Maria: pozycja 8 : 5,25% (3 713 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu oleskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- BACHOWSKA Agnieszka Izabela: pozycja 1 : 2,06% (449 głosów)
- DUBIEL Tadeusz Jan: pozycja 2 : 2,06% (449 głosów)
- ŻAK Stanisław Franciszek: pozycja 3 : 2,06% (449 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- ŁĘGA Małgorzata Ilona: pozycja 1 : 0,58% (126 głosów)
- ZYCH Rafał Piotr: pozycja 2 : 0,58% (126 głosów)
- MAŃKA Bartłomiej Kacper: pozycja 3 : 0,58% (126 głosów)
- BRZOZOWSKA Justyna Anna: pozycja 4 : 0,58% (126 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA 15PAŹDZIERNIKA-DZIAŁAMY LOKALNIE:
- STEFAN Tomasz Joachim: pozycja 1 : 4,3% (938 głosów)
- GERLIC Anna Maria: pozycja 2 : 4,3% (938 głosów)
- FORYTA Ewa Anna: pozycja 3 : 4,3% (938 głosów)
- WLOSZYK Jerzy Karol: pozycja 4 : 4,3% (938 głosów)
- BŁACH Ewa Monika: pozycja 5 : 4,3% (938 głosów)
- NAUMOWICZ Mieczysław Andrzej: pozycja 6 : 4,3% (938 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŚLĄSCY SAMORZĄDOWCY:
- FABIANEK Roland Rudolf: pozycja 1 : 10,38% (2 264 głosów)
- KUS Sylwia Joanna: pozycja 2 : 10,38% (2 264 głosów)
- WRÓBEL Jacek Piotr: pozycja 3 : 10,38% (2 264 głosów)
- NOWOROLNIK Karol Józef: pozycja 4 : 10,38% (2 264 głosów)
- KANSIK Weronika Magdalena: pozycja 5 : 10,38% (2 264 głosów)
- MIDURA Katarzyna: pozycja 6 : 10,38% (2 264 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA OLESKA - NASZA PRZYSZŁOŚĆ:
- SZECÓWKA Jacek Jan: pozycja 1 : 0,69% (151 głosów)
- SKIBA Piotr Andrzej: pozycja 2 : 0,69% (151 głosów)
- ORZESZYNA Ewa: pozycja 3 : 0,69% (151 głosów)
- KAJKOWSKA Milena Izabela: pozycja 4 : 0,69% (151 głosów)
- KOTTISCH Denis Martin: pozycja 5 : 0,69% (151 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu oleskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- GRZEBIŃSKA Anna: pozycja 1 : 1,97% (458 głosów)
- NIKOLCZUK Marek Piotr: pozycja 2 : 1,97% (458 głosów)
- LANGER Brygida Marta: pozycja 3 : 1,97% (458 głosów)
- WOŁOWCZYK Marek Jan: pozycja 4 : 1,97% (458 głosów)
- POLAŃSKA Marcelina Kinga: pozycja 5 : 1,97% (458 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- SKORUPA Damian Józef: pozycja 1 : 1,24% (289 głosów)
- BUHL Andrea Weronika: pozycja 2 : 1,24% (289 głosów)
- MIOZGA Robert Józef: pozycja 3 : 1,24% (289 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- MIKA Bernard Walenty: pozycja 1 : 0,75% (175 głosów)
- GAŚ Gabriela Maria: pozycja 2 : 0,75% (175 głosów)
- MŁOTKOWSKI Dawid Tadeusz: pozycja 3 : 0,75% (175 głosów)
- TYSZKIEWICZ Dorota Anna: pozycja 4 : 0,75% (175 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA 15PAŹDZIERNIKA-DZIAŁAMY LOKALNIE:
- BRYLKA Dionizy Jerzy: pozycja 1 : 5,79% (1 345 głosów)
- URBANEK Dominika Maria: pozycja 2 : 5,79% (1 345 głosów)
- KONARSKA-MARKIEWICZ Bożena Janina: pozycja 3 : 5,79% (1 345 głosów)
- BĘBENEK Daria Weronika: pozycja 4 : 5,79% (1 345 głosów)
- KOJ Marcin Marek: pozycja 5 : 5,79% (1 345 głosów)
- MAGNES Krzysztof Józef: pozycja 6 : 5,79% (1 345 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŚLĄSCY SAMORZĄDOWCY:
- KACZMARCZYK Barbara Maria: pozycja 1 : 4,68% (1 087 głosów)
- CZAJA Teresa Maria: pozycja 2 : 4,68% (1 087 głosów)
- DYKTA Dariusz Szymon: pozycja 3 : 4,68% (1 087 głosów)
- ZAJONTZ Gerard Stanisław: pozycja 4 : 4,68% (1 087 głosów)
- KABAT Monika Weronika: pozycja 5 : 4,68% (1 087 głosów)
- RESPONDEK Jacek Łukasz: pozycja 6 : 4,68% (1 087 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA OLESKA - NASZA PRZYSZŁOŚĆ:
- KAPELA Piotr Jan: pozycja 1 : 3,44% (800 głosów)
- KOPYTO Jolanta Maria: pozycja 2 : 3,44% (800 głosów)
- BUCZEK Hubert: pozycja 3 : 3,44% (800 głosów)
- PACH Małgorzata Anna: pozycja 4 : 3,44% (800 głosów)
- SAWCZUK-WRÓBEL Małgorzata Krystyna: pozycja 5 : 3,44% (800 głosów)
- TUL Michał Marek: pozycja 6 : 3,44% (800 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu oleskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ZUG Henryk Józef: pozycja 1 : 2,12% (884 głosów)
- PYTKA Zdzisław Ryszard: pozycja 2 : 2,12% (884 głosów)
- PAPROTNY Patrycja Joanna: pozycja 3 : 2,12% (884 głosów)
- BRODZIAK Jerzy Teofil: pozycja 4 : 2,12% (884 głosów)
- MOLSKA Ewa Karolina: pozycja 5 : 2,12% (884 głosów)
- KLONOWSKA Bożena Helena: pozycja 6 : 2,12% (884 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- FAMUŁA Dawid Mateusz: pozycja 1 : 1,2% (499 głosów)
- PIŚNIAK Grzegorz Zenon: pozycja 2 : 1,2% (499 głosów)
- PODSTAWA-SKORUPA Karolina Maria: pozycja 3 : 1,2% (499 głosów)
- PIETRZAK Sandra Joanna: pozycja 4 : 1,2% (499 głosów)
- KUZAJ Klaudiusz Józef: pozycja 5 : 1,2% (499 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- DUBAS Bożena Lidia: pozycja 1 : 1,01% (420 głosów)
- PAWEŁCZYK Mateusz Denis: pozycja 2 : 1,01% (420 głosów)
- SABOK Karolina Grażyna: pozycja 3 : 1,01% (420 głosów)
- JĘDRYSIAK Zbigniew: pozycja 4 : 1,01% (420 głosów)
- KOPER Grażyna Helena: pozycja 5 : 1,01% (420 głosów)
- POLAK Edward Adam: pozycja 6 : 1,01% (420 głosów)
- FAMUŁA Jerzy Jan: pozycja 7 : 1,01% (420 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA 15PAŹDZIERNIKA-DZIAŁAMY LOKALNIE:
- ADAMSKI Adam: pozycja 1 : 3,81% (1 588 głosów)
- RADLAK-DEDYK Dorota Eliza: pozycja 2 : 3,81% (1 588 głosów)
- MIŚKIEWICZ Krzysztof Janusz: pozycja 3 : 3,81% (1 588 głosów)
- POLAK Paweł Piotr: pozycja 4 : 3,81% (1 588 głosów)
- WOLNA Linda Maria: pozycja 5 : 3,81% (1 588 głosów)
- GŁOGOWSKA Daria Elżbieta: pozycja 6 : 3,81% (1 588 głosów)
- SUDER Andrzej Jarosław: pozycja 7 : 3,81% (1 588 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŚLĄSCY SAMORZĄDOWCY:
- HUTSCH Damian Józef: pozycja 1 : 3,41% (1 419 głosów)
- ANTONOWICZ Krzysztof Kazimierz: pozycja 2 : 3,41% (1 419 głosów)
- OCHMANN-GODLEWSKI Katarzyna Iwona: pozycja 3 : 3,41% (1 419 głosów)
- MENZEL Renata Anna: pozycja 4 : 3,41% (1 419 głosów)
- PIECH Ewa Agnieszka: pozycja 5 : 3,41% (1 419 głosów)
- MANN Krzysztof Józef: pozycja 6 : 3,41% (1 419 głosów)
- HOBER Norbert Hubert: pozycja 7 : 3,41% (1 419 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA OLESKA - NASZA PRZYSZŁOŚĆ:
- WOJCZYSZYN Janusz Paweł: pozycja 1 : 3,39% (1 412 głosów)
- CICHOŃ Ewa Maria: pozycja 2 : 3,39% (1 412 głosów)
- OPOŁKA Magdalena Monika: pozycja 3 : 3,39% (1 412 głosów)
- MALIŃSKI Jan Stefan: pozycja 4 : 3,39% (1 412 głosów)
- IMIOŁCZYK Hubert Erwin: pozycja 5 : 3,39% (1 412 głosów)
- NOWAK Barbara Olga: pozycja 6 : 3,39% (1 412 głosów)
- WIATR Korneliusz Adam: pozycja 7 : 3,39% (1 412 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jakie zadania ma rada powiatu?
Rada powiatu w Polsce pełni bardzo istotną rolę w samorządzie terytorialnym. Jej zadania obejmują szeroki zakres działań. Zalicza się do nich m.in.:
- uchwalanie budżetu powiatu
- decydowanie o organizacji oświaty, służby zdrowia, pomocy społecznej
- planowanie i koordynowanie inwestycji publicznych na terenie powiatu
- nadzór nad jednostkami organizacyjnymi powiatu
- przyjmowanie planu zagospodarowania przestrzennego dla obszarów, które nie są objęte planami gminnymi
- współpraca z gminami na terenie powiatu w zakresie rozwoju regionalnego
Może Cię zainteresować
Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?