Sprawdź aktualne informacje od naszej redakcji o wynikach w serwisie Wybory Samorządowe 2018
Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.
– kandydat otrzymał mandat
Okręg 1
Miasto Zawiercie
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
2
Dorota Danuta Pytlik
843
(4,05%)
-
6
Wioleta Marzena Biała
140
(0,67%)
-
3
Marcin Wojciech Wojciechowski
666
(3,20%)
-
1
Małgorzata Bogumiła Benc
2 139
(10,29%)
-
4
Izabela Dorota Maciążek-Mazur
339
(1,63%)
-
11
Robert Dariusz Grabowski
143
(0,69%)
-
5
Roman Zdzisław Kot
208
(1,00%)
-
9
Jarosław Mariusz Wosik
105
(0,50%)
-
8
Anna Maria Pasek
143
(0,69%)
-
12
Andrzej Tomasz Czerwiński
144
(0,69%)
-
7
Alina Miszczyk
175
(0,84%)
-
10
Tomasz Adam Chrząszczyk
139
(0,67%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONARSKI - ZAWIERCIAŃSKA ODNOWA
-
8
Patrycja Gola
113
(0,54%)
-
6
Tomasz Piotr Lekki
69
(0,33%)
-
9
Karol Szymon Ciepły
26
(0,13%)
-
1
Barbara Danuta Kozioł
1 039
(5,00%)
-
3
Szymon Mogielski
162
(0,78%)
-
2
Tomasz Piotr Kowalczyk
392
(1,88%)
-
7
Wiktoria Barbara Zawisz
36
(0,17%)
-
10
Dawid Łukasz Porębski
93
(0,45%)
-
5
Izabela Krystyna Pawłowska-Polańska
66
(0,32%)
-
4
Robert Adam Ziębowski
121
(0,58%)
-
12
Karolina Anna Gumułka
97
(0,47%)
-
11
Jadwiga Wierzbowska
20
(0,10%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
9
Krystyna Teodozja Saczyńska
65
(0,31%)
-
1
Andrzej Lucjan Danecki
1 082
(5,20%)
-
6
Zenobiusz Włodzimierz Sikora
68
(0,33%)
-
3
Małgorzata Szklarkowska-Noszczyk
209
(1,01%)
-
2
Waldemar Jacenty Karoń
235
(1,13%)
-
8
Marek Krzysztof Ziębiński
87
(0,42%)
-
10
Tomasz Wiesław Stachowski
97
(0,47%)
-
4
Marek Jerzy Koziorowski
194
(0,93%)
-
7
Elżbieta Maria Ptaś
136
(0,65%)
-
5
Daria Anna Stępień
68
(0,33%)
-
11
Aneta Katarzyna Kozłowska
74
(0,36%)
-
12
Paweł Michał Wesołowski
109
(0,52%)
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
-
1
Marek Stanisław Szczygłowski
187
(0,90%)
-
4
Teresa Natalia Mach
79
(0,38%)
-
3
Grzegorz Dors
120
(0,58%)
-
5
Bogusława Jadwiga Hąc
90
(0,43%)
-
2
Jacek Bogusław Panek
193
(0,93%)
-
7
Grzegorz Stolarski
53
(0,25%)
-
9
Paweł Łukasz Radosz
188
(0,90%)
-
8
Agata Toborek
49
(0,24%)
-
6
Stanisław Wojciech Fugas
61
(0,29%)
-
10
Grażyna Mirosława Lipś
87
(0,42%)
-
11
Rafał Paweł Podsiadło
31
(0,15%)
-
12
Agnieszka Katarzyna Kot
65
(0,31%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „ZDROWY POWIAT-ZDROWA GMINA”
-
5
Paweł Chmura
465
(2,24%)
-
4
Wioletta Anna Domagała
237
(1,14%)
-
12
Aleksander Marian Jachimowski
203
(0,98%)
-
11
Marek Żarnowiecki
86
(0,41%)
-
2
Jan Włodzimierz Zamora
316
(1,52%)
-
3
Anna Maria Falkiewicz-Anzorge
494
(2,38%)
-
1
Zbigniew Jan Rok
632
(3,04%)
-
7
Ewa Ludomira Pietryka
52
(0,25%)
-
10
Jerzy Stanisław Kurzak
156
(0,75%)
-
9
Anna Barbara Sadowska
52
(0,25%)
-
6
Anna Urszula Kołodziejczyk
59
(0,28%)
-
8
Edyta Krystyna Jędrzejak-Ciepły
55
(0,26%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNA ALTERNATYWA WYBORCÓW ZIEMI ZAWIERCIAŃSKIEJ
-
12
Jakub Przemysław Chmielewski
57
(0,27%)
-
2
Dariusz Grzegorz Bednarz
1 028
(4,94%)
-
7
Justyna Anna Gajek-Gołuchowska
92
(0,44%)
-
3
Andrzej Szymon Wilk
633
(3,04%)
-
1
Edmund Kazimierz Kłósek
520
(2,50%)
-
4
Agnieszka Bogumiła Podlasek
84
(0,40%)
-
5
Grażyna Teresa Ferdyn
180
(0,87%)
-
6
Agnieszka Anna Rejek
82
(0,39%)
-
10
Kamil Przemysław Kowalczyk
94
(0,45%)
-
11
Aneta Izabela Śliwa-Dziwińska
106
(0,51%)
-
8
Igor Grzegorz Zagała
148
(0,71%)
-
9
Artur Grzegorz Makaruk
41
(0,20%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
4
Anita Maria Maszczyk
218
(1,05%)
-
3
Aniceta Bronisława Książek-Słomka
426
(2,05%)
-
1
Teresa Anna Mucha-Popiel
1 628
(7,83%)
-
2
Małgorzata Halina Machura
505
(2,43%)
-
12
Janusz Eugeniusz Żakowski
126
(0,61%)
-
8
Józef Leszek Pabian
114
(0,55%)
-
5
Marlena Lidia Szczęśniak
147
(0,71%)
-
6
Ryszard Zygmunt Cholewka
111
(0,53%)
-
10
Marek Ludwig
103
(0,50%)
-
9
Magdalena Marta Świderska
175
(0,84%)
-
11
Aneta Anna Wilczek
69
(0,33%)
-
7
Paweł Aleksander Łakota
257
(1,24%)
Okręg 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
1
Leszek Andrzej Kalaga
455
(6,59%)
-
2
Tadeusz Marian Czop
771
(11,17%)
-
3
Bożena Danuta Bialik
157
(2,28%)
-
5
Urszula Maria Osikowicz
269
(3,90%)
-
4
Iwona Barbara Banasiak
171
(2,48%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONARSKI - ZAWIERCIAŃSKA ODNOWA
-
1
Damian Zbigniew Ociepka
169
(2,45%)
-
3
Magdalena Zofia Drozdowska
123
(1,78%)
-
5
Monika Katarzyna Ziółkowska-Wnuk
81
(1,17%)
-
2
Jolanta Górny
80
(1,16%)
-
4
Adrian Sylwester Wójcik
13
(0,19%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
5
Andrzej Adam Pilis
64
(0,93%)
-
1
Damian Leszek Łukasik
492
(7,13%)
-
2
Danuta Teresa Gotfryd
171
(2,48%)
-
3
Magdalena Elżbieta Ślęzak
78
(1,13%)
-
4
Bronisława Janina Ściślicka
43
(0,62%)
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
-
2
Krystyna Ewa Męcik
140
(2,03%)
-
4
Wiesław Julian Ludwikowski
142
(2,06%)
-
3
Beata Ewa Sadowska
57
(0,83%)
-
1
Andrzej Jan Pniak
422
(6,12%)
-
5
Maciej Daniel Kubiczek
87
(1,26%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „ZDROWY POWIAT-ZDROWA GMINA”
-
1
Urszula Helena Milka
157
(2,28%)
-
2
Henryk Witold Mogieła
192
(2,78%)
-
4
Anna Małgorzata Piechowska
109
(1,58%)
-
5
Alicja Jadwiga Serwicka
54
(0,78%)
-
3
Andrzej Paweł Czapla
184
(2,67%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNA ALTERNATYWA WYBORCÓW ZIEMI ZAWIERCIAŃSKIEJ
-
5
Jolanta Urszula Roterman
151
(2,19%)
-
2
Maciej Jerzy Koczur
193
(2,80%)
-
1
Mieczysław Franciszek Skręt
216
(3,13%)
-
4
Adam Gryta
197
(2,86%)
-
3
Grażyna Bronisława Czop
53
(0,77%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
2
Adrian Józef Kała
185
(2,68%)
-
1
Konrad Sebastian Knop
398
(5,77%)
-
3
Ewa Wiekiera
92
(1,33%)
-
4
Katarzyna Anna Katarzyńska
181
(2,62%)
-
5
Grzegorz Adam Piłka
553
(8,01%)
Okręg 3
Gminy: Ogrodzieniec, Pilica
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
1
Barbara Laskowska
860
(9,39%)
-
2
Marian Wojciech Lipiński
279
(3,05%)
-
5
Adam Zdzisław Zamora
159
(1,74%)
-
4
Tomasz Dylewski
331
(3,61%)
-
3
Ewa Jadwiga Śrubarczyk
132
(1,44%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONARSKI - ZAWIERCIAŃSKA ODNOWA
-
1
Marcin Radosław Kocjan
352
(3,84%)
-
2
Zbigniew Józef Perek
30
(0,33%)
-
3
Karolina Patrycja Adamczyk
22
(0,24%)
-
4
Ewelina Monika Guzik
15
(0,16%)
-
5
Andrzej Marcin Grabowski
34
(0,37%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
1
Henryk Goncerz
739
(8,07%)
-
3
Katarzyna Ewa Romańska-Bujak
148
(1,62%)
-
2
Leszek Andrzej Brzozowski
185
(2,02%)
-
4
Adam Paweł Głąb
333
(3,64%)
-
5
Zofia Helena Michalik
55
(0,60%)
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
-
2
Paweł Tomasz Skóra
244
(2,66%)
-
1
Stanisław Dąbrowa
889
(9,71%)
-
4
Róża Urszula Kończyk
171
(1,87%)
-
3
Grzegorz Michał Wałek
326
(3,56%)
-
5
Magdalena Latacz
19
(0,21%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „ZDROWY POWIAT-ZDROWA GMINA”
-
1
Maria Wanda Milejska
2 048
(22,36%)
-
2
Michał Władysław Otrębski
654
(7,14%)
-
4
Stanisława Uliniarz
90
(0,98%)
-
5
Aneta Maria Kowal
252
(2,75%)
-
3
Sławomir Dariusz Szlachta
76
(0,83%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
3
Agnieszka Katarzyna Cuprian
130
(1,42%)
-
1
Marek Ignacy Fiutak
285
(3,11%)
-
2
Lech Józef Nicia
99
(1,08%)
-
4
Anna Janina Tokarska
65
(0,71%)
-
5
Jarosław Artur Ciszewski
138
(1,51%)
Okręg 4
Gminy: Irządze, Szczekociny, Żarnowiec
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
1
Paweł Jan Sokół
958
(12,15%)
-
2
Jerzy Orliński
470
(5,96%)
-
5
Małgorzata Grażyna Stolarczyk
104
(1,32%)
-
4
Joanna Patrycja Rajczykowska
187
(2,37%)
-
3
Dorota Anna Dudziuk
284
(3,60%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
1
Joanna Urszula Stojek
96
(1,22%)
-
2
Wojciech Andrzej Bieniek
122
(1,55%)
-
3
Leszek Bartosz
107
(1,36%)
-
4
Halina Zdzisława Molus
65
(0,82%)
-
5
Sylwia Karolina Jańczyk
42
(0,53%)
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
-
3
Zofia Stańczyk
41
(0,52%)
-
1
Krzysztof Jan Wrona
1 377
(17,47%)
-
5
Anna Zofia Wierzbicka
14
(0,18%)
-
2
Zofia Szlęk
285
(3,61%)
-
4
Andrzej Włodzimierz Herman
127
(1,61%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „ZDROWY POWIAT-ZDROWA GMINA”
-
4
Halina Barbara Kwiecień
76
(0,96%)
-
3
Barbara Smacka Zięba
251
(3,18%)
-
2
Tomasz Kulisa
112
(1,42%)
-
1
Mariusz Zygmunt Piotrowski
1 054
(13,37%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNA ALTERNATYWA WYBORCÓW ZIEMI ZAWIERCIAŃSKIEJ
-
2
Jerzy Marceli Piaszczyk
75
(0,95%)
-
4
Edyta Zdzisława Wójcik
37
(0,47%)
-
5
Paweł Grzegorz Chmielewski
17
(0,22%)
-
1
Rafał Krupa
897
(11,38%)
-
3
Aleksandra Lidia Smuła
227
(2,88%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
1
Mirosława Karolina Krzysztofik
489
(6,20%)
-
5
Jolanta Pytlarz
29
(0,37%)
-
2
Mirosław Marek Szreniawski
111
(1,41%)
-
3
Wanda Ewa Jeziorowska
165
(2,09%)
-
4
Zbigniew Stefan Hermanowicz
65
(0,82%)
Okręg 5
Gminy: Kroczyce, Poręba, Włodowice
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
4
Ewelina Joanna Migdał
136
(1,43%)
-
2
Adam Tadeusz Pucek
163
(1,71%)
-
1
Gabriel Dors
996
(10,46%)
-
3
Tomasz Piotr Kita
551
(5,79%)
-
6
Bożena Anna Śleszyńska
173
(1,82%)
-
5
Jolanta Anna Jurek
98
(1,03%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONARSKI - ZAWIERCIAŃSKA ODNOWA
-
1
Agnieszka Maria Andrzejewska
405
(4,25%)
-
2
Ilona Teresa Pleban
83
(0,87%)
-
5
Krzysztof Artur Kossek-Markowski
11
(0,12%)
-
6
Tomasz Włodzimierz Wawrzynkiewicz
66
(0,69%)
-
4
Marcin Janusz Brewka
40
(0,42%)
-
3
Anna Maria Kliś
161
(1,69%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
3
Mirosława Jęderko
123
(1,29%)
-
4
Halina Helena Milewska
28
(0,29%)
-
2
Sylwester Andrzej Jańczyk
140
(1,47%)
-
1
Jan Marcin Kowalski
292
(3,07%)
-
5
Marta Edyta Brzychcy
20
(0,21%)
-
6
Tomasz Mariusz Dziwiński
78
(0,82%)
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
-
1
Cezary Rafał Barczyk
550
(5,77%)
-
4
Paweł Łukasz Bańka
85
(0,89%)
-
6
Adam Lucjan Szymański
46
(0,48%)
-
5
Monika Anna Grela
112
(1,18%)
-
3
Małgorzata Danuta Grabowska
91
(0,96%)
-
2
Ewa Zofia Drabek
45
(0,47%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „ZDROWY POWIAT-ZDROWA GMINA”
-
1
Tomasz Aleksander Ślusarczyk
270
(2,83%)
-
4
Józef Piotr Donocik
73
(0,77%)
-
5
Marzena Ewa Orzoł
72
(0,76%)
-
3
Gabriela Anna Bogdał
59
(0,62%)
-
2
Karol Andrzej Hadrych
901
(9,46%)
-
6
Małgorzata Świderska
150
(1,57%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNA ALTERNATYWA WYBORCÓW ZIEMI ZAWIERCIAŃSKIEJ
-
2
Iwona Marzanna Muskalska
123
(1,29%)
-
4
Krzysztof Paweł Furgacz
146
(1,53%)
-
3
Bożena Ewa Nędza
56
(0,59%)
-
6
Aneta Barbara Chrząszcz
48
(0,50%)
-
1
Piotr Artur Van Der Coghen
225
(2,36%)
-
5
Stanisław Antoni Borówka
124
(1,30%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
2
Bogusław Paweł Piotrowski
384
(4,03%)
-
1
Jarosław Marek Kleszczewski
1 798
(18,88%)
-
6
Urszula Anna Kuśmierska
224
(2,35%)
-
5
Joanna Barbara Dyrda
62
(0,65%)
-
3
Eliza Maria Labocha
46
(0,48%)
-
4
Jan Macherzyński
270
(2,83%)