Sprawdź aktualne informacje od naszej redakcji o wynikach w serwisie Wybory Samorządowe 2018
Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.
– kandydat otrzymał mandat
Okręg 1
al. Piłsudskiego, Folwark, Habsburgów, Jana, Komisji Edukacji Narodowej, Komorowskich, Krasińskiego oraz bloki nr 9, nr 15 i nr 17, PCK, Południowa, Powstańców Śląskich, Słowicza, Wodna, Osiedle 700 - lecia, Osiedle Pod Grapą
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BURMISTRZA ANTONIEGO SZLAGORA
-
7
Paweł Edward Szczepanik
143
(4,45%)
-
2
Robert Adam Brączek
441
(13,73%)
-
1
Antoni Paweł Szlagor
459
(14,29%)
-
5
Halina Barbara Szcześniak
53
(1,65%)
-
6
Lidia Barcik
37
(1,15%)
-
4
Henryka Małgorzata Regel
37
(1,15%)
-
3
Tomasz Jerzy Kotajny
117
(3,64%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNI WOJCIECHA BIELEWICZA
-
4
Danuta Anna Gęga
9
(0,28%)
-
1
Aleksander Hojdysz
30
(0,93%)
-
5
Michał Wolny
11
(0,34%)
-
3
Łucja Bielewicz
18
(0,56%)
-
2
Łukasz Tomasz Blachura
38
(1,18%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU ŻYWIECKIEGO
-
2
Maciej Moc
75
(2,34%)
-
1
Karol Antoni Gąsior
107
(3,33%)
-
3
Wiesława Anna Wisłowska
50
(1,56%)
-
4
Urszula Anna Kalińska
51
(1,59%)
-
6
Katarzyna Agnieszka Galica
22
(0,69%)
-
7
Grzegorz Szafrański
65
(2,02%)
-
5
Marek Szatanik
26
(0,81%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
1
Bogusław Lucjan Bogacz
134
(4,17%)
-
5
Dorota Władysława Madej
49
(1,53%)
-
4
Jolanta Sobczak
54
(1,68%)
-
2
Jolanta Sylwia Kliś
82
(2,55%)
-
3
Paweł Marcin Hajduk
54
(1,68%)
-
6
Dariusz Adam Pietraszko
21
(0,65%)
-
7
Adam Józef Biłyk
88
(2,74%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
6
Andrzej Tomasz Szymański
38
(1,18%)
-
3
Rafał Adam Dudziak
53
(1,65%)
-
5
Zofia Kliś
45
(1,40%)
-
4
Krystyna Irena Korzec-Jędrzejas
37
(1,15%)
-
2
Mieczysław Jan Pachowicz
95
(2,96%)
-
7
Aleksandra Stanisława Wróbel
114
(3,55%)
-
1
Tadeusz Trzop
444
(13,83%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
1
Krzysztof Ryszard Stankiewicz
56
(1,74%)
-
5
Bogusława Maria Czarnota
6
(0,19%)
-
2
Helena Maria Habdas
19
(0,59%)
-
6
Jerzy Lejawa
3
(0,09%)
-
4
Zofia Mrowiec
8
(0,25%)
-
7
Magdalena Maria Murańska
16
(0,50%)
-
3
Włodzimierz Perges
6
(0,19%)
Okręg 2
al. Jana Pawła II, al. Legionów, al. Wolności, Akacjowa, Beskidzka, Bracka, Dębowa, Góra Burgałowska, Granitowa, Gwiezdna, Handlowa, Irysowa, Jagiellońska, Jana III Sobieskiego, Jaśminowa, Jaworowa, Jodłowa, Kasztanowa, Komonieckiego, Kościuszki, Kraszewskiego, Krokusowa, Krótka, Liliowa, 3 Maja, Makowa, Mała, Mickiewicza, Młyńska, Nad Markiem, Nad Witem, Ogrodowa, Paderewskiego, Piernikarska, Pilnikarska, Plac Mariacki, Plebańska, Pod Górą, Podwale, Pod Jemiołą, Pogodna, Poniatowskiego, Rynek, Rzeczna, Stefana Batorego, Sempołowskiej, Sienkiewicza, Skwer Narodowych Sił Zbrojnych, Słowackiego, Stroma, Szewska, Śliżowy Potok, Świętego Wita, Świętokrzyska, Topolowa, Wichrowa od nr 1 do nr 47, Wincentego Witosa, Węglowa, Wierzbowa, Wiśniowa, Wschodnia, Za Górą, Zamkowa, Zielona, Żeglarska, Żeromskiego, Feliksa Kazimierza Potockiego, Krakowska, Osiedle Młodych oraz budynki nr 6 i nr 19, Osiedle Na Wzgórzu, Osiedle Widok, Władysława Andersa, Adama Asnyka, Bohaterów Września, Tadeusza Bora-Komorowskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Bolesława Chrobrego, Stefana Czarnieckiego, Jana Karola Chodkiewicza, Marii Dąbrowskiej, Działy Zadzielskie, Aleksandra Fredry, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Stefana Grota-Roweckiego, Kazimierza Wielkiego, Franciszka Kleeberga, Królowej Jadwigi, Bolesława Krzywoustego, Jana Kasprowicza, Władysława Łokietka, Stanisława Maczka, Moszczanicka, Młyn, Mieszka I, Ernesta Malinowskiego, Nad Łękawką, Cypriana Kamila Norwida, Orląt Lwowskich, Piastowska, Plażowa, Przyjaciół, Rekreacyjna, Lucjana Rydla, Rychwałdzka, Stanisława Sosabowskiego, Strzelców Karpackich, Jana Sowińskiego, Leopolda Staffa, Strażacka, Ślemieńska, Władysława Warneńczyka, Gabrieli Zapolskiej, Jana Zamoyskiego, Stanisława Żółkiewskiego, Zawiszy Czarnego, Osiedle Szkolne, Astrów, Azaliowa, Bluszczowa, Bławatkowa, Bratkowa, Bzowa, Chabrowa, Chmielna, Cyprysowa, Fiołkowa, Głogowa, Kalinowa, Konwaliowa, Mieczykowa, Nad Jeziorem, Narcyzowa, Niezapominajki, Oczkowska, Pierwiosnkowa, Przebiśniegowa, Sasankowa, Słonecznikowa, Stokrotkowa, Storczykowa, Suska, Tulipanowa, Wrzosowa, Żonkilowa, Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej-Szpital Powiatowy, Dom Pomocy Społecznej – Śliżowy Potok 8
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BURMISTRZA ANTONIEGO SZLAGORA
-
3
Mona Saad
191
(4,50%)
-
5
Izabela Magdalena Sowa-Knapczyk
32
(0,75%)
-
7
Małgorzata Anna Mazgaj
36
(0,85%)
-
8
Tomasz Piotr Szpilka
39
(0,92%)
-
2
Marcin Krzysztof Wróbel
235
(5,54%)
-
4
Wojciech Józef Glondys
150
(3,54%)
-
1
Marian Stanisław Kastelik
403
(9,50%)
-
6
Grzegorz Stanisław Janik
34
(0,80%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNI WOJCIECHA BIELEWICZA
-
2
Katarzyna Maria Czajewska
2
(0,05%)
-
4
Wiktor Dariusz Płonka
12
(0,28%)
-
3
Monika Magdalena Bielewicz
3
(0,07%)
-
1
Wojciech Tomasz Bielewicz
60
(1,41%)
-
5
Mariusz Wojciech Czajewski
7
(0,17%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŻYWIEC NASZA PRZYSZŁOŚĆ JOANNA OSTROWSKA
-
1
Joanna Agnieszka Ostrowska
137
(3,23%)
-
5
Michał Piotr Król
10
(0,24%)
-
3
Ewelina Kinga Worek
16
(0,38%)
-
6
Artur Tomasz Martosz
8
(0,19%)
-
2
Teresa Katarzyna Kurzyk
19
(0,45%)
-
4
Rafał Antoni Caputa
11
(0,26%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU ŻYWIECKIEGO
-
6
Anna Wanda Koziołek
26
(0,61%)
-
8
Maciej Marcin Gibas
225
(5,30%)
-
5
Wojciech Grzegorz Steblik
29
(0,68%)
-
4
Kornelia Anna Gąsiorek
37
(0,87%)
-
1
Krzysztof Wojciech Greń
412
(9,71%)
-
3
Genowefa Karolina Jeziorska
151
(3,56%)
-
2
Piotr Wiesław Stasica
297
(7,00%)
-
7
Halina Ćwiękała
48
(1,13%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
8
Monika Marta Kubień
40
(0,94%)
-
7
Monika Marzena Laburda
39
(0,92%)
-
1
Adam Waldemar Krztoń
132
(3,11%)
-
2
Wojciech Nowak
67
(1,58%)
-
4
Jacek Tomasz Pochopień
24
(0,57%)
-
3
Mirosław Stanisław Lańczyk
105
(2,48%)
-
6
Janina Maria Słonka
35
(0,83%)
-
5
Krzysztof Janusz Lach
47
(1,11%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
5
Hubert Gach
77
(1,82%)
-
8
Barbara Dzierżęga
38
(0,90%)
-
2
Wiesława Stanuch
124
(2,92%)
-
6
Zofia Franciszka Prokop
26
(0,61%)
-
1
Andrzej Jan Widzyk
463
(10,91%)
-
7
Barbara Katarzyna Furtak
79
(1,86%)
-
3
Leszek Adam Szpila
150
(3,54%)
-
4
Wacław Wit Zyzak
62
(1,46%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
4
Piotr Paweł Gradek
3
(0,07%)
-
1
Zofia Barbara Namysłowska
36
(0,85%)
-
3
Zenon Adam Pawełek
9
(0,21%)
-
2
Paulina Natalia Zoń
15
(0,35%)
-
6
Jerzy Roman Pawlik
9
(0,21%)
-
5
Krzysztof Czesław Gibas
18
(0,42%)
-
8
Sylwia Teresa Starypan
10
(0,24%)
-
7
Mateusz Jan Michalski
4
(0,09%)
Okręg 3
Armii Krajowej, Bielów, Bielska, Browar Kolonia, Browarna, Długa, Dworcowa, Fabryczna, Futrzarska, Garbarska, Graniczna, Harenda, Jana Kazimierza, Jasna, Kazimierza Tetmajera, Kabaty, Kochanowskiego, Kolejowa, Konopnickiej, Krzywa, Księdza Prałata Stanisława Słonki, Lelewela, Leśnianka, Ludna, Łączki, Łączna, Łęgowa, 1 Maja, Michała, Miła, Mleczarska, Mochnackiego, Nimasów, Niwy, Nowa, Objazdowa, Pawlusie, Piaskowa, Piękna, Podtorze, Polna, Półkole, Prosta, Przemysłowa, Rolnicza, Różana, Rzeźnicza, Sadowa, Słoneczna, Spokojna, Sportowa, Stawowa, Stolarska, Szkolna, Śliwkowa, Wałowa, Wąska, Wczasowa, Wesoła, Wypoczynkowa, Wyzwolenia, Za Wodą, Zabłocka, Zacisze, Osiedle Kabaty, Osiedle Zgoda, Lawendowa, Malownicza, Podlesie, Podmiejska, Sezamowa, Omastówka, Owocowa, Sarni Stok, Scalona, Skowronkowa, Wietrzna, Zaspowa
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BURMISTRZA ANTONIEGO SZLAGORA
-
6
Edyta Michalska
46
(1,39%)
-
5
Józef Brzuśnian
26
(0,78%)
-
2
Mirosław Tadeusz Figura
310
(9,35%)
-
4
Renata Szymik-Skórka
24
(0,72%)
-
3
Dorota Maria Ormaniec
75
(2,26%)
-
1
Jarosław Gowin
813
(24,52%)
-
7
Grzegorz Paweł Głazowski
75
(2,26%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNI WOJCIECHA BIELEWICZA
-
4
Karolina Bogusława Pasierbek
3
(0,09%)
-
3
Dominik Marcin Polak
9
(0,27%)
-
5
Przemysław Tadeusz Tajstra
3
(0,09%)
-
1
Jan Tracz
22
(0,66%)
-
2
Stanisława Aniela Jura
2
(0,06%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŻYWIEC NASZA PRZYSZŁOŚĆ JOANNA OSTROWSKA
-
1
Jacek Wojciech Kamiński
47
(1,42%)
-
2
Grażyna Helena Szwed
7
(0,21%)
-
3
Kinga Martyna Gibas
11
(0,33%)
-
4
Kamila Karolina Wawrzyczek
3
(0,09%)
-
5
Kamil Mateusz Klęka
12
(0,36%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU ŻYWIECKIEGO
-
5
Damian Łukasz Biel
131
(3,95%)
-
1
Grzegorz Bogusław Glas
204
(6,15%)
-
7
Jerzy Filip Ostrowski
25
(0,75%)
-
4
Dorota Wanda Firlej
39
(1,18%)
-
3
Maciej Wojciech Pawełek
91
(2,74%)
-
2
Beata Elżbieta Lach
71
(2,14%)
-
6
Anna Maria Lach
82
(2,47%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
1
Damian Kępka
105
(3,17%)
-
2
Dorota Maria Pawłowska
66
(1,99%)
-
4
Marzena Sabina Stanisławska
31
(0,93%)
-
5
Szymon Jakub Kamiński
7
(0,21%)
-
3
Bartosz Jakub Bizoń
21
(0,63%)
-
7
Bogdan Antoni Gowin
59
(1,78%)
-
6
Anna Maria Grzybowska
16
(0,48%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
3
Maciej Chałupnik
111
(3,35%)
-
7
Korneliusz Piotr Jamroziński
114
(3,44%)
-
5
Olena Kliś
38
(1,15%)
-
6
Wiesława Stanisława Kieca
31
(0,93%)
-
4
Jerzy Wandzel
45
(1,36%)
-
2
Tomasz Daniel Terteka
146
(4,40%)
-
1
Judyta Anna Leśko
267
(8,05%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
2
Mariusz Miodoński
20
(0,60%)
-
4
Wioletta Anna Kruczyńska
7
(0,21%)
-
5
Anna Aniela Słowik
8
(0,24%)
-
3
Radosław Mirosław Szczygieł
0
(0%)
-
1
Mieczysław Antoni Przerwa
74
(2,23%)
-
6
Marta Michalec
9
(0,27%)
-
7
Piotr Artur Bizoń
10
(0,30%)
Okręg 4
Boczna, Brzozowa, Cicha, Górska, Grabowa, Grapa, Grobla, Grojec, Grunwaldzka, Habdasówka, Isep, Kamienna, Kątowa, Kilińskiego, Klonowa, Kolista, Kopernika, Kwiatowa, Księdza Zdzisława Dzidka, Łagodna, Łąkowa, Marii Skłodowskiej-Curie, Magnoliowa, Matejki, Nad Koszarawą, Nad Stawem, Nadrzeczna, Okopowa, Okrężna, Osiedlowa, Partyzantów, Pierwogóra, Piotra Skargi, Podgórska, Pola Lisickich, Poprzeczna, Potoczna, Pszczelna, Reja, Reymonta, Spadzista, Sporyska, Stawy, Stokowa, Świętego Huberta, Turystyczna, Wapienna, Wiklinowa, Wspólna, Wyspiańskiego, Żwirowa, Osiedle Kopernika, Osiedle Parkowe, Osiedle Reymonta, Cisowa, Do Kopca, Gajka, Kocurowska, Modrzewiowa, Nad Dworem , Pod Lasem, Sosnowa, Świerkowa, Wichrowa od nr 48 do końca, Wierchy, Na Oklu, Orzechowa, Pod Szkołą, Pod Łyską, Za Łyską, Spacerowa, Wiosenna
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BURMISTRZA ANTONIEGO SZLAGORA
-
4
Henryk Faron
100
(2,87%)
-
3
Magdalena Helena Grabska-Kościelny
51
(1,47%)
-
6
Janusz Piotr Juraszek
45
(1,29%)
-
1
Mariusz Jan Frukacz
277
(7,96%)
-
2
Andrzej Maciejowski
314
(9,02%)
-
7
Justyna Maria Kolasa
27
(0,78%)
-
5
Jolanta Iwona Ostrowska
77
(2,21%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNI WOJCIECHA BIELEWICZA
-
1
Rafał Grzegorz Kowalewski
24
(0,69%)
-
2
Marek Feliks Świerczyński
4
(0,11%)
-
3
Urszula Kowalewska
1
(0,03%)
-
5
Szymon Piotr Wolny
14
(0,40%)
-
4
Gertruda Tamara Wolna
5
(0,14%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU ŻYWIECKIEGO
-
1
Marek Czul
369
(10,60%)
-
6
Grażyna Maria Zarzecka
29
(0,83%)
-
2
Stanisława Szumlas
130
(3,73%)
-
4
Beata Bożena Muś
117
(3,36%)
-
5
Leszek Stokłosa
66
(1,90%)
-
7
Adam Jurasz
212
(6,09%)
-
3
Krzysztof Stanisław Marszałek
344
(9,88%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
3
Andrzej Piotr Handerek
24
(0,69%)
-
1
Andrzej Ireneusz Janota
139
(3,99%)
-
2
Magdalena Wanda Czul
76
(2,18%)
-
5
Adrianna Ewa Gęga-Czarnota
88
(2,53%)
-
4
Józefa Polak
23
(0,66%)
-
6
Daniel Leszek Janiszewski
35
(1,01%)
-
7
Piotr Paweł Duniewicz
40
(1,15%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
5
Karolina Krystyna Miodek
14
(0,40%)
-
3
Andrzej Stanisław Ryczkiewicz
99
(2,84%)
-
6
Stanisław Józef Stec
79
(2,27%)
-
2
Marcin Piotr Sarecki
93
(2,67%)
-
1
Edyta Agata Gowin
265
(7,61%)
-
4
Monika Agnieszka Martinek
34
(0,98%)
-
7
Michał Łukasz Kusiak
44
(1,26%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
3
Józef Bronisław Gustyn
15
(0,43%)
-
5
Monika Maria Mrowiec
12
(0,34%)
-
7
Edward Stefan Mikołajczyk
10
(0,29%)
-
2
Maria Bryś
35
(1,01%)
-
1
Henryk Marian Łukańko
119
(3,42%)
-
4
Witold Tomasz Grzegorczyk
27
(0,78%)
-
6
Ewa Maria Foja
4
(0,11%)