Sprawdź aktualne informacje od naszej redakcji o wynikach w serwisie Wybory Samorządowe 2018
Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.
– kandydat otrzymał mandat
Okręg 1
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU ŻYWIECKIEGO
-
5
Andrzej Sylwester Mrowiec
286
(2,03%)
-
4
Maria Teresa Uryś-Klima
73
(0,52%)
-
1
Andrzej Ryszard Zieliński
864
(6,13%)
-
3
Marek Piotr Regel
599
(4,25%)
-
2
Jacek Józef Seweryn
1 538
(10,91%)
-
6
Małgorzata Maria Imielska
94
(0,67%)
-
7
Jolanta Bożena Gruszka
226
(1,60%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
1
Lidia Maria Gęga
288
(2,04%)
-
6
Józef Paweł Wrzeszcz
28
(0,20%)
-
2
Robert Jerzy Kliś
200
(1,42%)
-
3
Artur Maciej Biel
123
(0,87%)
-
4
Ryszard Stefan Kulczyński
83
(0,59%)
-
7
Barbara Ewa Mąkinia
53
(0,38%)
-
5
Aneta Agnieszka Gibas
75
(0,53%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU ŻYWIECKIEGO
-
7
Dariusz Andrzej Hyliński
99
(0,70%)
-
3
Monika Anna Gęga
155
(1,10%)
-
5
Anna Elżbieta Jafernik
168
(1,19%)
-
2
Marcin Łukasz Piątek
139
(0,99%)
-
1
Robert Kolanko
750
(5,32%)
-
4
Hubert Piotr Rodak
261
(1,85%)
-
6
Małgorzata Joanna Gabryel
59
(0,42%)
KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE JAROSŁAWA GOWINA
-
7
Szymon Bartłomiej Piątek
259
(1,84%)
-
6
Krystyna Janina Wojtas
59
(0,42%)
-
4
Agata Barbara Barcik
98
(0,70%)
-
3
Maciej Syjota
59
(0,42%)
-
1
Jerzy Roman Kliś
301
(2,13%)
-
2
Anna Ewa Tuleja
59
(0,42%)
-
5
Jarosław Paweł Miodoński
84
(0,60%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
5
Mirosław Staszkiewicz
394
(2,79%)
-
4
Mirosław Jarosław Gumułczyński
87
(0,62%)
-
1
Adrian Kamil Midor
1 921
(13,63%)
-
3
Marzena Anna Pietraszewska
752
(5,33%)
-
6
Agata Maria Pindel
163
(1,16%)
-
7
Tomasz Ireneusz Biłko
223
(1,58%)
-
2
Maria Anna Wisińska-Kurz
628
(4,45%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
2
Bogumiła Grażyna Lach
1 164
(8,26%)
-
4
Małgorzata Maria Olechowska - Pawełek
111
(0,79%)
-
3
Kazimierz Zmaczyński
409
(2,90%)
-
1
Michał Bogumił Koźlik
886
(6,28%)
-
5
Karolina Katarzyna Stokłosa
140
(0,99%)
-
6
Katarzyna Barbara Korczak
82
(0,58%)
-
7
Tomasz Krzysztof Laburda
59
(0,42%)
Okręg 2
Świnna, Gilowice, Łękawica, Ślemień
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU ŻYWIECKIEGO
-
3
Bronisław Sroka
107
(1,02%)
-
2
Jerzy Stanisław Małysiak
222
(2,12%)
-
4
Anna Maria Trzop
77
(0,74%)
-
5
Agata Cebrat
239
(2,29%)
-
6
Wioleta Elżbieta Kijas
115
(1,10%)
-
1
Kazimierz Józef Knapek
503
(4,81%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
4
Anna Krystyna Witas
21
(0,20%)
-
6
Władysław Jurasz
19
(0,18%)
-
5
Andrzej Stokłosa
49
(0,47%)
-
2
Wioleta Justyna Krzak
46
(0,44%)
-
1
Henryk Satława
493
(4,72%)
-
3
Aurelia Katarzyna Myśliwiec-Mrowiec
61
(0,58%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU ŻYWIECKIEGO
-
5
Lucyna Butor
127
(1,21%)
-
2
Paulina Maria Białek
88
(0,84%)
-
3
Rafał Michał Kotrys
435
(4,16%)
-
1
Mieczysław Adam Krzak
681
(6,51%)
-
6
Dariusz Paweł Kudzia
366
(3,50%)
-
4
Iwona Dorota Walatek-Stokłosa
208
(1,99%)
KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE JAROSŁAWA GOWINA
-
3
Barbara Helena Sroka
142
(1,36%)
-
1
Sławomir Stanisław Wątroba
268
(2,56%)
-
4
Sławomir Andrzej Budyn
177
(1,69%)
-
5
Barbara Katarzyna Satława
49
(0,47%)
-
2
Bronisław Piotr Pierlak
64
(0,61%)
-
6
Halina Sapińska
26
(0,25%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
3
Bogusław Franciszek Wnętrzak
853
(8,16%)
-
2
Maciej Pokusa
992
(9,49%)
-
4
Jolanta Marszałek-Hura
262
(2,51%)
-
6
Edyta Magdalena Zborowska
81
(0,77%)
-
5
Justyna Katarzyna Barcik
163
(1,56%)
-
1
Zbigniew Jan Gąsiorek
1 778
(17,01%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
5
Paweł Andrzej Omyła
128
(1,22%)
-
4
Magdalena Teresa Gwiżdż
195
(1,87%)
-
1
Krzysztof Ryszard Kania
466
(4,46%)
-
3
Barbara Satława
231
(2,21%)
-
2
Michał Zenon Czulak
623
(5,96%)
-
6
Stanisława Ewa Szymik
100
(0,96%)
Okręg 3
Czernichów, Łodygowice, Lipowa
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU ŻYWIECKIEGO
-
3
Joanna Wójcik-Mirska
38
(0,28%)
-
1
Marian Antoni Knapek
911
(6,69%)
-
2
Adam Kos
500
(3,67%)
-
8
Mateusz Marek Biernat
35
(0,26%)
-
7
Julia Maria Pietraszko
51
(0,37%)
-
6
Patrycjusz Grzegorz Siudy
50
(0,37%)
-
5
Wanda Baron
138
(1,01%)
-
4
Piotr Kazimierz Tlałka
402
(2,95%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
3
Tomasz Jan Kryczka
90
(0,66%)
-
6
Krystyna Irena Małyszko
31
(0,23%)
-
4
Bronisław Łatanik
37
(0,27%)
-
1
Roman Włodzimierz Klimczak
214
(1,57%)
-
5
Grażyna Maria Marszałek
38
(0,28%)
-
7
Elżbieta Wisła
64
(0,47%)
-
8
Marcin Michał Moc
38
(0,28%)
-
2
Zbigniew Jan Grabowski
71
(0,52%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU ŻYWIECKIEGO
-
1
Stanisław Wojciech Kucharczyk
1 761
(12,94%)
-
6
Franciszek Gąsiorek
78
(0,57%)
-
4
Marcin Jan Cender
352
(2,59%)
-
2
Danuta Elżbieta Kubalica
319
(2,34%)
-
3
Liliana Anna Wójtowicz
136
(1,00%)
-
8
Anna Czulak
63
(0,46%)
-
7
Małgorzata Maria Pasierbek
44
(0,32%)
-
5
Wojciech Harat
32
(0,24%)
KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE JAROSŁAWA GOWINA
-
8
Leszek Piotr Powroźnik
15
(0,11%)
-
1
Piotr Paweł Kufel
225
(1,65%)
-
2
Adrian Grzegorz Jagosz
221
(1,62%)
-
3
Roman Paweł Biela
90
(0,66%)
-
7
Paweł Waluś
50
(0,37%)
-
6
Iwona Katarzyna Rodak
32
(0,24%)
-
4
Anna Barbara Chowaniec
36
(0,26%)
-
5
Jadwiga Stanisława Midor
29
(0,21%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
2
Roman Rokita
1 103
(8,10%)
-
1
Wiesław Józef Sypta
1 479
(10,87%)
-
3
Jadwiga Jakubiec
837
(6,15%)
-
7
Sabina Agata Wolna
257
(1,89%)
-
5
Andrzej Marian Talik
412
(3,03%)
-
6
Stanisława Knapek
340
(2,50%)
-
8
Janusz Antoni Gancarczyk
625
(4,59%)
-
4
Tomasz Łukasz Kowalik
417
(3,06%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
5
Łukasz Marcin Ecimowicz
302
(2,22%)
-
2
Teresa Małgorzata Mazurkiewicz
193
(1,42%)
-
6
Cezary Maciej Bąk
48
(0,35%)
-
7
Przemysław Daniel Babiarz
144
(1,06%)
-
3
Barbara Bysko
232
(1,70%)
-
1
Jacek Stanisław Kulec
822
(6,04%)
-
4
Agata Biegun
207
(1,52%)
Okręg 4
Jeleśnia, Koszarawa
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU ŻYWIECKIEGO
-
2
Marian Kazimierz Malec
69
(0,85%)
-
3
Michał Łukasz Urbaniec
122
(1,51%)
-
1
Anna Elżbieta Waluś
177
(2,19%)
-
4
Aleksandra Anna Dymanus - Gaudyn
13
(0,16%)
-
5
Kamila Żurek
60
(0,74%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
4
Ewa Krystyna Ponikwia
31
(0,38%)
-
2
Władysław Pindel
83
(1,03%)
-
3
Grzegorz Janoszek
33
(0,41%)
-
1
Józef Mrowiec
327
(4,04%)
-
5
Danuta Barbara Barabasz
30
(0,37%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU ŻYWIECKIEGO
-
1
Ryszard Ducin
692
(8,55%)
-
2
Franciszek Dybek
846
(10,45%)
-
3
Janusz Wojciech Wróbel
212
(2,62%)
-
4
Małgorzata Majdak
138
(1,70%)
-
5
Olga Łukańko
149
(1,84%)
KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE JAROSŁAWA GOWINA
-
1
Małgorzata Pindel
289
(3,57%)
-
5
Andrzej Wojciech Wójcik
39
(0,48%)
-
3
Kazimierz Tomaszek
123
(1,52%)
-
2
Marian Makuch
472
(5,83%)
-
4
Danuta Brańka
91
(1,12%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
2
Halina Haręża
327
(4,04%)
-
1
Tadeusz Stanisław Pal
1 436
(17,74%)
-
3
Halina Kubica
1 099
(13,57%)
-
4
Danuta Maria Hulbój
344
(4,25%)
-
5
Zenon Jan Habdas
175
(2,16%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
2
Wiesław Andrzej Smagoń
141
(1,74%)
-
3
Beata Magdalena Gołek - Kasprzak
165
(2,04%)
-
1
Zdzisław Jerzy Wrzeszcz
258
(3,19%)
-
5
Angelina Ewelina Widuch
40
(0,49%)
-
4
Robert Marian Prosianowski
115
(1,42%)
Okręg 5
Radziechowy Wieprz, Węgierska Górka
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU ŻYWIECKIEGO
-
1
Jacek Adam Jarco
503
(4,15%)
-
3
Jadwiga Śleziak
381
(3,14%)
-
2
Janusz Tomasz Słowy
466
(3,84%)
-
5
Janina Tlałka
110
(0,91%)
-
6
Małgorzata Sobel
216
(1,78%)
-
4
Stanisław Lizak
182
(1,50%)
-
7
Paulina Patrycja Nowak-Wojtyła
16
(0,13%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
1
Bogusław Hutman-Wilczek
132
(1,09%)
-
6
Tomasz Józef Zawada
27
(0,22%)
-
2
Anita Agnieszka Dziedzic
70
(0,58%)
-
7
Bożena Majdak
92
(0,76%)
-
3
Henryk Tetłak
59
(0,49%)
-
5
Eugenia Kumorek
11
(0,09%)
-
4
Zygmunt Miodoński
26
(0,21%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU ŻYWIECKIEGO
-
1
Józef Janusz Stopka
1 591
(13,12%)
-
3
Agnieszka Mocek
166
(1,37%)
-
4
Jolanta Małkińska
76
(0,63%)
-
5
Magdalena Nowakowska
55
(0,45%)
-
6
Michał Józef Kupczak
112
(0,92%)
-
7
Sebastian Rybarski
133
(1,10%)
-
2
Bogusława Włoch
150
(1,24%)
KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE JAROSŁAWA GOWINA
-
1
Mirosław Twardysko
440
(3,63%)
-
3
Anna Zając
130
(1,07%)
-
5
Jolanta Anna Pawlus
64
(0,53%)
-
2
Piotr Kosiec
196
(1,62%)
-
7
Adam Lucjan Juraszek
41
(0,34%)
-
6
Jadwiga Kuchejda
33
(0,27%)
-
4
Tomasz Andrzej Stasica
22
(0,18%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
2
Władysław Józef Skrzyp
1 399
(11,54%)
-
3
Anna Kupczak
535
(4,41%)
-
4
Mieczysław Gluza
154
(1,27%)
-
6
Anna Stanisława Szwed-Dudek
215
(1,77%)
-
5
Jadwiga Jurasz
958
(7,90%)
-
1
Jan Witkowski
1 684
(13,89%)
-
7
Jacek Biłko
478
(3,94%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
4
Kazimierz Szczepaniak
50
(0,41%)
-
1
Stanisław Tadeusz Kuliński
584
(4,82%)
-
2
Elżbieta Barbara Borowik
134
(1,11%)
-
3
Natalia Daria Cieślik
97
(0,80%)
-
5
Aleksandra Wiktoria Ziętek
107
(0,88%)
-
6
Zbigniew Jan Ślęzak
39
(0,32%)
-
7
Barbara Mika
192
(1,58%)
Okręg 6
Rajcza, Ujsoły, Milówka
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU ŻYWIECKIEGO
-
1
Grzegorz Rybarski
787
(8,22%)
-
3
Małgorzata Irena Kosińska
101
(1,06%)
-
4
Andrzej Bułka
59
(0,62%)
-
5
Stanisława Danuta Szatanik
26
(0,27%)
-
6
Katarzyna Kąkol
89
(0,93%)
-
2
Andrzej Lach
221
(2,31%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
5
Paulina Maria Hutyra-Polak
33
(0,34%)
-
4
Małgorzata Teresa Mozol
39
(0,41%)
-
3
Arkadiusz Henryk Tetłak
29
(0,30%)
-
1
Piotr Andrzej Gwizdoń
151
(1,58%)
-
2
Dagmara Sylwia Rodak
25
(0,26%)
-
6
Tadeusz Antoni Szczotka
57
(0,60%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU ŻYWIECKIEGO
-
3
Irena Czesława Greń
51
(0,53%)
-
2
Józef Wojciech Worek
535
(5,59%)
-
1
Jan Ficoń
257
(2,69%)
-
4
Teresa Kubiesa
63
(0,66%)
-
5
Józef Fułat
46
(0,48%)
-
6
Barbara Karczuga
52
(0,54%)
KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE JAROSŁAWA GOWINA
-
5
Danuta Lidia Wrężel
56
(0,59%)
-
3
Róża Kruczyńska
79
(0,83%)
-
6
Tadeusz Fiedor
287
(3,00%)
-
4
Iwona Beata Pytel
37
(0,39%)
-
2
Mariusz Marek Bury
200
(2,09%)
-
1
Tadeusz Pytel
520
(5,43%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
4
Aleksandra Legierska
807
(8,43%)
-
5
Karina Anna Romanowska
205
(2,14%)
-
2
Adam Iwanek
890
(9,30%)
-
6
Jolanta Omiatacz
91
(0,95%)
-
3
Jacek Jerzy Kotrys
574
(6,00%)
-
1
Andrzej Jerzy Kalata
1 999
(20,89%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
2
Bernadeta Gawryołek
340
(3,55%)
-
1
Małgorzata Rachwał
364
(3,80%)
-
3
Agnieszka Szczotka
237
(2,48%)
-
6
Józef Polak
111
(1,16%)
-
4
Tadeusz Piotr Kochutek
73
(0,76%)
-
5
Mateusz Krystian Kleinert
79
(0,83%)