MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wiszące ogrody i winnica na dachu w Katowicach przy Wiertniczej. Taką inwestycję planuje Wawel Service. Będą mieszkania i park

Dorota Niećko
Dorota Niećko
Tak obecnie wygląda teren w pobliżu Wiertniczej i Leopolda. Przy osiedlu z lat 80. powstaje nowy apartamentowiec Słoneczne Tarasy

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Tak obecnie wygląda teren w pobliżu Wiertniczej i Leopolda. Przy osiedlu z lat 80. powstaje nowy apartamentowiec Słoneczne Tarasy Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE DN
Katowice. Wiszące ogrody i winnica na dachu - tak ma wyglądać nowy apartamentowiec, jaki stanie w Katowicach przy Wiertniczej. Deweloper to Wawel Service. Na razie pokazał jedną wizualizację. Inwestycja powstanie tuż obok nowego parku, jaki Katowice planują urządzić na działce w Bogucicach między Wiertniczą, Leopolda i Boh. Monte Cassino.

W Katowicach również pracujemy już nad nowatorskim projektem osiedla przy ulicy Wiertniczej z wiszącymi ogrodami - z dumą ogłosił deweloper, Wawel Service. Na Facebooku dewelopera w lipcu znów z dumą ogłoszono projekt w Katowicach i zaprezentowano jedną wizualizację. Co zatem wiemy o osiedlu z wiszącymi ogrodami i winnicą na dachu, jakie ma powstać w Katowicach?

Na wizualizacji widać, że budynek będzie wysoki na ok. 8 - 10 pięter, na parterze będzie część handlowo - usługowa, elewacja jasna, a balkonów wręcz będą spływać wiszące rośliny. Nie wiadomo, ile mieszkań powstanie i kiedy. Prawdopodobnie w najbliższych 2-3 latach.

Inwestycja, określana jest jako "przy Wiertniczej". Czy chodzi o działkę, zlokalizowana między Wiertniczą, Leopolda, Boh. Monte Cassino, która od kilku lat miała zostać zabudowana, co budzi sprzeciw części mieszkańców osiedla Kukuczki? Prawdopodobnie.

To niedaleko Ikei i Agaty, na pograniczu dzielnic Dąbrówka Mała i Bogucice. Przez ostatnie lata ta część miasta, choć bardzo blisko ekspresowej S86 (Roździeńskiego) nie była ulubionym miejscem deweloperów.

Do czasu. W okolicy powstają już nowe bloki, m.in. Słoneczne Apartamenty, "przyklejone" do osiedla z lat 80. przy Wiertniczej. Naprzeciw zaś jest wielka połać przestrzeni, porośniętej trawą, krzakami, drzewami i z wydeptanymi ścieżkami. Na części tej działki - w sumie to 7 ha - miasto planuje nowy park. Są już nawet wstępne wizualizacje.

A tuż obok Wawel Service postawi swoje osiedle z wiszącymi ogrodami i winnicą na dachu. O swoim projekcie deweloper mówi: niezwykle ciekawy i nowatorski. I planuje w centralnej części osiedla park o pow. 1,7 ha.

- To nowatorski projekt budownictwa wielorodzinnego, odejście od standardowych ram i norm deweloperskich. Ideą inwestycji jest utworzenie prawdziwej zielonej enklawy, gdzie pnącza, zielone wiszące elementy, balkony i tarasy będą stanowiły integralną część budynku. Na dachu zostanie zagospodarowany ogród, dzięki któremu mieszkańcy będą mogli poczuć prawdziwy spokój oraz móc odpoczywać po ciężkim dniu - czytamy w komunikacie prasowym.

- Pnącza zostaną wkomponowane w elewacje, tarasy oraz balkony co dawać będzie złudzenie zielonych ścian. Dodatkowo na dachu inwestycji zostanie zagospodarowany ogród wraz z prawdziwą winnicą - mówił Andrzej Potoczek, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service w wywiadzie dla krakowskiej "Gazety Wyborczej" (bo deweloper jest z Krakowa).

W centralnej części osiedla planowany jest zielony park o wielkości 1,7 ha z dużą strefą rekreacyjną i częścią, gdzie rodziny z dziećmi będą mogły zasadzić swoje własne rośliny i warzywa.

Wawel chwali się tym, że stawia na zieleń na swoich osiedlach. Przypomnijmy, że w Katowicach wybudowali już Dom przy Filharmonii, gdzie sporo mieszkań wykupili inwestorzy, z zamiarem wynajmu na krótki czas i osiedle przy Bytkowskiej - Bytkowska Park z czterema już zrealizowanymi budynkami oraz drugi jej etap na ulicy Bytkowskiej – Bytkowska 2.0. Działa na rynku od 30 lat. W tym czasie oddał do użytku 6,5 tys. mieszkań.

- Nadszedł jednak czas na zmiany – wytyczanie zielonych kierunków oraz skupianie się na budownictwie zrównoważonym. Chcemy pokazać, że nie tylko betonujemy, lecz dbamy o ekologię, zapewniamy zieloną przestrzeń dla mieszkańców – mówiła Katarzyna Wilk, prezes Grupy Wawel Service Deweloper dla portalu monitorrynkowy.pl

- Nasze projekty inwestycji, które będę wybudowane w czasie do 2-3 lat, już zawierają projekty z zielonymi dachami, dziedzińcami z roślinnością i trawami, na które mieszkańcy mają widok, a także pnączami na ogrodzeniach i elewacjach - dodała.

Już teraz deweloper rozpoczął przygotowania i zasadzenie roślin do planowanej inwestycji, tak aby mieszkańcy mogli z nią obcować zaraz pod odebraniu swojego mieszkania.

- Do projektowania zieleni angażujemy profesjonalnych projektantów zieleni i dendrologów, którzy zajmują się też zasadzeniem roślin i ich pielęgnacją. Roślinność jest starannie dobierana z uwzględnieniem zrobionej wcześniej inwentaryzacji - wyjaśniała pani prezes.

W ostatnim Wawel Service nawiązał współpracę z jedną z krakowskich szkółek zieleni, gdzie wspólnie będą hodować drzewa, krzewy i pnącza do przyszłych inwestycji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tomasz Adamek na gorąco komentuje swój pierwszy występ we freakach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na katowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto