Walka o Grand Prix

(BL)
Drugi bieg przełajowy w ramach Grand Prix MOSIR Katowice odbył się w katowickim Parku Leśnym ,Zadole". Sobotni ranek należał raczej do zimnych, ale i tak 323 zawodników stanęło na stracie. Około godz.

Drugi bieg przełajowy w ramach Grand Prix MOSIR Katowice odbył się w katowickim Parku Leśnym ,Zadole". Sobotni ranek należał raczej do zimnych, ale i tak 323 zawodników stanęło na stracie. Około godz. 11 pobiegli najmłodsi, a po nich biegacze następnych kategorii wiekowych. Rywalizacja był ostra szczególnie wśród uczniów.

Najbardziej liczną grupę stanowiła młodzież - 120 dziewcząt i 157 chłopców. To właśnie oni rywalizują o Grand Prix Katowic. Uczniowie pobiegli w trzech grupach wiekowych - do 12 lat na dystansie 1000 metrów, od 13 do 15 lat pokonywali trasę 1600 m, a w wieku 16-19 lat około 3,2 km.

Wśród dziewcząt w najmłodszej kategorii klasyfikacja była następująca: Sabina Papała (3,41) z MKS Biegacz Łaziska; Małgorzata Musiołek (3,44) z KB MOSiR Jastrzębie oraz Anna Matzullok i Kamila Meisnerowicz (3,45) z Katowic. W kolejnej kategorii układ był następujący: Aleksandra Burzyńska (5,38), Barbara Grzyb (5,40) i Anna Czyż (5,58) wszystkie z KB MOSiR Jastrzębie, natomiast w najstarszej grupie wiekowej wygrała Magdalena Gruszka (12,44), kolejna była Barbara Waręda (12,55). Obie z KB MOSiR Jastrzębie. Trzecia na mecie była Agata Latusek (13,12) z MKS Biegacz Łaziska. Wśród dziewcząt prym wiodły zawodniczki z Jastrzębia zajmując czołowe pozycje we wszystkich biegach. Podobnie było w biegach chłopców.

W najmłodszej grupie wygrał Łukasz Oślizło (3,20) z MKS Biegacz Łaziska, tuż za nim był Grzegorz Spyrka (3,24) z KB MOSiR Jastrzębie, a trzeci Sebastian Bednarzak (13,12), startujący indywidualnie. W kolejnym biegu wygrał Arkadiusz Baron (5,03) z MKS Biegacz Łaziska, drugi był Damian Mikołowicz (5,03), a trzeci Piotr Gwiżdż (5,12) obaj z KB MOSiR Jastrzębie.

Wśród najstarszych najlepszy okazał się Damian Czyż (10,57), drugi Łukasz Krętosz (11,05) obaj z KB MOSiR Jastrzębie, a trzeci Rafał Gałuszka (11,10) z ZSŁ Katowice.

Natomiast w biegach przełajowych dla dorosłych wzięło udział 46 osób, w tym tylko sześć kobiet, które rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych 20-35 lat oraz od 36 lat wzwyż. W pierwszej wygrała Agnieszka Świt z SP nr 26 w Katowicach, druga była Anna Kurek z KB MOSiR Jastrzębie, a trzecia Ewa Sikorska z KB Józefinka Katowice. W kategorii drugiej, klasyfikacja była następująca: Anna Kapuścińska z ZSZ Mysłowice, Halina Merta z KB MOSiR Czeladź oraz Hanna Czerwieniec z Gimnazjum nr 12 w Katowicach.

Wystartowało także 40 mężczyzn w trzech biegach, ich również klasyfikowano według kategorii wiekowych: od 20 do 35 lat, 36-49 lat oraz 50 i więcej lat. Dystans był ten sam - 4,9 km. W pierwszej wygrał Andrzej Parulski z KB MOSiR Czeladź, następny był Mariusz Matuszewski z KB MOSiR Jastrzębie, a trzeci Michał Ciszak z MKS Biegacz Łaziska. W kolejnym biegu na pierwszym miejscu uplasował się Jan Mróż z KWK Ziemowit, drugi był Zbigniew Fijałkowski z OSiR Skałka Świętochłowice i Kazimierz Skowroński z Dąbrowy Górniczej. Wśród najstarszych biegaczy zwyciężył Henryk Nowak z MOSiR Piekary Śląskie, drugi był Marceli Czajęcki z MOSiR Czeladź i Kazimierz Padlewski z KB Topole Katowice.

Kolejny bieg o Grand PRiX MOSIR Katowice odbędzie się 9 czerwca także w Parku Leśny ,Zadole" - start o godz. 11.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?