MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ceniony kardiochirurg, Prof. Andrzej Bochenek uhonorowany tytułem Promotor Polski

OPRAC.:
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
Wyróżnienia zarządu Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, dla wybitnego kardiochirurga prof. Andrzeja Bochenka wręczono podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach
Wyróżnienia zarządu Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, dla wybitnego kardiochirurga prof. Andrzeja Bochenka wręczono podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach mat. prasowe
KATOWICE. Wybitny profesor Andrzej Bochenek, legenda polskiej kardiochirurgii, konsultant ds. kardiochirurgii American Heart of Poland, został uhonorowany tytułem Promotor Polski. Nagrodę przyznał zarząd Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego “Teraz Polska” w uznaniu dla jego wybitnej działalności na rzecz rozwoju polskiej kardiochirurgii.

Prof. Andrzej Bochenek uhonorowany tytułem Promotor Polski

Wyróżnienia zarządu Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, dla wybitnego kardiochirurga prof. Andrzeja Bochenka wręczono podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

– Jest to już ósma edycja nagrody Promotor Polski ze Śląska – mówił podczas uroczystości Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego, dodając: - Mamy przyjemność wręczać nagrody dla osób, wyróżniających się sukcesami jakie osiągnęły w swojej pracy zawodowej i działalności społecznej. Są to osoby, których osiągnięcia współtworzą pozytywny wizerunek naszego kraju.

Jak powiedział prof. Andrzej Bochenek, odbierając wyróżnienie, za każdym sukcesem idzie zespół ludzi.

- Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do mojego sukcesu. Stworzenie Kliniki Kardiochirurgii w Zabrzu jest zasługą profesora Zbigniewa Religi, a jego otwarta głowa pozwoliła na rozwój ludzi z zespołu, w tym Mariana Zembali i mnie – podkreślał wybitny kardiochirurg. Dodał, że jeżeli już chorować na serce, to najlepiej w Polsce. – Mamy jedną z najlepszych kardiochirurgii i kardiologii – zaznaczył prof. Andrzej Bochenek.

Profesor Andrzej Bochenek to absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Karierę zawodową rozpoczął w 1973 r. w Klinice Serca i Naczyń w Zabrzu pod kierunkiem prof. Tadeusza Paliwody. Następnie swoje umiejętności zawodowe zdobywał w Klinikach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz w czasie licznych pobytów w ośrodkach zagranicznych. Był pierwszym kierownikiem i twórcą renomowanej I Kliniki Kardiochirurgii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, którą organizował z wybitnym kardiologiem prof. Leszkiem Giecem, był jej kierownikiem przez 25 lat. Jest autorem wielu publikacji naukowych. Otrzymał liczne odznaczenia, jest m.in. Kawalerem Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski.

Wyróżnienia zarządu Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, dla wybitnego kardiochirurga prof. Andrzeja Bochenka wręczono podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach

Ceniony kardiochirurg, Prof. Andrzej Bochenek uhonorowany ty...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pasta jajeczna z awokado

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na katowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto