Tygodniowy przegląd prasy (Katowice, 9.05-15.05.2021), poznaj najważniejsze informacje z Katowic

Newsroom 360
Newsroom 360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Katowic czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Katowic czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Katowic, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 9.05 a 15.05.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Śląsk i Zagłębie nocą! CUDOWNE zdjęcia miast aglomeracji! Zostały wykonane dronem. Koniecznie je zobaczcie”?

Przegląd tygodnia Katowice od 9.05 do 15.05.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Śląsk i Zagłębie nocą! CUDOWNE zdjęcia miast aglomeracji! Zostały wykonane dronem. Koniecznie je zobaczcie

CUDOWNE zdjęcia miast Śląska i Zagłębia nocą - fotografie wykonano dronem. Znajdziecie tutaj. m.in. Katowice, Bytom, Chorzów, Dąbrowę Górnicza, Sosnowiec, Będzin i Czeladź. Zdjęcia wykonano w terminie od marca do maja tego roku.

📢 Otwarcia ogródków gastronomicznych w Katowicach. Tłumy w pierwszy dzień. Mariacka, Sztauwajery i Woda Beach Bar.. Zobacz zdjęcia

Katowice. Już chwilę po północy na ulicy Mariackiej ludzi było tyle jakby wszyscy w mieście świętowali Nowy Rok. Od 15 maja bowiem, restauracje, bary i punkty gastronomiczne zapraszają gości do swoich ogródków. W Dolinie Trzech Stawów od soboty działają także Sztauwajery i Woda Beach Bar i trzeba przyznać, są tu prawdziwe tłumy, pogoda bowiem sprzyja wypoczynkowi pod chmurką.

📢 W których dzielnicach Katowic są najtańsze mieszkania? Poznaj CENY mieszkań – NOWY ranking!

Oto nowy RANKING dotyczący cen za mieszkanie w Katowicach! Koszty mieszkań w mieście potrafią zaszokować - zarówno tym, jak są drogie, jak i tym, jak... mogą być tanie. Ceny mieszkań w naszym mieście zależą od lokalizacji. Średnia cena w mieście w maju 2021 roku to 5 648zł za m kw. Ale są dzielnice, gdzie trzeba zapłacić albo znacznie powyżej, albo znacznie poniżej tej kwoty. Kliknij w galerię i zobacz, gdzie mieszkania w Katowicach są najtańsze, a gdzie najdroższe. Dane pochodzą z serwisu SonarHome.pl.

Tygodniowa prasówka 9.05-15.05.2021 Katowice: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Katowicach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Piękno natury w Śląskiem. Ogrody Kapias w Goczałkowicach-Zdroju – tam warto się wybrać! Zobaczcie ZDJĘCIA

Zastanawiacie się gdzie wybrać się na weekendową wycieczkę? Zobaczcie to miejsce! Przyszła wiosna, a wraz z nią sezon na spacery. Ogrody Kapias zachwycają i zapraszają. Co można tutaj zobaczyć? M.in. przepiękne ogrody angielskie, ogród romantyczny lub wiejski. Wkrótce dla gości ponownie otworzy się restauracja.

📢 Dzieci wracają do szkół. Zobacz memy o powrocie do nauki stacjonarnej 16.05.2021

Ilość zakażeń koronawirusem w Polsce znacznie spadła. Przez cały maj stopniowo do nauki stacjonarnej wracają poszczególne szkoły. Temat budzi wiele kontrowersji. Protest uczniów zebrał kilkaset tysięcy podpisów uczniów, którzy nie chcą wracać do szkół tuż przez zakończeniem roku szkolnego. W internecie powstało wiele memów o powrocie do nauki stacjonarnej. Wybraliśmy najlepsze z nich. Zobaczcie!

📢 Katowice: Awaria prądu w mieście. Część mieszkańców w ciemnościach

Awaria prądu w Katowicach. Wieczorem 15 maja w z powodu awarii w sieci energetycznej część mieszkańców Katowic została pozbawiona prądu. Jak informują przedstawiciele TAURON Dystrybucja S.A. zasilanie powinno zostać przywrócone ok. 23.15.

📢 Kibice GKS Katowice na meczu z Wigrami Suwałki. GieKSa wreszcie ze wsparciem fanów. Głośny doping przy Bukowej i walka do samego końca

W sobotę 15.05.2021 r. w meczu 33. kolejki eWinner 2. Ligi GKS Katowice grał z Wigrami Suwałki. W tym dniu na trybuny stadionu przy Bukowej wreszcie mogli wrócić kibice dzięki zluzowaniu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Choć fani mogli zająć tylko 25 procent dostępnych miejsc, postarali się o zrobienia atmosfery jak przy pełnym stadionie. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na meczu GKS Katowice - Wigry Suwałki.

📢 Koronawirus w woj. śląskim. W sobotę 321 nowych zakażeń COVID-19. Ile w Twoim mieście i powiecie?

Nowy raport koronawirusowy na sobotę 15 maja 2021. Koronawirus w województwie śląskim nadal nie ustępuje – choć zakażeń jest coraz mniej. Nasze województwo wciąż jest w czołówce, ale dziś, 15 maja, jesteśmy na drugim miejscu. Mamy w regionie 321 nowych zachorowań.

📢 Co posadzić i posiać w maju? Polecamy kwiaty, warzywa, drzewa i krzewy

W maju można posiać wiele kwiatów i warzyw. Sadzimy także krzewy i drzewka. Jednak są takie rośliny, na których siew jest już za późno. Podpowiadamy, co warto posiać i posadzić w maju.

📢 "Zielone" strefy w Śląskiem! Jest ich coraz więcej. Gdzie wskaźnik zakażeń koronawirusem jest najmniejszy? Sprawdź miasta i powiaty

Koronawirus w Śląskiem. Od kilkunastu dni liczba nowych zakażeń w woj. śląskim spada. Są już miejsca w woj. śląskim, w których wskaźnik zakażeń jest już na tyle niski - że oznaczane są jako tzw. "zielone strefy" na mapach Piotra Tarnowskiego!

📢 Na Mariackiej w Katowicach luzowanie obostrzeń świętowano już od północy! Ogródki gastronomiczne znów otwarte

Luzowanie obostrzeń w Katowicach. - To jak sylwester w maju - mówili niektórzy, odliczając godziny, a potem minuty do ponownego otwarcia ogródków gastronomicznych. Zgodnie z harmonogramem luzowania obostrzeń od soboty, 15 maja, gastronomia może działać na zewnątrz. Nie brakowało lokali, które - nie chcąc tracić ani minuty - zaprosiły gości już o północy. Tak było na ulicy Mariackiej w Katowicach.

📢 Śląskie: Meble za darmo. Oddają je w naszym województwie – zobacz oferty! Można niskim kosztem wyposażyć mieszkanie i działkę

Meble za darmo w woj. śląskim. Darmowe meble w całkiem dobrym stanie można zdobyć w naszym regionie. Wystarczy tylko dobrze poszukać, a okaże się, że bez wydawania pieniędzy możemy wyposażyć mieszkania lub altankę na działce. Zobacz najciekawsze aktualne ogłoszenia w serwisie OLX. Zobaczcie, co jest do wzięcia od ręki w powyższej galerii zdjęciowej.

📢 Koronawirus w Śląskiem. Od dzisiaj, 15 maja, koniec z maseczkami na powietrzu – ale na razie na krótko! Zobaczcie co jeszcze się zmienia

Obostrzenia koronawirusowe w woj. śląskim. Liczba zakażeń spada, maleje również liczba pacjentów przebywających w szpitalach. Dzięki temu rząd zdecydował się na stopniowe odmrażanie gospodarki i luzowanie obostrzeń. Kolejne złagodzenie ograniczeń wchodzi w życie dzisiaj, 15 maja 2021 roku. Od dziś będziemy mogli m.in. zjeść w restauracyjnych ogródkach i pójść do kina na świeżym powietrzu. Sprawdź aktualny harmonogram zmian na najbliższe tygodnie KLIKAJĄC W NASZĄ GALERIĘ.

📢 Śląskie: Zalane drogi, domy, szkoły... Strażacy interweniowali ponad 600 razy! Nawałnice w województwie. Są alarmy przeciwpowodziowe

To była prawdziwa powódź. Strażacy wciąż walczą ze skutkami nawałnic, które przeszły nad województwem śląskim w czwartek (13 maja). Podtopione są domy i ulice, w Krzyżanowicach woda wdarła się m.in. do urzędu i gminy i szkoły. Strażacy do godz. 6 interweniowali 623 razy. Ze skutkami nawałnic walczyło ponad 700 zastępów straży pożarnej. Jedna osoba została ranna.

📢 Na Mariackiej w Katowicach ostatnie przygotowania do uruchomienia ogródków gastronomicznych. Część lokali zaprosi gości tuż po północy

Katowice. Montowanie ozdobnego oświetlenia, sprzątanie, rozkładanie stolików i krzeseł. W piątek (14 maja) na ulicy Mariackiej w Katowicach trwały zaawansowane prace i przygotowania do uruchomienia ogródków gastronomicznych. Od soboty, 15 maja restauracje i lokale będą mogły ponownie zaprosić gościć, przez dwa najbliższe tygodnie wyłącznie na zewnątrz, do ogródków. Część lokali wznowi swoją działalność już po północy. - Tak długo czekaliśmy na ten moment, że nie chcemy tracić ani chwili - słyszymy na Mariackiej.

📢 Koronawirus w Śląskiem: Zakażeń coraz mniej, lecz wciąż sporo zgonów. Jak wygląda sytuacja w Twoim mieście?

3 288 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, 432 w woj. śląskim odnotowano w piątek, 14 maja 2021 roku W całym kraju na CoViD-19 zmarło aż 289 osób, w woj. śląskim - 66. Woj. śląskie jest na pierwszym miejscu w Polsce zarówno pod względem przypadków śmiertelnych, jak i nowych zakażeń.

📢 Takie emerytury mają księża. Zobaczcie stawki tego świadczenia duchownych

Ksiądz w kościele katolickim to osoba mająca święcenia, które pozwalają jej między innymi odprawiać msze, sakramenty, takie jak ślub, chrzest, pokuta. Księża często działają także poza murami kościoła, wielu z nich czynnie pracuje w szkołach, w których uczą religii. A jak sprawa wygląda ze świadczeniami emerytalnymi duchownych? Sprawdzamy, ile emerytury dostają księża.

📢 Zmiany w podróżowaniu. Pierwsze już od najbliższego weekendu. Co się zmieni?

Od 15 maja pociągami PKP Intercity znów będzie mogło podróżować więcej osób. Z kolei znany przewoźnik autokarowy ogłosił plan odbudowy oferty na 2021 roku. Rzecznik MŚP ponownie postuluje o zniesienie ograniczeń liczby pasażerów dla najmniejszych przewoźników.

📢 W ramach festiwalu Katowice Kultura Natura zaplanowano plenerowe pokazy w Strefie Kultury. Jacy artyści wystąpią w tym roku?

Już 14 maja startuje festiwal Katowice Kultura Natura. Dzięki poluzowaniu obostrzeń sanitarnych większość festiwalowych koncertów będzie można obejrzeć w plenerowym kinie, zlokalizowanym w Strefie Kultury, zaraz obok budynku NOSPR.

📢 Strajk w WORD w Śląskiem. Egzaminatorzy wciąż strajkują, a dyrekcja zapowiada rekrutację nowych pracowników

Trwa strajk egzaminatorów i pracowników obsługi klienta w WORD woj. śląskim. Od czterech dni ośrodki działają w ograniczonym zakresie. W Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach w tej sprawie, 13 maja zebrało się prezydium Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Jak zapewnia dyrektor WORD, sytuacja powoli się stabilizuje.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Po co nam Polski Ład?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie