Nasza Loteria

Prestiżowe części wspólne. Wyznacznik nowoczesnych inwestycji mieszkaniowych

Partnerem cyklu jest Resi Capital S.A.
Dobrze zaprojektowane części wspólne, a więc hole, recepcje, tereny zielone, place zabaw czy obiekty usługowe stają się coraz wyraźniejszym atutem nowo powstających budynków mieszkalnych.

W kontekście podjęcia przez klientów decyzji o zakupie mieszkania odgrywają ważną rolę, obok aspektów takich, jak lokalizacja inwestycji, ustawność apartamentów czy kwestie czysto ekonomiczne. Zapewniają bowiem lokatorom szereg udogodnień, komfort, a także możliwość zaspokojenia podstawowych potrzeb bez konieczności udawania się do innych części miasta. Przykład znajdziemy w Katowicach, a konkretnie – w inwestycji Global Apartments, realizowanej przez Resi Capital S.A.

Nowa ikona Katowic

Wielofunkcyjny kompleks Global Office Park to jedna z najbardziej spektakularnych inwestycji, która bez wątpienia jest już nową ikoną Katowic. Deweloper – Resi Capital S.A. działający w ramach Cavatina Group – tworzy tam 26-piętorwą wieżę mieszkaniową z 663 apartamentami w wysokim standardzie. W tym największym na Śląsku kompleksie mixed-use znajdują się także dwie ponad 100-metrowe wieże biurowe Cavatina Holding, które szybko zapełniają się najemcami.

„Budynki tworzące inwestycję Global wpisują się w najnowocześniejsze trendy architektoniczne. Wieża mieszkaniowa z częściowo przeszkloną elewacją ma dzięki niej wizualnie lekką bryłę, a także zapewnia dostęp naturalnego światła do wnętrz i doskonałe widoki na Katowice”, mówi Anna Łagowska-Cioch, Head of Residential Sales & Leasing, Resi Capital S.A.

Prestiżowe części wspólne. Wyznacznik nowoczesnych inwestycji mieszkaniowych

Troska o lokalną społeczność

Prestiżowe części wspólne. Wyznacznik nowoczesnych inwestycji mieszkaniowych

Poza samym designem bryły budynku czy ustawnością apartamentów, dużym atutem inwestycji Global Apartments są jej części wspólne. Resi Capital S.A. dołożyło wszelkich starań, aby wyróżniały się one funkcjonalnością i najwyższym poziomem estetyki. Obecnie tego typu przestrzenie bezpośrednio wpływają na rynkową konkurencyjność obiektów mieszkalnych i zachęcają klientów do kupna mieszkania.

Prestiżowe części wspólne. Wyznacznik nowoczesnych inwestycji mieszkaniowych

„Global zaoferuje możliwość zrealizowania podstawowych potrzeb bez konieczności udawania się do innych części miasta, a także pozwoli na spędzenie wolnych chwil w prestiżowym otoczeniu. Na części wspólne tej inwestycji składać się będzie wiele punktów usługowo-handlowych, ekskluzywne lobby z recepcją rodem z 5-gwiazdkowego hotelu oraz centrum medyczne. Użytkownicy będą mogli również znaleźć chwilę wytchnienia od miejskiego zgiełku na terenie zielonych tarasów. Łącznie strefy relaksu zajmą aż 2,3 tys. mkw.”, mówi Anna Łagowska-Cioch.

Najwyższa jakość

Za stworzenie aranżacji wnętrz inwestycji Global, odpowiada uznany i doświadczony zespół architektów Cavatina Group, dzięki czemu tworzą one spójne, zachwycające kompozycje. Nowoczesne meble w częściach wspólnych czy wykorzystanie najwyższej jakości materiałów wykończeniowych, takich jak marmur, kamień, drewno i szkło nawiązują do ponadczasowych kanonów estetycznych.

Prestiżowe części wspólne. Wyznacznik nowoczesnych inwestycji mieszkaniowych

„We wszystkich realizowanych przez nas inwestycjach przykładamy dużą uwagę nawet do najmniejszych detali architektonicznych. Zleży nam, aby lokatorzy budynków wznoszonych przez Resi Capital S.A. znaleźli w nich wielowymiarowy komfort i mogli cieszyć się każdą chwilą spędzoną w wymarzonym mieszkaniu”, mówi Anna Łagowska-Cioch.

Prestiżowe części wspólne. Wyznacznik nowoczesnych inwestycji mieszkaniowych

Global Apartments to kolejny miastotwórczy projekt w portfelu Resi Capital S.A. Ogrom możliwości spędzania wolnego czasu czy zaspokojenia podstawowych potrzeb mieszkańców bezpośrednio wpisuje się w koncepcję miasta 15-minutowego. Koniec prac budowlanych przewidziany jest na I kwartał 2024 roku.

O Resi Capital S.A.

Resi Capital S.A., spółka należąca do grupy kapitałowej Cavatina Group S.A., działa na rynku nieruchomości mieszkaniowych. Wysoki standard wykończenia, najlepsze lokalizacje, szeroki wybór mieszkań i nowoczesne rozwiązania technologiczne – to podstawowe czynniki decydujące o atrakcyjności inwestycji Resi Capital. Atutem inwestycji dewelopera jest także fakt, że większość z nich wkomponowana jest w obiekty typu mixed-use. Spółka chce oddać do użytku do 2024 r. niemal 2 200 nowoczesnych mieszkań deweloperskich w Katowicach, Krakowie, Łodzi i Wrocławiu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Prestiżowe części wspólne. Wyznacznik nowoczesnych inwestycji mieszkaniowych - Dziennik Zachodni

Wróć na katowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto