Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Muzeum Śląskie ogłosiło nowy program zajęć i warsztatów dla dzieci i dorosłych

Justyna Przybytek
Muzeum Śląskie
Muzeum Śląskie
Warsztaty oparte na aktualnych wystawach, szkółka gwary śląskiej, spotkanie odkrywające obiekty muzealne niewidoczne na co dzień – to propozycje całorocznych zajęć dla najmłodszych w nowym roku szkolnym w Muzeum Śląskim. Jest też propozycja dla młodzieży i dorosłych: cykl warsztatów malarskich oraz wykłady objaśniające mechanizmy rządzące historią sztuki.

Muzeum Śląskie ogłosiło program zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych w roku szkolnym 2016/2017. - Tworząc nową ofertę podjęliśmy decyzję o kontynuowaniu cykli cieszących się niezwykłą popularnością w latach poprzednich, czyli Muzeum dla malucha, Muzeum z każdej strony oraz przeznaczonego dla dorosłych kursu malarstwa Kopia mistrza. Postanowiliśmy jednak zmienić nieco tematykę spotkań, aby zajęcia nadal pozostały atrakcyjne dla uczestników. Wszystkie warsztaty i spotkania dla dzieci będą się odbywały w soboty – zapowiadają przedstawiciele MŚ.

Zajęcia dla najmłodszych dzieci, to cykl Muzeum dla malucha. Punktem wyjścia kolejnych warsztatów będą aktualne wystawy, bieżące spotkania czy obchody ważnych dla Muzeum Śląskiego uroczystości, jak np. wystawa czasowa izraelskiego rzeźbiarza Daniego Karavana. Te zajęcia poprowadzi Beata Grochowska – kierownik Działu Edukacji w Muzeum Śląskim.

Dla dzieci od 6 do 9 lat muzealnicy mają szkółkę gwary śląskiej w ramach nowego cyklu Bajtle godajom w muzeum, prowadzonego przez Grzegorza Chudego – polonistę i muzyka. - Cykl składa się z sześciu zajęć, które w nietypowy sposób przedstawiają śląską kulturę, ze szczególnym naciskiem na mowę. Nie jest jednak naszym celem organizowanie kursu języka, lecz uświadomienie najmłodszym uczestnikom wyjątkowości regionu, który zamieszkują: jego ciekawych i barwnych tradycji – dodają muzealnicy.

W nowej odsłonie zaprezentowany zostanie cykl Muzeum z każdej strony dla dzieci w wieku 6–12 lat. W ich trakcie będzie okazja odkryć niezwykłe przedmioty, które – choć ściśle związane z działalnością muzeum – nie są jednak eksponowane na wystawach.

Dla dorosłych muzeum kontynuuje kurs malarstwa i cykl wykładów. Kopia mistrza to warsztaty plastyczne przeznaczone dla osób chcących rozwinąć umiejętności w zakresie rysunku, malarstwa oraz grafiki. Co istotne, nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie malarskiego ani rysunkowe. Grupa utworzona zostanie do końca września i będzie wspólnie pracować w każdy ostatni czwartek miesiąca pod okiem artysty plastyka – Moniki Iwanowskiej.

Jest jeszcze cykl wykładów Znani i zapomniani przygotowanych przez Agatę Stronciwilk. - W kolekcji Muzeum Śląskiego znajdują się dzieła wielu słynnych malarzy. Zwiedzając ekspozycję stałą, możemy też zobaczyć obrazy artystów mniej rozpoznawalnych oraz takich, których nazwiska zostały zapomniane. W każdym wykładzie będzie mowa i o tych znanych, i o tych mniej znanych. Okazuje się bowiem, że życiorysy mniej popularnych artystów są równie fascynujące, a ich twórczość dorównuje poziomem mistrzom – zapowiadają przedstawiciele MŚ. Każdy wykład jest połączony ze zwiedzaniem Galerii sztuki polskiej 1800–1945.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na katowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto