Luz blues

(les)
Przed kolejnym meczem ligowym trener Edward Feith zafundował swym podopiecznym spotkanie kontrolne z mistrzem Polskiej Ligi Akademickiej - AZS Politechnika Częstochowa.

Przed kolejnym meczem ligowym trener Edward Feith zafundował swym podopiecznym spotkanie kontrolne z mistrzem Polskiej Ligi Akademickiej - AZS Politechnika Częstochowa. Tyszanie przegrali 67:85, a przewaga gości była widoczna już w pierwszej kwarcie, kiedy to akademicy zdobyli aż sześć "trójek" przy niemal biernej postawie MOSM-u w obronie. Najskuteczniejszym zawodnikiem był tym razem Bzdyra - 24 punkty.

W sobotę tyszanie nie mieli większych problemów z odniesieniem zwycięstwa w III lidze koszykówki z AZS MOSM Katowice. Wynik 108:70 mówi sam za siebie.

Pierwszą kwartę MOSM wygrał 32:23, ale w drugiej goście odrobili stratę i po kilku minutach wynosiła ona zalewie 4 pkt. Na szczęście dobra postawa Jaremki i Bzdyry spowodowała, że tyszanie znów odskoczyli rywalom, a prawdziwy koncert strzelecki Olczaka w końcówce pierwszej połowy przypieczętował wynik do przerwy 59:41. Trzecia kwarta była bardzo wyrównana (19:19) i choć 12-punktowa przewaga MOSM została utrzymana, były momenty, że goście zaczęli się zbliżać na niebezpieczny dystans.
Ostatnia odsłona meczu okazała się dla gości prawdziwym nokautem.

Katowiczanie zdobyli zaledwie 10 pkt., podczas gdy MOSM Tychy - 30. Duet Olczak-Bzdyra robił pod koszem rywali co tylko chciał. Co prawda kibice dość długo czekali na "setny" punkt, ale w końcu gospodarze efektownie zakończyli spotkanie.

Był to ostatni mecz w tym roku w Tychach.
MOSM Tychy: Jaremko 15 (1), Ziarkowski 7 (1), Bzdyra (22) Rojek 18 (2), Olczak 32 (1) oraz Firlej (5), Kaczmarski, Chrząstek 3 (1), Białek 4, Pruksa 2.