Koszykarze Carbo Gliwice mistrzami Polski juniorów!

(TOK)
W finale MP spotkali się młodzi koszykarze WTK Włocławek (białe stroje) i Carbo Gliwice. ZDJĘCIE: ARKADIUSZ ŁAWRYWIANIEC

Koszykarze Carbo Gliwice wywalczyli w Sosnowcu tytuł mistrzów Polski juniorów. W finale rozegranym w sobotę podopieczni trenera Romana Kraczli pokonali WTK Włocławek 81:63. Gliwiczanin Marcin Stefański został najlepszym zawodnikiem turnieju finałowego.

Królem strzelców zawodów został też Stefański, który zdobył w sumie 132 punkty. Zawodnik Carbo gra na co dzień w drużynie SMS Warka, występującej w II lidze. Pozostali gliwiczanie grają w swoim klubie w rozgrywkach trzecioligowych prowadzonych przez Śląski Związek Koszykówki. Najskuteczniejszym w rzutach za trzy punkty okazał się Rafał Limański z Basketu 2000 Sosnowiec, trafiając osiemnaście razy zza linii 6,25 m. Najlepszym obrońcą wybrano Pawła Lewandowskiego (WTK), a zbierającym - Pawła Pietraszczyka (Basket). Najmłodszym uczestnikiem turnieju był 16-letni Kamil Wójciak (Basket). W turnieju finałowym wystartowało osiem drużyn, złożonych z zawodników z rocznika 1983 i młodszych. W meczu o brązowy medal Instal Białystok wygrał z Basketem 2000 Sosnowiec 86:71. Sosnowiczanie sprawili spory zawód, ponieważ przed turniejem stawiani byli w gronie kandydatów do złota. Zespół trenera Tadeusza Janickiego przegrał jednak pechowo, po dogrywce w półfinale z WTK Włocławek.

Skład drużyny mistrzowskiej - Carbo Gliwice: Łukasz Babiarz, Michał Chmurko, Błażej Duda, Tomasz Kaczmarek, Paweł Kierat, Łukasz Kopera, Łukasz Kosmowski, Paweł Kruszyński, Piotr Żurek, Marcin Stefański, Artur Donigiewicz i Dawid Rędzia.

* Finał: Carbo Gliwice - WTK Włocławek 81:63 (14:11, 19:15, 24:18, 24:19). Najwięcej punktów dla Carbo: Stefański 21, Duda 14; dla Włocławka: Lewandowski 25, Jarosz 11.

* Mecz o III miejsce: Basket 2000 Sosnowiec - Instal Białystok 71:86 (19:21, 19:21, 12:17, 21:22). Najwięcej punktów dla Basketu: Limański 16, Jakubczak 21, Kotowski 10; dla Instalu: Podbielski 26, Śmietanka 17.

Końcowa kolejność: 1. Carbo Gliwice 2. WTK Włocławek 3. Instal Białystok 4. Basket 2000 Sosnowiec 5. Górnik Wałbrzych 6. Polonia Warszawa 7. MKS Wrocław 8. Zryw Toruń.