W Katowicach otwarto w miniony wtorek, 5 listopada, dziesiąty Plac na Glanc, czyli pięknie zrewitalizowane podwórko. Znajduje się przy ulicy Dyrekcyjnej w ścisłym centrum, a jego remont pochłonął około 80 tys. zł. W poprzednich edycjach projektu odnawiano podwórka m.in. w Załężu, Śródmieściu, ale też Ligocie, Zawodziu, Dąbrówce Małej i Józefowcu. Efekty wszystkich rewitalizacji zachwycają.

Katowice mają 10. Plac na glanc


Projekt „Plac na Glanc” w Katowicach ma za cel rewitalizację zaniedbanych przestrzeni miasta, z drugiej strony ma też wymiar społeczny, bo sąsiedzi wspólnie zgłaszają swoje podwórka i wraz z projektantami biorą udział w projektowaniu wymarzonej przestrzeni. Inicjatywa jest realizowana już od 2013 roku.

Od tego czasu odnowiono już 10. podwórek m.in. w centrum, Ligocie, Zawodziu, Dąbrówce Małej i Józefowcu i w Załężu. Efekty wszystkich rewitalizacji zachwycają.

W tym roku metamorfozę przeszło dziesiąte podwórko przy ulicy Dyrekcyjnej w centrum. Zostało otwarte we wtorek, 5 listopada. Ta rewitalizacja to dowód na to, że nawet niewielka przestrzeń, jeśli zostanie dobrze zaprojektowana może spełniać różne funkcje.

Na podwórku udało się stworzyć miejsca do zabawy dla dzieci ze zjeżdżalnią, ale też do relaksu dla starszych z leżakami, siedziskami i stolikiem z krzesłami. Jest tu też sporo zieleni, a całą przestrzeń ożywiono kolorami.

ZOBACZCIE KONIECZNIE
Otwarto 10. Plac na Glanc. Podwórko przy Dyrekcyjnej zachwyca ZDJĘCIA

Nowy Plac na Glanc w Katowicach kosztował 80 000 zł, z czego 65 000 zł to wkład Miasta Katowice, zaś 15 000 zł wnieśli prywatni sponsorzy: Probet-Dasag oraz MM-Cite.

Partnerem projektu był również Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej oraz Zakład Zieleni Miejskiej.

Wiadomości Katowice, Wydarzenia Katowice

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!