GKS Katowice - ŁKS Łódź 1:2. Nieudana inauguracja GieKSy

ivan
GKS Katowice zmierzy się na inaugurację sezonu z ŁKS-em
GKS Katowice zmierzy się na inaugurację sezonu z ŁKS-em Arkadiusz Ławrywianiec / Polskapresse
Od porażki rozpoczęła nowy sezon w I lidze katowicka GieKSa. Podopieczni Rafała Góraka przegrali u siebie z ŁKS-em 1:2.

I liga: Kto Twoim zdaniem okaże się najlepszy w tym sezonie? [PLEBISCYT]

Przed meczem spotkanie awizowane było jako pojedynek dwóch wielkich firm, zmagających się obecnie z olbrzymimi problemami.

Mecz dla GieKSy ułożył się fatalnie. W 24. minucie Jakub Więzik dośrodkował w pole karne gospodarzy, a tam, koszmarną interwencją popisał się Michal Farkas, który skierował piłkę do własnej bramki.

Pięć minut później Kaczmarek znakomicie zagrał do Sasina, ten minął jednego z graczy gospodarzy i wpakował piłkę do bramki. Krzysztof Wołkiewcicz próbował ją jeszcze wybić ale ta sztuka się nie udała.

Rafał Górak: O wyniku meczu zadecydowały 2 fatalne błędy

GieKSA mogła odpowiedzieć już w 33. minucie, niestety Mateusz Kamiński nie wykorzystał rzutu karnego. Lekki strzał w środek bramki nie mógł zaskoczyć bardzo doświadczonego Bogusława Wyparły.

Gospodarze strzelili bramkę kontaktową pięć minut po zmianie stron. Dobre dośrodkowanie Farkasa wykończył, strzałem z woleja, Przemysław Pitry.

GKS stworzył sobie jeszcze kilka dogodnych sytuacji, jednak zabrakło skuteczności.

Piłka nożna w woj. śląskim: Przeczytaj o niej wszystko!

GKS Katowice 1:2 ŁKS Łódź

0:1 Michal Farkas 24'
0:2 Paweł Sasin 31′
1:2 Przemysław Pitry 50'

W 33. minucie Mateusz Kamiński nie wykorzystał rzutu karnego

GKS Katowice: Witold Sabela, Michal Farkas, Adrian Napierała, Mateusz Kamiński, Bartosz Sobotka, Kamil Cholerzyński, Grzegorz Goncerz, Krzysztof Wołkowicz, Dominik Kruczek, Marcin Pietroń (78. Arkadiusz Kowalczyk), Przemysław Pitry.

ŁKS Łódź: Bogusław Wyparło, Konrad Kaczmarek (65. Damian Pawlak), Nikołaj Borsukow, Artur Gieraga, Daniel Cyzio, Paweł Kaczmarek, Paweł Sasin, Dawid Sarafiński (75. Artur Golański), Michał Żółtowski, Jakub Więzik (64. Mateusz Stąporski), Jacek Kuklis.

Żółta kartka: Adrian Napierała - Artur Gieraga, Dawid Sarafiński, Nikołaj Borsukow.