Defilada wojskowa w Katowicach 15.08.2019: PROGRAM, UTRUDNIENIA, MAPA, TRASA, PARKINGI. Dziś Święto Wojska Polskiego

red.Zaktualizowano 
Defilada wojskowa w Katowicach 15.08.2019 PROGRAM, TRASA, UTRUDNIENIA, PARKINGI. W związku z obchodami Święta Wojska Polskiego w Katowicach, od środy zostaną wprowadzone zostaną duże zmiany w organizacji ruchu. W materiale znajdziecie szczegółowe informacje o obchodach Święta Wojska Polskiego w Katowicach. Sprawdź, jakie czekają na kierowców UTRUDNIENIA, gdzie będzie można zostawić samochód [PARKINGI] i jaki będzie PROGRAM uroczystości oraz TRASA defilady wojskowej.

Defilada wojskowa w Katowicach 15.08.2019 PROGRAM, UTRUDNIENIA, MAPA, TRASA, PARKINGI [Święto Wojska Polskiego w Katowicach]

Zdjęcia z defilady:

Tłumy na defiladzie w Katowicach [ZDJĘCIA] Ciasno jest pod S...

W czwartek 15 sierpnia 2019 roku w Katowicach odbędą się centralne obchody Święta Wojska Polskiego z udziałem żołnierzy i pojazdów sił zbrojnych.


Czytaj również:
Katowice: MON przed defiladą żąda wycięcia drzew i demontażu ekranów. Miasto na to...


Próbna defilada wojskowa w Katowicach - działo się w nocy i ...

Defilada wojskowa w Katowicach - TRASA

Kolumna wojska będzie ustawiona od skrzyżowania ul. Bagiennej z ul. Lwowską (tył kolumny) w kierunku na

 • centrum miasta, żołnierze z ul. Bagiennej przedefilują na al. Roździeńskiego,
 • przejdą na Rondo im. Jerzego Ziętka,
 • następnie na północ aleją Korfantego,
 • a rozformowanie wojsk nastąpi na wysokości Pętli Słonecznej.

15 sierpnia Defilada w Katowicach. Jaki sprzęt zobaczymy na ...

Defiladzie będzie także towarzyszył piknik wojskowy, który odbędzie się na terenie Strefy Kultury w godzinach od 15.00 do 22.00. Zaplanowano też uroczyste wręczenie odznaczeń, które odbędzie się o godzinie 12.00 na Placu Chrobrego.

Tłumy na defiladzie w Katowicach [ZDJĘCIA] Ciasno jest pod S...

Defilada wojskowa w Katowicach - PROGRAM

 • Godz. 12 - wręczenie odznaczeń na placu Chrobrego.
 • Godz. 14 - start Defilady - wymarsz wojsk z ulicy Bagiennej
 • Godz. 15-22 - piknik wojskowy w Strefie Kultury

W defiladzie wezmą udział obok żołnierzy Wojska Polskiego również żołnierze wojsk sojuszniczych na co dzień stacjonujący w Polsce, a więc żołnierze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Rumunii i Chorwacji.

Defilada wojskowa w Katowicach - UTRUDNIENIA

W okresie 14 - 15 sierpnia nastąpią znaczne utrudnienia w ruchu drogowym w miejscu organizacji obchodów, a w szczególności na DK79 ul. Bagienna, Roździeńskiego i Korfantego oraz na ulicach przyległych.


Czytaj również:
Defilada w Katowicach - gdzie oglądać przemarsz wojsk? Lista najlepszych miejsc.


14 sierpnia od god. 20.00 do 15 sierpnia do ok. godz. 18.00 całkowicie wyłączone z ruchu zostaną następujące ulice:

 • - DK79 ul. Bagienna od skrzyżowania z ul. Lwowską do węzła z ul. Murckowską;
 • - DK79 od skrzyżowania z ul. Lwowską, Bagienną i Roździeńskiego, Rondo im. gen. Jerzego Ziętka, ul. Korfantego do Placu Alfreda;
 • - ul. Chorzowska od skrzyżowania ul. Sokolskiej do Ronda im. gen. Jerzego Ziętka;
 • - Strefa Kultury;
 • - skrzyżowanie ul. Misjonarzy Oblatów z ul. Katowicką (nastąpi ręczna regulacja ruchem, całkowite zamknięcie w dniu 15 sierpnia od ok. godz. 1.00);
 • - tunel pod Rondem (ruch będzie odbywał się tylko w kierunku Sosnowca, natomiast w dniu 15 sierpnia od godz. 8.00 tunel zostanie zamknięty).

Defilada wojskowa w Katowicach - PARKINGI

Z uwagi na charakter uroczystości osoby dojeżdżające na defiladę samochodami zachęcamy do pozostawienia pojazdów na obrzeżach miasta, a następnie do skorzystania z komunikacji publicznej.

Dobrym rozwiązaniem będzie zaparkowanie auta na parkingach Silesia City Center i centrum handlowego Ikea oraz CH Agata. Z obu tych miejsc kierowców do centrum Katowic będą woziły specjalne bezpłatne linie autobusowe oznaczone symbolem S1 („Katowice Szkolna” – „Dąbrówka Mała Nowosam”) i S2 („Dąb Silesia City Center” – „Katowice Chorzowska” – „Katowice Plac Wolności”). Obie linie będą też na parkingi kierowców odwozić.

Defilada wojskowa w Katowicach - jak dojechać tramwajem czy autobusem?

Z powodu defilady i zmian w organizacji ruchu, spore zmiany czekają pasażerów komunikacji publicznej.

- Ruch tramwajowy będzie utrzymany na kierunkach od Zawodzia do pl. Wolności oraz od Brynowa w kierunku Zawodzia. Tramwaje jadące ze strony Chorzowa będą zawracały do Chorzowa na pętli na wysokości Stadionu Śląskiego – informują przedstawiciele katowickiego magistratu.

Objazdami, ze względu na wyłączenie centrum z ruchu, pojadą również autobusy. Mimo to komunikacja publiczna będzie najlepszym sposobem, aby dojechać na defiladę do Ktowic. Tramwajem bez problemu dojedziemy na rynek w Katowicach, a pociągiem Kolei Śląskich na katowicki dworzec – stąd na trasę defilady jest już kilkaset metrów.

Wojsko w Katowicach: Żołnierze na Muchowcu ćwiczą przed defi...

Koleje Śląskie będą woziły za darmo

- Zarząd Województwa Śląskiego podjął uchwałę, że 15 sierpnia Koleje Śląskie będą kursować bezpłatnie na terenie województwa w ramach umowy łączącej województwo z Kolejami Śląskimi. Oznacza to, że wszyscy zainteresowani udziałem w defiladzie wojskowej „Wierni Polsce” mogą bezpłatnie dojechać i wrócić z tego wyjątkowego wydarzenia - poinformowali przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego.

Wideo

Materiał oryginalny: Defilada wojskowa w Katowicach 15.08.2019: PROGRAM, UTRUDNIENIA, MAPA, TRASA, PARKINGI. Dziś Święto Wojska Polskiego - Katowice Nasze Miasto

Komentarze 16

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

F
FUCK PiS !

Śmieszne spektale, Polsa "mocarstwem" chyba niszczenia własnego kraju i liczby idiotów. Gdyby wjechał tu Władimir ze swoim wojskiem to rozgniótł by jak peta to wasze Wojsko Polskie, byłoby dokładnie to samo co w 1939, pouciekalibyście do lasu a sojusznicy wypięli by na was d...py:-)))) Taka to "potęga", spektakle pisowskich nacjonalistów i głęboka wiara że się gdziekolwiek liczycie....

W
Wojtek

Próbowałem wejść po defiladzie na piknik ale było tyle ludzi że z dzieckiem wejść się nie dało. Przyszedłem więc później o 20:35 i okazało się że już nie wpuszczają mimo że miało być czynne do 22. Razem ze mną było sporo innych osób które tak samo chciały wejść na piknik w spokoju i nikogo nie wpuścili

G
Gość
2019-08-15T14:16:38 02:00, Gość:

"Mimo to komunikacja publiczna będzie najlepszym sposobem, aby dojechać na defiladę do Ktowic".

literówka- KATOWIC :).

Samochodem bezproblemowo, zaparkowane ok. 1,8 km od Spodka. Warto było przyjechać. Niesamowite przeżycie 😊

G
Gość
2019-08-15T14:16:38 02:00, Gość:

"Mimo to komunikacja publiczna będzie najlepszym sposobem, aby dojechać na defiladę do Ktowic".

literówka- KATOWIC :).

Do pociągu niestety nie wejdziesz 😊 takie tłumy 😁

G
Gość

"Mimo to komunikacja publiczna będzie najlepszym sposobem, aby dojechać na defiladę do Ktowic".

literówka- KATOWIC :).

G
Gość

Koleje Śląskie w Wodzisławiu Śląskim totalna katastrofa!!! Było dwa razy więcej ludzi niż miejsca w pociągu. Lokomotywa mała, jak w dni powszednie. Mogli dołożyć 3 wagony, przecież wiadomo było ,że będzie więcej podróżujących. Szkoda :( zawsze byłam zadowolona z usług naszego regionalnego przewoźnika. Dziś niestety się nie popisali! Najbardziej szkoda mi dzieci, które uwielbiają wycieczki pociągiem .Na szczęście mam samochód więc jesteśmy w drodze. Część ludzi nie ma więc była zmuszona do powrotu do domu. Organizacja transportu publicznego jak narazie jest fatalna. Zobaczymy jak będzie z dojazdem i miejscem parkingowy dla osobówek.

G
Gość
2019-08-13T19:35:58 02:00, Alpen Lubitz fan club:

No ale po co ,no ale po co to wszystko jest niemieckie ,a kamienice żydowskie -cytując klasyka śląskiego.JA zawsze mylę żydów ze szlonzokami nie tylko ze względu na nikczemność i chęć pracy dla PRAWDZIWYCH NIEMCÓW,to lata zaniedbań w oświacie i nauce ,trawestując szlonzoka,nie może być tak by nauczyciel polskiego zarabiał mniej od wnuka szlonzoka po SIPO,GESTAPO,SS,czy zwyczajnym Wermachcie -Rudis indigestaque moles!!!Aha ,jeszcze jedne ,czy abdykuje bp.Skworc ten od Baltony -Ratzinger by to zrobił.

Nigdy śląskie zawsze polskie!! bez śląskości i bez Śląska,Dl'a WAS gałąź pod ciężarem zgięta kurduple i bękarty garbatonose i półświnskie blond

Typowy gorol 😂 ból dupy i tyle... A jak nawet nie potrafisz sie wypowiedziec po Śląsku to nie próbuj, bo aż oczy szczypią od czytania tych wypocin 🤦‍♀️

E
Eli
2019-08-10T20:27:19 02:00, Neudeck:

Nie potrzebna nam tu jakaś pisowska maskarada. Niech płaszczak i maliniak defilują sobie po Nowogrodzkiej.

2019-08-11T14:02:34 02:00, Gość:

Ssij cyca Komorowskiemu i zamilcz burku POKOpany!

2019-08-12T19:22:27 02:00, Gość:

Dobra cięta riposta :)

2019-08-14T13:59:18 02:00, Greg:

Suuuper . Won z tym ścierwem POpapranym

2019-08-14T18:55:10 02:00, Gość:

Mów za siebie. Jestem Ślązakiem z dziada pradziada i z dumą i radością powitamy Prezydenta i Premiera na śląskiej ziemi. :)

Brawo !Ty.!!!👏

G
Gość

Twoje wpisy siejące nienawiść zostają zgłoszone do prokuratury. Będziesz miał okazję podzielić się swoimi prymitywnymi tekstami z osobą, która bardzo chętnie lubi słuchać.

G
Gość
2019-08-13T14:39:17 02:00, Normalny (nie PiSuar):

Defilady w państwie pisowskich nacjonalistów są tak żałosne i nacechowane politycznie że się rzygać chce, wszystko te oszołomy muszą podbudować nacjonalizmem i pseudopatriotyzmem. Wiecznie tylko dzielą naród na "lepszych" i "gorszych" Polaków (wg. ich definicji), żeby być gorszym Polakiem lub nawet nie Polakiem wystarczy się z PiSuarami nie zgadzać w jakiejkolwiek kwestii. Jeden wódz, jeden naród, jedna partia - to już było w historii, dziś mamy polskie wydanie....

2019-08-13T15:56:15 02:00, Gość:

Za dużo czosnku

2019-08-14T13:56:35 02:00, Greg:

Każd POpaprany to bezmózg🥶😡

Piszesz tylko o 'PiSowcach'. Napisz coś o sobie, chyba że jesteś tak nudny jak flaki w oleju. :D

G
Gość
2019-08-13T10:49:21 02:00, krokodyle buty:

Wczoraj kupiłem zasap jedzenia na tydzień, gdyby przypadkiem z tej tzw. "defilady" wynikło coś więcej.

Jak chyba zdajemy sobie w większości sprawę, nie chodzi tutaj ani o defiladę ani o świętowanie Powstań Śląskich a o kampanię wyborczą i cyniczne wykrzystywanie władzy, symboli państowowych i historii regionów.

2019-08-13T11:23:50 02:00, Kpt Wach:

stjenku dla goebelsów ,dał nam przykład smiersz jak na śląsku zwyciężać mamy-o to chodzi

Naucz się pisać

P
Polak Mały
2019-08-11T10:08:34 02:00, Jozue Goldblum:

Będą przeloty odrzutowców nisko nad ziemią na pełnej prędkości, jak ktoś nie widział to polecam, bo robi to wrażenie 👍

Popieram !!!

G
Gość
2019-08-10T20:27:19 02:00, Neudeck:

Nie potrzebna nam tu jakaś pisowska maskarada. Niech płaszczak i maliniak defilują sobie po Nowogrodzkiej.

2019-08-11T14:02:34 02:00, Gość:

Ssij cyca Komorowskiemu i zamilcz burku POKOpany!

Dobra cięta riposta :)

G
Gość

Czy ktos dysponuje video defilady bo 14,35 pusto na rondzie i auta w ruchu a na miejscu "pikniku" o 16:40 scena zostala rozmontowana. Czy to zmiana planow a moze Hanysy wypiely zić

G
Gość
2019-08-10T20:27:19 02:00, Neudeck:

Nie potrzebna nam tu jakaś pisowska maskarada. Niech płaszczak i maliniak defilują sobie po Nowogrodzkiej.

2019-08-11T14:02:34 02:00, Gość:

Ssij cyca Komorowskiemu i zamilcz burku POKOpany!

Czy ktos dysponuje video defilady bo 14,35 pusto na rondzie i auta w ruchu a na miejscu "pikniku" o 16:40 scena zostala rozmontowana. Czy to zmiana planow a moze Hanysy wypiely zić

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3