Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

14 kilometrów nowych dróg rowerowych w 2019 w Katowicach. Gdzie? MAPA

JPP
W Katowicach przybędzie w tym roku 14 kilometrów nowych dróg rowerowych
W Katowicach przybędzie w tym roku 14 kilometrów nowych dróg rowerowych jpp
Około 14 kilometrów nowych dróg rowerowych ma powstać w tym roku w Katowicach. Miasto wyda na ich realizację ponad 10 mln zł. O planach w zakresie rozbudowy infrastruktury dedykowanej rowerzystom opowiadali w środę, 3 kwietnia, przedstawiciele katowickiego magistratu.

14 kilometrów nowych dróg rowerowych powstanie w 2019 roku w Katowicach

– Traktujemy rower zarówno jako środek rekreacji, jak i transportu. Dlatego decyzją prezydenta Katowic inwestujemy znaczne środki w rozbudowę infrastruktury dla cyklistów. W ubiegłym roku wykonaliśmy szereg działań koncepcyjnych i projektowych, dzięki którym w tym roku będzie można wykonać prace w terenie. W 2019 roku powstanie ok. 14 km tras rowerowych, na co przeznaczymy ponad 10 mln zł – mówił Bogusław Lowak, naczelnik Wydziału Transportu.

W 2019 roku powstanie ok. 14 km tras rowerowych, na co przeznaczymy ponad 10 mln zł – mówił Bogusław Lowak, naczelnik Wydziału Transportu w Katowicach

Jak dodawał w planach na ten rok miasto ma 40 zadań inwestycyjnych związanych z rozbudową infrastruktury rowerowej.

- Te zadania są na różnym etapie: przygotowywania koncepcji i projektów budowlanych, ale również na etapie robót budowlanych. Tych ostatnich jest 15 – wyjaśniał.

Prawie 5 mln na ścieżkę wzdłuż Armii Krajowej i ponad 1,5 mln na ścieżki w Ligocie

Jedną z największych inwestycji, które będą zrealizowane w tym roku, jest droga rowerowa wzdłuż ulicy Armii Krajowej na odcinku od ul. Marzanny aż do ulicy Bażantów. Koszt budowy tej trasy o długości 1890 metrów wyniesie aż 4,8 mln zł.

Również w tym roku powstanie droga rowerowa łącząca centra przesiadkowe „Ligota” i „Brynów” o długości 670 metrów (koszt 650 tys. zł) oraz droga łącząca CP „Ligota” z ulicą Medyków o długości 1540 metrów (koszt 1,05 mln zł).

- Dodatkowo ulica Medyków zostanie połączona z rondem Huchrackiego drogą rowerową o długości 2,7 km – dodają urzędnicy.

Duża inwestycja zostanie też zrealizowana na osiedlu Witosa. Tu za ponad 850 tys. zł wybudowana zostanie trasa między ulicą Rataja a trasą rowerową nr 103. Nowa droga rowerowa powstanie także wzdłuż ul. Lotniska i w efekcie ponad kilometr trasy rowerowej połączy ulicę Francuską z ul. Pułaskiego.

Sieć tras rowerowych w Katowicach

W planach na przyszłość jest połączenie Giszowca i Nikiszowca

Kolejne duże inwestycje rowerowe w Katowicach zostaną w tym roku zaprojektowane i zaplanowane. W planach jest m.in. połączenie drogą rowerową Giszowca i Nikiszowca.

- Poza budową nowych dróg rowerowych w tym roku będą też wykonywane prace koncepcyjne i projektowe, które umożliwią realizowanie inwestycji w następnych latach. Najważniejsze plany dotyczą m.in. sporządzenia projektu na następujące połączenia: Giszowca i Nikiszowca (o długości 2400 metrów), ul. Radockiego i ul. Braci Wiechułów (820 m), ul. Gospodarczej z ul. Graniczną / Pułaskiego (ok. 4000 m) – zapowiadają urzędnicy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Parada Motocyklistów w Łodzi

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na katowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto