Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ściągnęli neony z dawnego hotelu Silesia. To wstęp do rozbiórki ZDJĘCIA

Justyna Przybytek - Pawlik
Z dachu dawnego hotelu Silesia ściągnięto neony "Orbis" i napis "Hotel Silesia"
Z dachu dawnego hotelu Silesia ściągnięto neony "Orbis" i napis "Hotel Silesia" LOTA
Z dachu dawnego hotelu Silesia ściągnięto neony "Orbis" i napis "Hotel Silesia". To wstęp do rozbiórki opuszczonego budynku. Prace wyburzeniowe potrwają pięć miesięcy i zakończą się we wrześniu. W miejscu nieczynnego od 13 lat hotelu powstaną dwa budynki biurowe oraz hotel. Biurowce będą miały po 13 kondygnacji

Rozbiórka dawnego hotelu Silesia potrwa pięć miesięcy

Z dachu dawnego hotelu Silesia ściągnięto neony "Orbis" i napis "Hotel Silesia". To wstęp do wyburzenia opuszczonego i nieczynnego od 13 lat hotelu.

Tak wyglądały neony na dachu dawnego hotelu Silesia

Jak zapowiadali kilka tygodni temu przedstawiciele inwestora - firmy Vastint Poland - prace rozbiórkowe rozpoczną się od demontażu neonu, który następnie ma zostać wyeksponowany w przestrzeni Katowic.

Z kolei zasadnicza rozbiórka dawnego hotelu zajmie pięć miesięcy i zakończy się we wrześniu tego roku. Prace w tym zakresie będzie wykonywała firma rozbiórkowa z Grupy TREE.

Przy ulicy Skargi powstanie "Nova Silesia": dwa biurowce oraz hotel

Po wyburzeniu Silesii przy ulicy Skargi powstanie zespół nowoczesnych budynków o funkcji hotelowo-biurowej. Będą to dwa biurowce i hotel. Budynki biurowe będą miały po 13 pięter i łącznie 30 tys. m kw. powierzchni. W hotelu będzie natomiast 144 pokoi i ok. 5 tys. m kw.

Kompleks ma się nazywać "Nova Silesia". Budowa rozpocznie się po uporządkowaniu terenu przy ulicy Skargi, prawdopodobnie jeszcze w tym roku. Projekt całości powstał w pracowni APA Wojciechowski.

Tak ma wyglądać kompleks Nova Silesia przy ulicy Skargi w Katowicach

Hotel Silesia zamknięto w 2006 roku

Przypomnijmy, że hotel Silesia otwarto w 1971 roku. Działał do 2006 roku. Gdy go otwarto uchodził za luksusowy. Było tu 200 pokoi, w tym sześć apartamentów, wszystkie z łazienkami, z telewizorami, radioodbiornikami i telefonami.

Goście Silesii mogli korzystać z kantoru, salonu fryzjerskiego, kawiarni, kiosku i Peweksu. Działały też tu restauracja i klub, podobno pierwszy katowicki klub ze striptizem. Nocowali tu Aleksander Kwaśniewski, Charles Aznavour, Czesław Miłosz czy Andrzej Wajda, a także narodowe drużyny piłkarskie Niemiec i Szwecji. W czasach świetności w Silesii pracowało 300 osób, w tym aż 30 pokojowych.

Właścicielem przybytku przez całe lata była spółka Orbis.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na katowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto