Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Żory: Promocja książki Żory w dobie panowania Hohenzollerów 1742-1918/1919

Katarzyna Śleziona
Żory: Promocja książki Żory w dobie panowania Hohenzollerów 1742-1918/1919
Żory: Promocja książki Żory w dobie panowania Hohenzollerów 1742-1918/1919 Muzeum Miejskie w Żorach
Żory: Promocja książki "Żory w dobie panowania Hohenzollerów 1742-1918/1919" autorstwa Ryszarda Kaczmarka i Jakuba Grudzińskiego odbędzie się w najbliższy czwartek, 20 lutego o godzinie 16 w Sali Ślubów USC przy ul. Rynek 6 w Żorach. Wstęp wolny!

Książki o Żorach

Żory: Promocja książki "Żory w dobie panowania Hohenzollerów 1742-1918/1919" odbędzie się w najbliższy czwartek, 20 lutego w Sali Ślubów Urzędu Stanu Cywilnego, który mieści się w budynku magistratu na żorskim Rynku. Auotrami publikacji są Ryszard Kaczmarek i Jakub Grudziński.

- Książka „Żory w dobie panowania Hohenzollernów 1742-1918/1919” autorstwa Ryszarda Kaczmarka i Jakuba Grudzińskiego jest trzecią pozycją historyczną cyklu wydawniczego, opisującego w sposób szczegółowy dzieje naszego miasta w poszczególnych epokach historycznych. Cykl ten pod nazwą „Pamiętam Żory” zapoczątkowany został przez Towarzystwo Miłośników Miasta Żory opracowaniem okresu od początków osadnictwa aż do początku rządów czeskich autorstwa Idziego Panica. W drugim tomie, również tego autora, opisano czasy wczesnonowożytne do końca panowania Habsburgów na Śląsku - słyszymy w żorskim muzeum.

- Obecna publikacja jest kontynuacją cyklu TMMŻ, ale wydawana jest po raz pierwszy w ramach muzealnej serii „Ludzie i Kultury”. Mamy nadzieję, że tak, jak poprzednie wydawnictwa, oddana do rąk Czytelników książka spotka się z zainteresowaniem i będzie sporą niespodzianką nawet dla osób obeznanych z historią miasta i regionu. Autorzy wydobyli bowiem z zakamarków różnych archiwów mało znane i dotychczas nigdzie niecytowane materiały źródłowe, które uzupełnione zostały bogatą i ciekawą ikonografią. Uzyskano w ten sposób rzetelny materiał historyczny, który będzie pasjonującą lekturą nie tylko dla mieszkańców naszego miasta. Żywimy nadzieję, iż książka ta stanie się inspiracją kolejnych opracowań historycznych, a mieszkańcom Żor pozwoli jeszcze bardziej pokochać swoje miasto wraz z jego wielowiekową i chlubną historią - dodają w żorskim muzeum.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zory.naszemiasto.pl Nasze Miasto