Wypadek na rynku w Katowicach Wypadek na rynku w Katowicach

Wypadek na rynku w Katowicach. Mężczyzna wjechał na hulajnodze pod tramwaj (© LOTA)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Poważny wypadek na rynku w Katowicach. 77-letni mężczyzna wjechał na hulajnodze elektrycznej (model z siedziskiem) przed tramwaj jadący ulicą św. Jana. Do zdarzenia doszło około godz. 13.30 Na miejscu były policja oraz straż pożarna. Rannego zabrało do szpitala pogotowie. Ruch tramwajów od katowickiego rynku do placu Miarki został wznowiony po godz. 15.

Poważny wypadek na rynku w Katowicach. 77-letni mężczyzna wjechał na hulajnodze elektrycznej (model z siedziskiem) przed tramwaj linii nr 14. Wagon, starego typu 105N, jechał przez rynek i wjeżdżał na ulicę św. Jana w kierunku do placu Miarki.

Do wypadku doszło w poniedziałek, 28 października, około godz. 13.30. Mężczyzna wyjeżdżał z placu Kwiatowego i wjechał przed nadjeżdżający tramwaj. 77-latek zderzył się z wagonem, ale na szczęście nie został pod niego wciągnięty, pod przednią częścią tramwaju utknęła jedynie hulajnoga. Rannego do szpitala zabrała karetka. Na miejscu wciąż jest policja, która bada okoliczności zdarzenia.

Co ważne, ruch tramwajów z katowickiego rynku w kierunku placu Miarki został na prawie dwie godziny wstrzymany. Został przywrócony po godzinie 15.

- Na tym odcinku można skorzystać z autobusu, jadącego od placu Wolności do placu Miarki. Natomiast od placu Miarki do Brynowa tramwaje kursują, bo na tym odcinku na linii nr 16 mamy dwukierunkowe wagony – informował wcześniej Andrzej Zowada, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Śląski.

Miejsce, w którym doszło do wypadku to przejście łączące plac Kwiatowy na katowickim rynku z ulicą Staromiejską. Ruch pieszych, ale też rowerzystów, a teraz również osób korzystających z hulajnóg, jest tu ogromny.

Wiadomości Katowice, Wydarzenia Katowice

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!