Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu żagańskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4
Mamy oficjalne wyniki wyborów do rady powiatu żagańskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, które zostały opublikowane przez PKW. Jak prezentuje sie końcowy rezultat głosowania? Zobacz szczegółowe dane, zamieszczone poniżej.
Wyniki wyborów do rady powiatu żagańskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- BIELAWSKI Jerzy: pozycja 1 : 2% (1 397 głosów)
- BOCHENEK Wiesław Marian: pozycja 2 : 2% (1 397 głosów)
- SŁOMIŃSKI Leszek: pozycja 3 : 2% (1 397 głosów)
- SASIN Renata: pozycja 4 : 2% (1 397 głosów)
- DOBRAKOWSKA Halina Waleria: pozycja 5 : 2% (1 397 głosów)
- GODLEWSKA Małgorzata: pozycja 6 : 2% (1 397 głosów)
- WILCZYŃSKA Teresa Agata: pozycja 7 : 2% (1 397 głosów)
- TWARDOSZ Julia Helena: pozycja 8 : 2% (1 397 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- GALASIAK Sebastian Filip: pozycja 1 : 1,47% (1 025 głosów)
- KUDŁA Dariusz Artur: pozycja 2 : 1,47% (1 025 głosów)
- FURTAK Wojciech Janusz: pozycja 3 : 1,47% (1 025 głosów)
- MICHALAK Paweł Łukasz: pozycja 4 : 1,47% (1 025 głosów)
- GARGULA Jadwiga Władysława: pozycja 5 : 1,47% (1 025 głosów)
- PONIKOWSKA-KNAP Małgorzata Maria: pozycja 6 : 1,47% (1 025 głosów)
- GALUS Anna Maria: pozycja 7 : 1,47% (1 025 głosów)
- ŁAŻEWSKI Jakub: pozycja 8 : 1,47% (1 025 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- KUŹNIAR Grzegorz Krzysztof: pozycja 1 : 1,51% (1 057 głosów)
- WOŁOSZYN Tadeusz: pozycja 2 : 1,51% (1 057 głosów)
- RYDZEWSKA Kinga Patrycja: pozycja 3 : 1,51% (1 057 głosów)
- WAWRZYNOWICZ Marcin: pozycja 4 : 1,51% (1 057 głosów)
- MICHALSKI Adam Dawid: pozycja 5 : 1,51% (1 057 głosów)
- CIEMNIAK Wanda Danuta: pozycja 6 : 1,51% (1 057 głosów)
- DREWICZ Kinga Dominika: pozycja 7 : 1,51% (1 057 głosów)
- WINCZARUK Wanda: pozycja 8 : 1,51% (1 057 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- ŻARSKA Maria: pozycja 1 : 2,46% (1 722 głosów)
- NIEZGODA Artur Tadeusz: pozycja 2 : 2,46% (1 722 głosów)
- SOBKÓW Zuzanna Maria: pozycja 3 : 2,46% (1 722 głosów)
- GIZA Beata Joanna: pozycja 4 : 2,46% (1 722 głosów)
- SOKOŁOWSKA Elżbieta Zofia: pozycja 5 : 2,46% (1 722 głosów)
- SZYMSZON Sławomir Edward: pozycja 6 : 2,46% (1 722 głosów)
- KOWALCZYK Anna Katarzyna: pozycja 7 : 2,46% (1 722 głosów)
- MASTALERZ Stanisław: pozycja 8 : 2,46% (1 722 głosów)
KOMITET WYBORCZY NASZE MIASTO:
- KATARZYNIEC Andrzej Mirosław: pozycja 1 : 1,91% (1 333 głosów)
- MROWIŃSKA Anna Katarzyna: pozycja 2 : 1,91% (1 333 głosów)
- KUDŁA Łukasz: pozycja 3 : 1,91% (1 333 głosów)
- PUCHALSKI Piotr Daniel: pozycja 4 : 1,91% (1 333 głosów)
- BARANOWSKA Barbara Ryszarda: pozycja 5 : 1,91% (1 333 głosów)
- KACZMARSKA Joanna: pozycja 6 : 1,91% (1 333 głosów)
- FRYZE Bogdan: pozycja 7 : 1,91% (1 333 głosów)
- MASZLONG Cyprian Andrzej: pozycja 8 : 1,91% (1 333 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LEPSZA GMINA I POWIAT-NASZ DOM:
- STĄPEL Robert: pozycja 1 : 0,52% (363 głosów)
- BURGHARDT Ewelina Apolonia: pozycja 2 : 0,52% (363 głosów)
- KĘPSKA Beata Agnieszka: pozycja 3 : 0,52% (363 głosów)
- KAMIŃSKI Robert Jarosław: pozycja 4 : 0,52% (363 głosów)
- WOŚ Agnieszka Anna: pozycja 5 : 0,52% (363 głosów)
- WOŁCZEK-BURY Ewa Maria: pozycja 6 : 0,52% (363 głosów)
- JANUSZ Adrian Gabriel: pozycja 7 : 0,52% (363 głosów)
- CHRUŚCICKA Agnieszka: pozycja 8 : 0,52% (363 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA RUCH MIESZKAŃCÓW - NASZE MIASTO NASZ POWIAT:
- LÓSSA Paweł: pozycja 1 : 1,25% (872 głosów)
- HYLA Damian Kosma: pozycja 2 : 1,25% (872 głosów)
- RYGLEWICZ Remigiusz Marian: pozycja 3 : 1,25% (872 głosów)
- PURWIEL Beata Iwona: pozycja 4 : 1,25% (872 głosów)
- PILIMON Andrzej: pozycja 5 : 1,25% (872 głosów)
- TOŁPA Beata: pozycja 6 : 1,25% (872 głosów)
- WASIUKIEWICZ Ewelina Halina: pozycja 7 : 1,25% (872 głosów)
- ŁAŻEWSKI Krzysztof Jan: pozycja 8 : 1,25% (872 głosów)
KOMITET WYBORCZY GMINA I POWIAT PRZYJAZNE LUDZIOM:
- KWIECIEŃ Radosław: pozycja 1 : 1,39% (973 głosów)
- BŁAHUTA Romana Anna: pozycja 2 : 1,39% (973 głosów)
- MILEWSKA-MROŻEK Ewa: pozycja 3 : 1,39% (973 głosów)
- BUGAJ Krystyna: pozycja 4 : 1,39% (973 głosów)
- BUCZKOWSKI Marek: pozycja 5 : 1,39% (973 głosów)
- DOWNAR Dariusz Jacek: pozycja 6 : 1,39% (973 głosów)
- CHWAŁEK Paweł: pozycja 7 : 1,39% (973 głosów)
- MALINOWSKI Paweł Zygmunt: pozycja 8 : 1,39% (973 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu żagańskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KOWALSKI Piotr Norbert: pozycja 1 : 6,93% (1 409 głosów)
- MAKSYMOWICZ Paulina: pozycja 2 : 6,93% (1 409 głosów)
- JĘDRAS Mariusz: pozycja 3 : 6,93% (1 409 głosów)
- CHORZĘPA Marta Agnieszka: pozycja 4 : 6,93% (1 409 głosów)
- BRZEZICKI Józef Piotr: pozycja 5 : 6,93% (1 409 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- PATYK-KOZŁOWSKA Wiesława: pozycja 1 : 1,9% (387 głosów)
- BABIARZ Jan Tomasz: pozycja 2 : 1,9% (387 głosów)
- KORCZOWSKA Aleksandra Agnieszka: pozycja 3 : 1,9% (387 głosów)
- JEDYNAK Jan: pozycja 4 : 1,9% (387 głosów)
- OCHOTNY Łukasz Paweł: pozycja 5 : 1,9% (387 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- KANIEWSKI Dariusz Bronisław: pozycja 1 : 1,11% (226 głosów)
- KNIAZIUK Marek Zdzisław: pozycja 2 : 1,11% (226 głosów)
- BIAŁOTA Krystyna Joanna: pozycja 3 : 1,11% (226 głosów)
- BIEDRYCKA Karolina: pozycja 4 : 1,11% (226 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- MICHALCZUK Anna Joanna: pozycja 1 : 6,51% (1 322 głosów)
- SOCIK Justyna Magdalena: pozycja 2 : 6,51% (1 322 głosów)
- WOJWOD Artur Mariusz: pozycja 3 : 6,51% (1 322 głosów)
- TOMASZCZYK Paweł: pozycja 4 : 6,51% (1 322 głosów)
- SOBKÓW Agnieszka Marianna: pozycja 5 : 6,51% (1 322 głosów)
KOMITET WYBORCZY NASZE MIASTO:
- STASZKOWIAN Anita Agnieszka: pozycja 1 : 1,34% (272 głosów)
- PEŁKA Barbara Agnieszka: pozycja 2 : 1,34% (272 głosów)
- TUROWSKA Elżbieta Maria: pozycja 3 : 1,34% (272 głosów)
- SIRANT Mieczysław: pozycja 4 : 1,34% (272 głosów)
- RADZISZEWSKI Adam Edward: pozycja 5 : 1,34% (272 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LEPSZA GMINA I POWIAT-NASZ DOM:
- LIPIŃSKI Waldemar Piotr: pozycja 1 : 0,63% (128 głosów)
- ROSIŃSKA Alicja: pozycja 2 : 0,63% (128 głosów)
- KOWALSKI Tomasz Jarosław: pozycja 3 : 0,63% (128 głosów)
- ZIMNICKI Emilian Bartłomiej: pozycja 4 : 0,63% (128 głosów)
- RADOMIRSKA Władysława Elżbieta: pozycja 5 : 0,63% (128 głosów)
KOMITET WYBORCZY GMINA I POWIAT PRZYJAZNE LUDZIOM:
- URBAN Krzysztof: pozycja 1 : 1,8% (365 głosów)
- HORBOWY Robert Stanisław: pozycja 2 : 1,8% (365 głosów)
- SIWAK-GALIK Katarzyna Justyna: pozycja 3 : 1,8% (365 głosów)
- KOWALCZYK Katarzyna Małgorzata: pozycja 4 : 1,8% (365 głosów)
- MIĘKA Krystyna Bogumiła: pozycja 5 : 1,8% (365 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu żagańskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- BUGANIK Emil Michał: pozycja 1 : 4,35% (920 głosów)
- ANDRZEJAK Jerzy Andrzej: pozycja 2 : 4,35% (920 głosów)
- SUSZYCKA Mariola Jadwiga: pozycja 3 : 4,35% (920 głosów)
- CZERWIŃSKI Dariusz: pozycja 4 : 4,35% (920 głosów)
- PODWALNA-PĘCZEK Ewa Janina: pozycja 5 : 4,35% (920 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- BUDAKOWSKI Andrzej Bogumił: pozycja 1 : 2,09% (441 głosów)
- CHABINIAK Beata: pozycja 2 : 2,09% (441 głosów)
- PIETRZAK Kamila: pozycja 3 : 2,09% (441 głosów)
- REMIŃ Zdzisław Tomasz: pozycja 4 : 2,09% (441 głosów)
- KONIECZNA Anna: pozycja 5 : 2,09% (441 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- OPALA-WOJEWÓDZKA Bożena: pozycja 1 : 0,59% (124 głosów)
- MROZEK Janusz Krzysztof: pozycja 2 : 0,59% (124 głosów)
- KUŹNIAR Halina Teresa: pozycja 3 : 0,59% (124 głosów)
- KAŹMIERCZAK Michał: pozycja 4 : 0,59% (124 głosów)
- MOŚCIPAN Jakub Jerzy: pozycja 5 : 0,59% (124 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- ADAMOWICZ Jerzy: pozycja 1 : 3,27% (691 głosów)
- DEMBIŃSKA Alicja Bożena: pozycja 2 : 3,27% (691 głosów)
- KUCHARZ Artur Krzysztof: pozycja 3 : 3,27% (691 głosów)
- SZADKOWSKA Sandra Bernadeta: pozycja 4 : 3,27% (691 głosów)
- GĄSECKI Aleksander Kamil: pozycja 5 : 3,27% (691 głosów)
KOMITET WYBORCZY NASZE MIASTO:
- KRUGŁY Mariusz Robert: pozycja 1 : 3,76% (794 głosów)
- BUGANIK Elżbieta Barbara: pozycja 2 : 3,76% (794 głosów)
- CIUĆMAŃSKA Renata Irena: pozycja 3 : 3,76% (794 głosów)
- KOSIŃSKI Krzysztof: pozycja 4 : 3,76% (794 głosów)
- SZUMIŃSKI Ryszard Adam: pozycja 5 : 3,76% (794 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LEPSZA GMINA I POWIAT-NASZ DOM:
- NIERADKA Adrian Dawid: pozycja 1 : 3,3% (697 głosów)
- ERDMAN-OCHRYMCZUK Anna Renata: pozycja 2 : 3,3% (697 głosów)
- ŁOSYK Dorota: pozycja 3 : 3,3% (697 głosów)
- KOWALSKI Piotr Stanisław: pozycja 4 : 3,3% (697 głosów)
- SYGUTOWSKA Marta Paulina: pozycja 5 : 3,3% (697 głosów)
KOMITET WYBORCZY GMINA I POWIAT PRZYJAZNE LUDZIOM:
- JANOWICZ Henryk Andrzej: pozycja 1 : 3,32% (701 głosów)
- BIAŁY Mirosław Eugeniusz: pozycja 2 : 3,32% (701 głosów)
- PASTUŁA Marta Mirosława: pozycja 3 : 3,32% (701 głosów)
- POPIEL Daniel Grzegorz: pozycja 4 : 3,32% (701 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu żagańskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- BUGAJNY Krzysztof: pozycja 1 : 2,41% (2 165 głosów)
- PADULA-KACZOROWSKA Malwina Joanna: pozycja 2 : 2,41% (2 165 głosów)
- KOZDĘBA Elżbieta Maria: pozycja 3 : 2,41% (2 165 głosów)
- KACZMARCZYK Malwina Teodora: pozycja 4 : 2,41% (2 165 głosów)
- BRANICKA Katarzyna Sylwia: pozycja 5 : 2,41% (2 165 głosów)
- GACEK Stanisław Józef: pozycja 6 : 2,41% (2 165 głosów)
- MATKOWSKI Andrzej: pozycja 7 : 2,41% (2 165 głosów)
- SKORUPA Tomasz: pozycja 8 : 2,41% (2 165 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- ŚLIWIŃSKI Roman Andrzej: pozycja 1 : 2,06% (1 857 głosów)
- SUCHECKI Jan: pozycja 2 : 2,06% (1 857 głosów)
- KUBIK Monika Joanna: pozycja 3 : 2,06% (1 857 głosów)
- WILCZYŃSKI Zdzisław Wandalin: pozycja 4 : 2,06% (1 857 głosów)
- GNACH Anna Jolanta: pozycja 5 : 2,06% (1 857 głosów)
- KOWAL Paweł Bartosz: pozycja 6 : 2,06% (1 857 głosów)
- PIOTROWSKA Elżbieta Maria: pozycja 7 : 2,06% (1 857 głosów)
- INGLOT Henryk: pozycja 8 : 2,06% (1 857 głosów)
- ZIMA Teresa: pozycja 9 : 2,06% (1 857 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- PATKA Bartłomiej: pozycja 1 : 0,18% (165 głosów)
- PAŃTAK-PACH Magdalena Mariola: pozycja 2 : 0,18% (165 głosów)
- ŚMIESZEK Maria Krystyna: pozycja 3 : 0,18% (165 głosów)
- SIKORA Alicja Anna: pozycja 4 : 0,18% (165 głosów)
- MARCINISZYN Mateusz: pozycja 5 : 0,18% (165 głosów)
- KŁOPOTEK Wojciech Mateusz: pozycja 6 : 0,18% (165 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- BRODZIŃSKA Cecylia: pozycja 1 : 2,02% (1 817 głosów)
- SIKORSKI Piotr Rafał: pozycja 2 : 2,02% (1 817 głosów)
- KOSIOR Krzysztof: pozycja 3 : 2,02% (1 817 głosów)
- HABICH Jacek: pozycja 4 : 2,02% (1 817 głosów)
- GRYCKO Kornela Maria: pozycja 5 : 2,02% (1 817 głosów)
- LESZCZYŃSKA Magdalena: pozycja 6 : 2,02% (1 817 głosów)
- IREK Danuta: pozycja 7 : 2,02% (1 817 głosów)
- KURPISZ Jolanta Bogusława: pozycja 8 : 2,02% (1 817 głosów)
- STAMBULSKI Kacper Paweł: pozycja 9 : 2,02% (1 817 głosów)
KOMITET WYBORCZY NASZE MIASTO:
- PŁASKOCIŃSKI Piotr: pozycja 1 : 0,32% (291 głosów)
- WĘGRZYN Jan: pozycja 2 : 0,32% (291 głosów)
- WOŁOWSKI Krzysztof Stanisław: pozycja 3 : 0,32% (291 głosów)
- CIOSKA Piotr Adam: pozycja 4 : 0,32% (291 głosów)
- AUGUSTYNIAK Małgorzata Anna: pozycja 5 : 0,32% (291 głosów)
- DOMAGAŁA Emilia: pozycja 6 : 0,32% (291 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LEPSZA GMINA I POWIAT-NASZ DOM:
- ŁABINOWICZ Sławomir: pozycja 1 : 0,67% (605 głosów)
- CICHANOWICZ Łukasz: pozycja 2 : 0,67% (605 głosów)
- KOWAL Kinga Wiktoria: pozycja 3 : 0,67% (605 głosów)
- WALCZAK Tomasz: pozycja 4 : 0,67% (605 głosów)
- NOWAK Wiktoria: pozycja 5 : 0,67% (605 głosów)
- GRABOWSKA Beata Dorota: pozycja 6 : 0,67% (605 głosów)
- KAMIŃSKI Jerzy Kazimierz: pozycja 7 : 0,67% (605 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA RUCH MIESZKAŃCÓW - NASZE MIASTO NASZ POWIAT:
- CHYLAK Paweł: pozycja 1 : 0,8% (724 głosów)
- MUCHA Irena Janina: pozycja 2 : 0,8% (724 głosów)
- KOWALCZYK Marta: pozycja 3 : 0,8% (724 głosów)
- JAGIELSKA Natalia: pozycja 4 : 0,8% (724 głosów)
- RODAK Danuta: pozycja 5 : 0,8% (724 głosów)
- NOWAK Jan Włodzimierz: pozycja 6 : 0,8% (724 głosów)
- JABŁOŃSKI Zbigniew: pozycja 7 : 0,8% (724 głosów)
- DOBEK Władysław Antoni: pozycja 8 : 0,8% (724 głosów)
KOMITET WYBORCZY GMINA I POWIAT PRZYJAZNE LUDZIOM:
- BORYNA Maciej: pozycja 1 : 3,31% (2 979 głosów)
- MICHALAK Sylwester: pozycja 2 : 3,31% (2 979 głosów)
- URBAŃSKA Marzena Ewa: pozycja 3 : 3,31% (2 979 głosów)
- MARSZAŁEK Jan Henryk: pozycja 4 : 3,31% (2 979 głosów)
- KANYI MAINA Halina Krystyna: pozycja 5 : 3,31% (2 979 głosów)
- POŹNIAK Kacper: pozycja 6 : 3,31% (2 979 głosów)
- BACHMATIUK Barbara: pozycja 7 : 3,31% (2 979 głosów)
- MATYMYSZ Marta Barbara: pozycja 8 : 3,31% (2 979 głosów)
- GRZELAK Jacek: pozycja 9 : 3,31% (2 979 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jakie zadania ma rada powiatu?
Rada powiatu w Polsce pełni bardzo istotną rolę w samorządzie terytorialnym. Jej zadania obejmują szeroki zakres działań. Zalicza się do nich m.in.:
- uchwalanie budżetu powiatu
- decydowanie o organizacji oświaty, służby zdrowia, pomocy społecznej
- planowanie i koordynowanie inwestycji publicznych na terenie powiatu
- nadzór nad jednostkami organizacyjnymi powiatu
- przyjmowanie planu zagospodarowania przestrzennego dla obszarów, które nie są objęte planami gminnymi
- współpraca z gminami na terenie powiatu w zakresie rozwoju regionalnego
Może Cię zainteresować
Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?