“W związku ze wzmożonym ruchem w rejonie wrocławskich cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu komunikacji zbiorowej. Chodzi o stworzenie optymalnych warunków dojazdu do wrocławskich nekropolii” – informuje wrocławskie MPK.
Zmiany zaczną obowiązywać już w najbliższy weekend (22–23 października). Wtedy w miasto wyjadą pierwsze tramwaje specjalne oznaczone literką “E”. Sprawdźcie, jak będzie kursować komunikacja miejska.
Spis treści
22 – 23 października (sobota – niedziela)
- Autobusy linii A
Dodatkowo zatrzymują się na przystanku Grabiszyńska (Cmentarz II). - Autobusy linii K
W godzinach 9 – 18 wszystkie kursy zostaną przedłużone w obu kierunkach od ul. Świeradowskiej przez przystanek Bardzka (Cmentarz) do przystanku Buforowa (Rondo) – przy skrzyżowaniu ul. Buforowej i Terenowej. - Autobusy linii 118
W godzinach 9 – 18 zostaną uruchomione dodatkowe kursy do pętli Wojnów, z częstotliwością co 60 minut. - Autobusy linii 146
W godzinach 9 – 18 wszystkie kursy zostaną przedłużone w obu kierunkach od ul. Świeradowskiej przez przystanek Bardzka (Cmentarz) do przystanku Buforowa (Rondo) – przy skrzyżowaniu ul. Buforowej i Terenowej.
Specjalne linie tramwajowe:
- Linia E1 – kursuje w godz. 9 – 18 z częstotliwością co 20 minut.
OPORÓW – Grabiszyńska – pl. Legionów – Piłsudskiego – Podwale – pl. Jana Pawła II – Podwale – most Sikorskiego – Mostowa – Jagiełły – most Mieszczański – Dubois – Drobnera – Łokietka – Chrobrego – pl. Powstańców Wielkopolskich – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – OSOBOWICE
OSOBOWICE – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – pl. Powstańców Wielkopolskich – Chrobrego – Łokietka – Drobnera – Dubois – most Mieszczański – Jagiełły – Mostowa – most Sikorskiego – Podwale – pl. Jana Pawła II – Podwale – Piłsudskiego – pl. Legionów – Grabiszyńska – OPORÓW
Specjalne linie autobusowe:
- Linia 322 – kursuje w godz. 9 – 18 z częstotliwością co 15 minut.
MUCHOBÓR WIELKI (ROŚLINNA) – Mińska – Rondo Rotmistrza Pileckiego – Strzegomska – Gubińska – Chociebuska – Rogowska – Zemska – Żernicka – Kołobrzeska – Koszalińska – Bystrzycka – Balonowa – Horbaczewskiego – Rondo Szomańskiego – Orlińskiego – Na Ostatnim Groszu – Legnicka – Wejherowska – Popowicka – Milenijna – most Milenijny – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – Łowiecka – Kurkowa – Dubois – Drobnera – pl. Bema – Sienkiewicza – Grunwaldzka – most Szczytnicki – Kochanowskiego – mosty Jagiellońskie – Brücknera – Krzywoustego – Rondo Lotników Polskich – ks. Stanety – Gorlicka – Litewska – Żmudzka – Kiełczowska – KIEŁCZOWSKA CMENTARZ
KIEŁCZOWSKA CMENTARZ – Kiełczowska – Żmudzka – Litewska – Gorlicka – ks. Stanety – Rondo Lotników Polskich – Krzywoustego – Brücknera – mosty Jagiellońskie – Kochanowskiego – most Szczytnicki – Grunwaldzka – Sienkiewicza – pl. Bema – Drobnera – Dubois – Kurkowa – Łowiecka – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – most Milenijny – Milenijna – Popowicka – Wejherowska – Legnicka – Na Ostatnim Groszu – Orlińskiego – Rondo Szomańskiego – Horbaczewskiego – Balonowa – Bystrzycka – Koszalińska – Hermanowska – Kołobrzeska – Żernicka – Chociebuska – Gubińska – Strzegomska – Rondo Rotmistrza Pileckiego – Mińska – Rondo Chamcówny – Mińska – MUCHOBÓR WIELKI (ROŚLINNA)
- Linia 334 – kursuje w godz. 9 – 18 z częstotliwością co 15 minut.
BUFOROWA (RONDO) – Buforowa – Bardzka (Cmentarz) – Bardzka – Kamienna – pl. Powstańców Śląskich – Zaporoska – Krucza – Inżynierska – Rondo Woźniaka – Aleja Pracy – Hallera – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz) – Grabiszyńska – Solskiego – Aleja Piastów – RACŁAWICKA
RACŁAWICKA – Aleja Piastów – Solskiego – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz) – Grabiszyńska – Hallera – Aleja Pracy – Rondo Woźniaka – Inżynierska – Krucza – Zaporoska – pl. Powstańców Śląskich – Kamienna – Bardzka – Bardzka (Cmentarz) – Buforowa – BUFOROWA (RONDO)
Ważne!
Autobusy linii A, K, 107, 109, 121, 125, 129, 133, 142, 143, 322 i 334 będą obsługiwane przez autobusy przegubowe, a autobusy linii 112, 113, 148, 149 przez autobusy typu solo.
24–28 października (poniedziałek – piątek)
- Autobusy linii A
Dodatkowo zatrzymuje się na przystanku Grabiszyńska (Cmentarz II). - Autobusy linii K
W godzinach 9 – 17 wszystkie kursy zostaną przedłużone w obu kierunkach od ul. Świeradowskiej przez przystanek Bardzka (Cmentarz) do przystanku Buforowa (Rondo), przy skrzyżowaniu ul. Buforowej i Terenowej. - Autobusy linii 121
W godzinach 9 – 14 będzie kursowała z częstotliwością co 15 minut - Autobusy linii 319
W godzinach 9 – 14 utrzymane zostaną kursy w obu kierunkach na trasie Kamieńskiego (pętla) – Grabiszyńska (Cmentarz II) z częstotliwością co 15 minut.
Ważne! Przystanek autobusowy „Bardzka (Cmentarz)” nr 21135 i 21136 dla wszystkich dziennych linii autobusowych
posiada status przystanku stałego.
- Pierwszy biurowiec Quorum już działa. Czekamy na 140-metrową wieżę [ZDJĘCIA]
- Endokrynolodzy z Wrocławia polecani przez pacjentów. Szybkie terminy!
- Nie zaciągnął ręcznego, zablokował jezdnię. Nietypowa interwencja we Wrocławiu!
- Kobieta wpadła do studni. Strażacy nie mogli jej wyciągnąć, bo coś trzymało jej nogę
Precz z Zielonym Ładem! - protest rolników w Warszawie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?