- Modernizacja torowiska tramwajowego wzdłuż Parku Śląskiego wchodzi w kolejną fazę. Torowisko ułożone w nowym śladzie, przy krawędzi parku jest już gotowe i czeka na przejęcie ruchu tramwajowego. Od piątku do niedzieli trwać będą prace przy przełożeniu ruchu na nowy tor, co spowoduje zawieszenie ruchu wzdłuż ul. Chorzowskiej w Katowicach do pętli przy Stadionie Śląskim – informuje Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie.
Od poniedziałku tramwaje między przystankami przy Żyrafie oraz wejściem głównym do parku będą kursowały już po nowym torze. - Ułożony został w zupełnie nowym śladzie, w miejscu szerokiego chodnika – tłumaczy Zowada. Ruch na tej trasie zostanie w weekend wstrzymany, aby wykonawca modernizacji mógł przystąpić do demontażu wykorzystywanego obecnie tory przy jezdni ulicy Chorzowskiej oraz dokończenia budowy nowego toru na kierunku do centrum Katowic – dodaje.
Zmiany w ruchu będą obowiązywały od piątku od godziny 14.30 do 4. rano w poniedziałek. I tak:
• tramwaje linii nr 6 będą kursować na trasie: Bytom Politechnika Śląska – Chorzów Stadion Śląski,
• tramwaje linii nr 19 będą kursować na trasie: Stroszek Zajezdnia – Chorzów Stadion Śląski,
• linia nr 33 zostanie zawieszona,
• tramwaje linii nr 46 (Brynów Pętla – Koszutka Słoneczna Pętla) będzie kursować
ze zwiększoną częstotliwością oraz zostanie uruchomione jej kursowanie w dni wolne,
• począwszy od godziny 13:00 w piątek zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa T-19 kursująca na trasie: Katowice Rynek – A. Mickiewicza – Sokolska (z powrotem: rondo J. Ziętka – al. W. Korfantego) – Chorzowska – (Chorzów) Katowicka – Parkowa – Chorzów Stadion Śląski.
Przystanki linii T-19:
Katowice Rynek – Katowice Sokolska (tylko w kierunku Chorzowa – stanowisko jak dla linii nr 6) – Katowice Chorzowska (tylko w kierunku Rynku) – Dąb Huta Baildon – Dąb Kościół – WPKiW Wesołe Miasteczko (stanowiska tymczasowe) – WPKiW Śląski Ogród Zoologiczny – WPKiW Wejście Główne (stanowiska tymczasowe) – Chorzów Stadion Śląski (stanowiska tymczasowe na ul. Parkowej).
Dodatkowo linie autobusowe nr: 820, 830 i 840 będą w obu kierunkach obsługiwały przystanki Dąb Huta Baildon i Chorzów AKS.
Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?