Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Poznaniu powstaje Warta Towers. Kolejny nowoczesny budynek będzie miał 17 pięter [WIZUALIZACJE]

ZSN
60 metrów wysokości, 17 pięter i 352 mieszkania. Na Ratajach powstaje Atal Warta Towers. To kolejny charakterystyczny budynek na mapie Poznania. Ma być gotowy w drugiej połowie 2021 roku. Zobacz wizualizacje inwestycji. Przejdź dalej --->
60 metrów wysokości, 17 pięter i 352 mieszkania. Na Ratajach powstaje Atal Warta Towers. To kolejny charakterystyczny budynek na mapie Poznania. Ma być gotowy w drugiej połowie 2021 roku. Zobacz wizualizacje inwestycji. Przejdź dalej --->AP Szczepaniak
Na poznańskich Ratajach, obok ronda Starołęka, u zbiegu ulic Hetmańskiej i Zamenhofa, trwa realizacja projektu Atal Warta Towers. Wyróżnia go m.in. nietuzinkowy projekt autorstwa nagradzanej pracowni AP Szczepaniak.

60 metrów wysokości, 17 pięter i 352 mieszkania. Na Ratajach powstaje Atal Warta Towers. To kolejny charakterystyczny budynek na mapie Poznania. Ma być gotowy w drugiej połowie 2021 roku. Zobacz wizualizacje inwestycji.

Niedawno zakończyła się budowa dwukondygnacyjnej podziemnej hali garażowej. Aktualnie trwają prace przy stropie nad parterem i rozpoczyna się budowa pierwszego piętra. Już teraz wiadomo, że 17-piętrowy i wysoki na 60 metrów budynek o intrygującej konstrukcji stanie się charakterystycznym punktem na mapie Poznania.

Deweloper zaznacza, że Atal Warta Towers to jedna z jego najlepiej sprzedających się poznańskich inwestycji, m.in. dzięki lokalizacji i architekturze.

- Wygodna komunikacja z pozostałymi dzielnicami miasta oraz bliskie sąsiedztwo nadrzecznych terenów zielonych i rekreacyjnych są dużym atutem - wymienia Angelica Kliś, dyrektor zarządzająca ds. sprzedaży i marketingu w Atal. - Okolice Rataj przy rondzie Starołęka to perspektywiczna lokalizacja, której potencjał poznaniacy coraz bardziej doceniają. Ponadto nietuzinkowa bryła i modernistyczny design sprawiają, że Atal Warta Towers wyróżnia się na tle sąsiadującej zabudowy.

Architekci z wrocławskiej pracowni AP Szczepaniak wykorzystali ukształtowanie terenu, umieszczając budynek Atal Warta Towers na wzniesieniu niczym rzeźbę na postumencie. Przy jego projektowaniu podzielili go wertykalnie i horyzontalnie tworząc mniejsze bryły.

- Ich przesunięcie nadaje kompozycji różnorodności. Z kolei lekkość bryły udało się uzyskać dzięki zróżnicowaniu poszczególnych partii obiektu – wyjaśnia Artur Szczepaniak. – Efekt końcowy stanowi kompozycja brył wzajemnie się przenikających, zapewniająca optymalne nasłonecznienie oraz widok na rzekę i starówkę. Cofnięcie okien za balkony obwodowe sprawiło, że Atal Warta Towers bardziej przypomina budynek użyteczności publicznej niż mieszkalny – dodaje.

Kompozycja bryłowa została dodatkowo podkreślona poprzez wprowadzenie kontrastu kolorystycznego – jasno- i ciemnoszarej elewacji z tynków szlachetnych. Dzięki zastosowaniu układu ciągłych obwodowych balkonów i loggii z balustradami z mlecznego szkła, elewacja otrzymała dodatkowy pierwszy plan w postaci horyzontalnego układu poziomych pasów. Budynek posiada zielony dach, co jest dodatkowym walorem estetycznym i ekologicznym. Niżej uwagę przyciąga charakterystyczne 8-metrowe podcięcie, w którym umieszczono wejście główne.

ZOBACZ TEŻ:

Atal Warta Towers stworzy nie tylko komfortowe miejsce do życia, ale także plac miejski, który będzie przestrzenią wspólną dla wszystkich. Okoliczni mieszkańcy skorzystają z usług zaprojektowanych na parterze oraz terenu zielonego przynależnego do budynku. Ze względu na lokalizację, budynek ma za zadanie wytworzyć pierzeję dla istniejącego węzła komunikacyjnego i stanowić dla tego miejsca dominantę wysokościową, a także zapowiedź wysokiej zabudowy.

Zakończenie prac budowlanych przewidywane jest na drugą połowę 2021 roku. W budynku zaprojektowano 352 mieszkania o zróżnicowanej wielkości: od 26 do 108 mkw. i liczbie pokoi od 1 do 4. Do tego 15 lokali usługowych i 365 miejsc parkingowych (305 w hali podziemnej). Już na wczesnym etapie budowy prawie jedna piąta mieszkań i jedna trzecia lokali usługowych znalazła nabywców. Największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania 2-pokojowe o powierzchni około 40 mkw. oraz lokale położone na najwyższych piętrach – jasne i gwarantujące atrakcyjne widoki. Z części z nich rozlegać się będzie widok na rzekę i otaczające ją tereny zielone, z innych będzie można podziwiać panoramę miasta.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ:

Sprawdź też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

SIM Zagłębie inwestycje pow. zawierciański

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto