Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Pniewach z wojewodą wielkopolskim o „Nowej Piątce” PiS

Jerzy Nowakowski
Jerzy Nowakowski
W poniedziałek, 18 marca rozpoczęła się kampania informacyjna rządowego programu „Nowa piątka” PiS. Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann uczestniczył w inauguracji kampanii w Pniewach.

Program „Nowa piątka” został przedstawiony pod koniec lutego przez przewodniczącego PiS Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego na konwencji Prawa i Sprawiedliwości. Program zakłada wprowadzenie 500+ na każde dziecko, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, przywrócenie lokalnych połączeń autobusowych, obniżenie podatku PIT z 18 na 17 procent oraz wypłatę trzynastej emerytury. Ze świadczenia 500+ w Wielkopolsce będzie mogło skorzystać około pół miliona dzieci, które do tej pory nie były objęte programem.

- Ruszamy w Polskę, żeby komunikować, informować o naszych nowych propozycjach programowych - mówił w poniedziałek na konferencji prasowej w Warszawie szef rządu. Jak podkreślił, propozycje PiS są dla wszystkich. - Nasza polityka ma za zadanie przywracać nadzieję - oświadczył Morawiecki.

Punkt informacyjny o propozycjach PiSu został już uruchomiony w poniedziałek przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Pniewach.W tamtejszym Domu Seniora odbyło się spotkanie informacyjne w sprawie programu „Nowa Piątka” z udziałem wojewody Zbigniewa Hoffmanna, posła na Sejm RP Witolda Czarneckiego, burmistrza Pniew Jarosława Przewoźnego, dyrektora I oddziału ZUS w Poznaniu Dobrochny Bubnowskiej, samorządowców oraz seniorów.

- Rząd przyjazny obywatelom, to rząd który wsłuchuje się w jego potrzeby i poprawia jakość życia wszystkich obywateli, bez względu na to, jaką pozycję społeczną zajmują - mówił wojewoda Hoffmann podczas prezentacji założeń „Nowej Piątki". - Są to propozycje programowe, które podnoszą standard i jakość życia mieszkańców. Nie ma znaczenia miejsce zamieszkania, pozycja społeczna. Jakość życia czy standardy życia należą się każdemu - dodawał wojewoda.

Nowy program PiS ma kosztować 30-40 mld złotych. O źródłach finansowania tych propozycji poinformowała kancelaria premiera. Według służb rządowych, znaczna część tych pieniędzy ma pochodzić z jeszcze większego uszczelnienia systemu podatkowego, zwłaszcza VAT i CIT a także NFZ czy Funduszu Świadczeń Społecznych. Z kolei wielu ekspertów twierdzi, że realizacja tych zapowiedzi spowoduje konieczność ograniczania innych wydatków państwowych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szamotuly.naszemiasto.pl Nasze Miasto