Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Katowicach-Załężu powstaje hurtowe zaplecze odzieżowe dla śląskich kupców

(BL)
Na centrum składać się będzie 120 pawilonów. Czynne będą głównie popołudniem i nocą. ZDJĘCIE: TOMASZ JODŁOWSKI
Na centrum składać się będzie 120 pawilonów. Czynne będą głównie popołudniem i nocą. ZDJĘCIE: TOMASZ JODŁOWSKI
Centrum Hurtu Odzieżowego i Przemysłowego powstaje przy ul. Pukowca 15 w Katowicach. Naprzeciwko stacji PKP w Załężu już 15 listopada 40 pierwszych pawilonów i magazynów otworzy podwoje.

Centrum Hurtu Odzieżowego i Przemysłowego powstaje przy ul. Pukowca 15 w Katowicach. Naprzeciwko stacji PKP w Załężu już 15 listopada 40 pierwszych pawilonów i magazynów otworzy podwoje. Będzie to miejsce wielkiego handlu hurtowego i wielkich detalicznych wyprzedaży.

- Chcieliśmy stworzyć firmę, która byłaby konkurencją dla super i hipermarketów oraz zagranicznych hurtowników. Tworzymy obiekt o europejskich standardach, w którym oprócz ekspozycji w pawilonach producenci będą mieli do dyspozycje ogromne magazyny. Chcemy, aby kupcy nie musieli się zaopatrywać w podobnych centrach w Gdańsku, Warszawie czy Łodzi - wyjaśnia Jerzy Kowalew, prezes Centrum Hurtu Odzieżowego i Przemysłowego.

Wokół centrum powstała już infrastruktura techniczna, a więc jest parking na 700 samochodów, dogodny dojazd dla ciężarówek, rampy wyładowcze, a także specjalna droga prowadząca od ul. Bocheńskiego i Pukowca.
Każdy pawilon będzie miał około 15 m kw. powierzchni wystawienniczej, na której producenci odzieży będą mogli prezentować swoje ubrania, pokazywać najnowsze kolekcje, materiały.

- Stworzyliśmy centrum, bowiem chcemy przeciwdziałać praktyce ogromnych sklepów, które sprzedając za wygórowane kwoty powierzchnię handlową w swoich galeriach podbijają ceny odzieży oraz prowadzą specyficzną politykę płatniczą. Długie terminy zapłaty powodują, że to właściwie my, producenci kredytujemy ich działalność - dodaje prezes.

Wybór lokalizacji przy ul. Pukowca 15, a więc w Załężu - dzielnicy, która ma już tradycje handlowe też nie jest przypadkowy, bowiem umożliwia skupienie w jednym miejscu producentów, importerów i hurtowników z branży odzieżowej oraz przemysłowej.

- Powstanie 120 pawilonów, które będą pracować głównie popołudniami i nocą. Niskimi cenami sprzedaży powierzchni zamierzamy przyciągnąć fabryki odzieżowe z całej Polski, m.in. z Łodzi. Jednakże nie zapomnieliśmy również o detalistach - zapewnia Kowalew.

Producenci i hurtownicy obiecują, że będą organizować wyprzedaże towarów nowych, ale z poprzedniego sezonu. Pierwsza będzie już na początku grudnia, a więc na Mikołaja i święta Bożego Narodzenia.

- Będzie można kupić spodnie, czy też kurtki za mniej niż połowę pierwotnej ceny. Towar będzie najwyższej jakości, ale z zeszłej kolekcji. Dla ludzi o mniej zasobnych portfelach będzie to szansa na porządne ubrania za małe pieniądze. Chcemy stworzyć alternatywę dla tzw. szmateksów, czyli punktów handlujących, używaną odzieżą z Zachodu - zapewnia prezes.

Na centrum składać się będzie 120 pawilonów. Czynne będą głównie popołudniem i nocą.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na katowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto