Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Katowicach nagrywano sceny do serialu "Czarna wołga. Kryminalna historia PRL". Filmowcy byli na cmentarzu w Panewnikach

Magdalena Grabowska
Magdalena Grabowska
TVP Historia kręciła na cmentarzu w Panewnikach sceny do serialu dokumentalnego serii dokumentalnej "Czarna wołga. Kryminalna historia PRL”. o najgroźniejszych polskich przestępstwach z PRL-u. To właśnie na Śląsku został pochowany Stanisław Jaros, który próbował zamordować Władysława Gomułkę.
TVP Historia kręciła na cmentarzu w Panewnikach sceny do serialu dokumentalnego serii dokumentalnej "Czarna wołga. Kryminalna historia PRL”. o najgroźniejszych polskich przestępstwach z PRL-u. To właśnie na Śląsku został pochowany Stanisław Jaros, który próbował zamordować Władysława Gomułkę. Marzena Bugała-Astaszow / Polska Press
KATOWICE. Ekipa TVP Historia kręciła w sierpniu odcinek na cmentarzu przy Bazylice św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP w Panewnikach, do nowej kryminalnej serii dokumentalnej "Czarna wołga. Kryminalna historia PRL”. Dokument jest inspirowany książką dziennikarza Przemysława Semczuka o tym samym tytule. - Zebrałem w niej mnóstwo ciekawych historii kryminalnych z okresu PRL-u, które wydarzyły się właśnie w Polsce. Wydaje się, że kryminalnie nic się wtedy nie działo, a było wprost przeciwnie - zapowiada dziennikarz.

Zobacz zdjęcia -

kliknij TUTAJ!

W Katowicach nagrywano sceny do serialu "Czarna wołga. Kryminalna historia PRL"

TVP Historia kręciła na cmentarzu w Panewnikach sceny do serialu dokumentalnego "Czarna wołga. Kryminalna historia PRL”. o najgroźniejszych polskich przestępstwach z PRL-u. To właśnie na Śląsku został pochowany Stanisław Jaros, który próbował zamordować Władysława Gomułkę.

- Stanisław Jaros dwukrotnie próbował zamordować Władysława Gomułkę - opowiada Przemysław Semczuk, prowadzący i współscenarzysta serialu . - Za pierwszym razem na dodatek był w towarzystwie Nikity Chruszczowa, więc była to rzecz już zupełnie niebywała. Niestety został schwytany. Zwykły robotnik w akcie protestu chciał coś zmienić i zabić pierwszego sekretarza Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Takie historie pojawią się w tym cyklu, zapraszamy przed ekrany pod koniec września do TVP Historia - dodaje.

"Porwania dzieci" będzie pierwszym odcinkiem nowej kryminalnej serii dokumentalnej "Czarna wołga. Kryminalna historia PRL”. W filmie przedstawiono cztery historie zaginięć dzieci z tego okresu. Dwie z nich zakończyły się tragicznie.

- W PRL wydarzyło się mnóstwo ciekawych historii kryminalnych. Były porwania dzieci, z którymi łączy się tytuł serialu. Czarna Wołga kojarzy nam się z porwaniami dzieci i to nie jest wcale legenda, do takiego porwania doszło w Warszawie o tym opowiemy. Były także napady na banki i to bardzo duże. Właściwie ten PRL przypominał bardziej Chicago z lat dwudziestych, niż komunistyczne państwo totalitarne. Mieliśmy terrorystów nie tyle porywających samoloty, co grożących zamachami bombowymi i tym, że jeśli nie zostanie zapłacony okup to samolot spadnie - opowiada Przemysław Semczuk.

Premierę pierwszego odcinka "Czarna wołga. Kryminalna historia PRL” będzie można obejrzeć już 21 października.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na katowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto