Tygodniowy przegląd prasy (Katowice, 6.09-12.09.2020), poznaj najważniejsze informacje z Katowic

Diana Tobor
Diana Tobor
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Katowic nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Katowic nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Katowic, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 6.09 a 12.09.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Kontrolerzy abonamentu RTV mogą zapukać do twoich drzwi! Te osoby mogą spodziewać się kontroli [13.09.2020]”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Katowice od 6.09 do 12.09.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Kontrolerzy abonamentu RTV mogą zapukać do twoich drzwi! Te osoby mogą spodziewać się kontroli [13.09.2020]

Abonament RTV. Kontrolerzy mogą zapukać do twoich drzwi! Trwają kontrole u osób, które zakupiły telewizor, a nie zgłosiły go do rejestru i nie płacą abonamentu RTV. Kary mogą być naprawdę dotkliwe!

📢 Dlaczego warto zamieszkać w Katowicach? Oto 7 powodów by się tu przeprowadzić

Katowice. Czy naprawdę warto tutaj zamieszkać? Oto 7 powodów, które mówią, że tak. Może wciąż miasto trąci prowincją, ale i mniej tu wydamy na życie niż w szalonej metropolii, Warszawie czy Krakowie. A z drugiej strony - na tle sąsiednich miast, może i starszych, ale znacznie bardziej zaniedbanych, jawi się niczym Berlin na tle reszty wschodnich Niemiec. Zobaczcie, czy do 7 powodów, dla których warto zamieszkać w Katowicach, dopisalibyście jeszcze jakiś.

📢 Dlaczego nie ma sensu przeprowadzać się do Katowic? Oto 7 dowodów, że nie warto tu mieszkać

Katowice. Korki, hałas, wszystko drogie, a i tak nie ma dokąd wyjść wieczorem. Nasze miasto wcale nie jest fajne i naprawdę nie warto tu mieszkać. Jeśli tak uważasz, nie musisz czytać dalej, chyba że chcesz. A jeśli planujesz tu kupno lub wynajem mieszkania, przeczytaj, jakie niedogodności na Ciebie czekają i zostań w Sosnowcu lub Gliwicach. Oto 7 powodów, dla których nie warto mieszkać w Katowicach. Uwaga, czytaj z przymrużeniem oka!

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Samsung Galaxy Tab A 8,0'' 32GB LTE Czarny (SM-T295NZKAXEO)


Samsung Galaxy Tab A 8,0'' 32GB WiFi Srebrny (SM-T290NZSAXEO)


Tygodniowa prasówka 6.09-12.09.2020 Katowice: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Katowicach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 IV Charytatywny Bieg Śląskich Aniołów w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach. Pobiegli 5 kilometrów w szczytnym celu

Katowice. IV Śląski Bieg Aniołów odbył się w sobotę, 12 września, w Dolinie Trzech Stawów. Dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na pomoc dla podopiecznych Fundacji.

📢 Nowe prawo budowlane. O tych zmianach musisz wiedzieć, jeśli planujesz budowę domu

Od 19 września zaczyna obowiązywać nowe prawo budowlane, które wprowadzi wiele istotnych zmian. Kolejne wchodzą w życie 1 stycznia 2021 r.

📢 Ceny grzybów 2020 na targu w Katowicach przy pl. Miarki. Ile za borowiki, kanie, kurki? Wysyp w lasach widać na stoiskach

Katowice. Choć za oknami mamy bardziej lato niż jesienną pogodę, zachęcającą do pójścia na grzybobranie, to jednak sezon na borowiki, podgrzybki i maślaki już się rozpoczął na dobre. Dowodem na to są nie tylko okazy grzybów, jakimi chwalą się zbieracze w mediach społecznościowych, ale także spory wybór darów lasu na targowiskach.

📢 Ceny warzyw na targowisku na pl. Miarki w Katowicach. Jest drogo

Katowice. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, ceny żywności, w tym owoców i warzyw, w pierwszym półroczu 2020 roku mocno podrożały. W przypadku owoców wzrost to aż 22 procent. A jak kształtują się ceny warzyw i owoców 11 września 2020 roku? Targowisko miejskie przy Miarki w Katowicach odwiedził nasz fotoreporter i nie mamy dobrych wieści - warzywa i owoce są tańsze niż w pierwszym półroczu, co jednak nie oznacza, że są tanie. CENY SPRAWDZICIE KLIKAJĄC W NASZĄ GALERIĘ

📢 Poznaj Żelazny Szlak Rowerowy w Jastrzębiu-Zdroju. ZOBACZ ZDJĘCIA najważniejszych przystanków, najciekawszych fragmentów

Jastrzębie-Zdrój. Żelazny Szlak Rowerowy ma przyciągnąć rowerzystów z całej Polski. Jest na to szansa, dziś, 10 września, oficjalnie oddano do użytku odcinek w Jastrzębiu-Zdroju (ponad 8 km). Teraz można podróżować całą, 55-kilometrową pętlą, od Godowa, przez Jastrzębie, po Zebrzydowice, czeskie: Petrovice i Karvinę.

📢 Prokuratura znowu przesłucha studentów UŚ w sprawie prof. Budzyńskiej. "Rozstrzygnąć spór powinien Uniwersytet" - mówi rektor

W poniedziałek, 14 września, rozpoczną się przesłuchania kolejnych studentów Uniwersytetu Śląskiego. To ciąg dalszy trwającej od ponad roku afery, w której słuchacze zarzucili prof. Ewie Budzyńskiej, wieloletniej wykładowczyni, nietolerancję i homofobię. - Uczelnia z oczywistych względów kolejny raz wyraża zaniepokojenie tym faktem. Nasze stanowisko opublikowane wraz z początkiem tego postępowania nie ulega zmianie - podkreślił podczas briefingu prasowego 11 września rektor UŚ, prof. dr. hab. Ryszard Koziołek. Jak zaznaczył, studenci uczelni zostali objęci wsparciem - m.in. bezpłatną opieką prawną. - Myślę, że mają poczucie, że jesteśmy razem. To co się dzieje dotyczy każdego członka naszej wspólnoty. Tu nie chodzi o rozstrzygnięcie, kto ma rację w tym sporze. Tylko o mądry upór i obstawanie przy tym, że rozstrzygnąć ten spór powinien i może wyłącznie uniwersytet, który ma ku temu prawne środki - mówił rektor.

📢 Gorączka piątkowej nocy w Katowicach. W ogródkach letnich było pełno gości

Katowice. O deszczu w najbliższym czasie możemy zapomnieć. Co więcej, z każdy dniem temperatura będzie rosła. Już ten weekend zapowiada się bardzo ciepło i słonecznie, a termometry wskażą przynajmniej 26 stopni Celsjusza. Już wczoraj, w piątek 11 września, popularne miejsca zapełniły się osobami, które zapragnęły odpocząć na świeżym powietrzu. Tłoczno zrobiło się m.in. na słynnej Mariackiej i Sztauwajerach na terenie Doliny Trzech Stawów.

📢 Bomba na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach miała być żartem. Konsekwencje były dla mężczyzny poważne

Głupi żart zakończył marzenia o wygrzewaniu się w tunezyjskim słońcu jednego z polskich turystów. Zamiast wczasów musiał przyjąć pięciusetzłotowy mandat, nie został też wpuszczony na pokład samolotu.

📢 Kibicowskie graffiti szpecą miasto. Czy GKS Katowice zapłaci za ich usuwanie?

Dawid Durał, radny Rady Miasta Katowice, skierował do prezydenta Marcina Krupy interpelację, w której domaga się zajęcia sprawą nielegalnych kibicowskich graffiti niszczących elewacje budynków. Radny chce, by część miejskiej dotacji dla GKS Katowice była przeznaczona na zapobieganie tego typu aktom wandalizmu. Pod pismem podpisali się także przedstawiciele Rad Jednostek Pomocniczych z Dąbrówki Małej, Szopienic-Burowca i Janowa-Nikiszowca oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Dąbrówki Małej i Burowca oraz Burowiec - Inicjatywa Mieszkańców. Zobaczcie zdjęcia nielegalnych kibicowskich graffiti.

📢 Praca w Straży Miejskiej w Katowicach. Do obsadzenia jest sześć etatów. Jak wygląda rekrutacja? Na jaką pensję można liczyć?

Straż Miejska w Katowicach znów rekrutuje. Tym razem do obsadzenia jest sześć etatów. Wymagania? Trzeba mieć m.in. skończone 21 lat, wykształcenie co najmniej średnie i uregulowany stosunek do służby wojskowej. Co w zamian? Pierwsza umowa na 12 miesięcy, bezpłatne szkolenia i świadczenia socjalne. Jak wygląda rekrutacja i na jaką pensję można liczyć? Sprawdziliśmy

📢 W sobotę w Katowicach odbędzie się targ roślin - Plant Market. Do tego warsztaty i wegańska kuchnia

W sobotę na trasach Spodka odbędzie się pierwsza edycja targów Plant Market. Będzie sporo roślin, akcesoriów do uprawy, zaplanowano też wymianę roślin. Do tego warsztaty robienia pięknych rzeczy, wegańska kuchnia i losowanie rzadkich gatunków roślin. Wydarzenie odbędzie się w ramach Gastro Fajer

📢 W sobotę w Katowicach targ roślin - Plant Market. Do tego warsztaty i wegańska kuchnia.

W sobotę na trasach Spodka odbędzie się pierwsza edycja targów Plant Market. Będzie sporo roślin, akcesoriów do uprawy, zaplanowano też wymianę roślin. Do tego warsztaty robienia pięknych rzeczy, wegańska kuchnia i losowanie rzadkich gatunków roślin. Wydarzenie odbędzie się w ramach Gastro Fajer

📢 DK86 w Katowicach zostanie otwarta wcześniej niż planowano. Od 19 września Pszczyńska znów będzie przejezdna

DK86 w Katowicach zostanie otwarta 10 dni wcześniej niż planowano: nie 30 a już 19 września. Ruch przez Pszczyńską na wysokości Giszowica będzie poprowadzony po nowym wiadukcie po jednym pasie w każdym kierunku jazdy. Otwarcie DK86 nie oznacza jednak końca korków na trasie. Wręcz przeciwnie, bo przebudowa węzła Giszowiec zakończy się dopiero w drugim kwartale 2022 roku

📢 Znani ludzie związani z Katowicami. Widzieliście ich? To muzycy, aktorzy, sportowcy...ZDJĘCIA

Katowice mają powody do dumy. W mieście urodziło się, wychowało, spędziło dzieciństwo i młodość wielu artystów. Wśród nich są m.in. muzycy, aktorzy, sportowcy, artyści. Lista jest naprawdę długa. Zobaczcie znanych ludzi z Katowic!

📢 Pani da dwójkę, przecież błagam! Dzieci wróciły do szkoły i zaczęły się kartkówki. One to mają wyobraźnię!

Ten moment musiał nadejść! Skończyły się wakacje i wcześniejsza nauka zdalna, i w końcu uczniowie wrócili do szkół! Za nimi kilkanaście dni nauki w całkiem nowej rzeczywistości - wszak obostrzenia związane z koronawirusem dają się we znaki. Jedna rzecz jednak się nie zmieniła, przed uczniami już wkrótce pierwsza niezapowiedziana kartkówka, sprawdzian czy dyktando. Nie uwierzysz, co dzieci potrafią napisać na klasówce... Ich pomysłowość nie zna granic. Przekonaj się zresztą sami. Kliknijcie "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Śląskie: Gdzie nie będzie prądu od 10 do 15 września? Sprawdź planowane wyłączenia [LISTA, ADRESY, GODZINY]

Podajemy planowane wyłączenia prądu od 10 do 15 września w woj. śląskim. Wiadomo, jak potrafi zdenerwować brak prądu, więc lepiej być przygotowanym, gdzie nie będzie prądu. Kliknij w "zobacz galerię" i sprawdź czy twoja ulica jest również na liście.

📢 Covid-19: Nowy podział na strefy. Od 12 września 2020 całe woj. śląskie w strefie zielonej

Całe woj. śląskie w strefie zielonej Covid-19 od 12 września 2020. Po raz pierwszy od ponad miesiąca żadnego powiatu woj. śląskiego nie ma nie tylko w strefie czerwonej, ale i żółtej. Sytuacja epidemiczna zdecydowanie się poprawiła. Ilość zakażeń koronawirusem jest coraz mniejsza.

ZOBACZ KONIECZNIE

Jest porozumienie pomiędzy Kaczyńskim i Ziobrą

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3