Tygodniowy przegląd prasy (Katowice, 25.07-31.07.2021), poznaj najważniejsze informacje z Katowic

Newsroom 360
Newsroom 360
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 25.07 do 31.07.2021
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 25.07 do 31.07.2021 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Katowic, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 25.07 a 31.07.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Który rynek w woj. śląskim jest najpiękniejszy? Zobaczcie te ZDJĘCIA! Oto ranking TOP 10”?

Przegląd tygodnia Katowice od 25.07 do 31.07.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Który rynek w woj. śląskim jest najpiękniejszy? Zobaczcie te ZDJĘCIA! Oto ranking TOP 10

Województwo śląskie może pochwalić się wieloma przepięknymi rynkami. Miejsca te można nazwać „centrami spotkań towarzyskich” mieszkańców. Na śląskich rynkach możemy napić się kawy, zjeść wykwintny posiłek w doborowym towarzystwie, a to wszystko w cieniu zieleni. Które miasta mogą poszczycić się przepiękną zabudową architektoniczną na swoich „agorach”?

📢 Potworny wypadek w Katowicach. Dziewczyna przejechana przez autobus. Kierowcę zatrzymała policja. Dlaczego ruszył w ludzi?

Potworny wypadek w Katowicach. W centrum miasta przy ulicy Mickiewicza autobus komunikacji miejskiej potrącił nastolatkę. KIerowca ruszył, mimo iż na jezdni przed autobusem byli ludzie. Potrącona dziewczyna zmarła na miejscu. Policja wyjaśnia okoliczności tej tragedii. Kierowca autobusu był trzeźwy. Zbada się, czy nie znajdował się pod wpływem innych środków odurzających. Mężczyzna został zatrzymany przez policję.

📢 Kibice GKS Katowice przywitali I ligę. Zobaczcie ZDJĘCIA z trybun z meczu GKS Katowice - Resovia.

Po dwóch latach zesłania GKS Katowice wrócił do Fortuna I Ligi. Blaszok, świecący niestety pustymi miejscami, na Bukowej znów zagrzmiał jak za dawnych lat. Zobaczcie zdjęcia z trybun z meczu GKS Katowice - Resovia.

Tygodniowa prasówka 25.07-31.07.2021 Katowice: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Katowicach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Ta śląska kopalnia już prawie nie istnieje! Zobaczcie ZDJĘCIA z opuszczonych budynków

Kiedy pod koniec stycznia 2020 wyjechała z kopalni Piekary ostatnia tona węgla, wiadomo było, że zaczyna się powolny demontaż zakładu. Dzisiaj w kopalni pracują już tylko służby utrzymania ruchu, potrzebnego w trakcie likwidacji. Arkadiusz Gola, fotoreporter DZ, zatrzymał w kadrze ostatnie chwile kopalni Piekary. Był pod ziemią w styczniu 2020 roku, a kilka dni temu sprawdził, jak wygląda praca na powierzchni zakładu w trakcie likwidacji.

📢 Tauron Nowa Muzyka w Katowicach. Serce imprezy bije w Strefie Kultury. Zobaczcie ZDJĘCIA

W Katowicach trwa festiwal Tauron Nowa Muzyka. Tegoroczna edycja rozpoczęła się w czwartek, 29 lipca i potrwa do niedzieli, 1 sierpnia. Po czwartkowym koncercie otwarcia, który odbył się na katowickim Muchowcu, festiwal Tauron Nowa Muzyka przeniósł się na teren Strefy Kultury, gdzie w piątek i sobotę (30-31 lipca) goszczą główne gwiazdy tegorocznej, szesnastej już odsłony katowickiej imprezy.

📢 Tyle będą zarabiać nauczyciele w nowym roku szkolnym 2021/22. Zobaczcie stawki!

Jeszcze nie wiadomo, jak będzie wyglądała nauka w nowym roku szkolnym. Sytuacja epidemiologiczna w kraju nadal jest niepewna i grozi nam czwarta fala koronawirusa, a co za tym idzie mogą pojawić się nowe obostrzenia także te związane z nauką. Bez względu na formę uczniowie do nauki wrócą a wraz z nimi nauczyciele. Jak będzie wyglądała ich praca i wynagrodzenie w nowym roku szkolnym?

📢 Topola runęła na samochód przy ulicy Kopernika w Katowicach

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło na ulicy Kopernika w Katowicach. Służby interweniują przy powalonym drzewie.

📢 Nowy Wełnowiec w Katowicach. Wizualizacje tej dzielnicy Katowic są niezwykłe. A co zrobili przez rok? Zobaczcie!

Projekt Nowy Wełnowiec ma niewielkie opóźnienie, ale jest aktualny i prace nad nim się toczą. To ma być nowa dzielnica Katowic za 2 miliardy złotych. Rok temu, latem 2020, zaprezentowano wizualizacje znanych architektów z pracowni JEMS Architekci. Obecnie toczą się prace, dotyczące porządkowania kwestii własności gruntów i opracowania technologii zagospodarowania gruntów. Inwestorem jest spółka Eko-Bryza, której prezesem jest były prezydent Katowic, Piotr Uszok.

📢 Pedofile poszukiwani przez policję. Ci ludzie skrzywdzili dzieci. Zobacz ich twarze i nazwiska (zdjęcia)

Pedofile ścigani przez polską policję. Ci mężczyźni poszukiwani są przez wymiar sprawiedliwości w związku z czynami o charakterze pedofilskim. Chodzi m.in. o obcowanie płciowe z małoletnimi, zmuszanie do tych stosunków, prezentowanie pornografii itp. Ukrywający się przestępcy ścigani są z art. 200 kodeksu karnego, który przewiduje karę nawet 12 lat więzienia. Zdjęcia, nazwiska i rysopisy pedofili znajdziesz w naszej galerii zdjęć.

📢 Tak wyglądali studenci w Śląskiem prawie 20 lat temu! Jak toczyło się wtedy studenckie życie? Zobaczcie archiwalne ZDJĘCIA z lat 2002-2005

Studenckie życie w woj. śląskim sprzed kilkunastu lat – zobacz jak wyglądało na archiwalnych fotografiach. Od czasu wybuchu pandemii koronawirusa życie studentów i uczelni w województwie śląskim toczy się inaczej, niż utartymi przez lata ścieżkami. Nowe zwyczaje i procedury, z nauką zdalną na czele, zmieniły wiele. A jak wyglądało życie studenckie w naszym regionie kilkanaście lat temu? Zerknijcie do galerii. Może znajdziecie się na zdjęciach?

📢 Impreza SOMEWHERE IN THE STARS w katowickiej Pomarańczy! Zobaczcie zdjęcia z sobotniej zabawy

Impreza w klubie "Pomarańcza" w Katowicach. Działo się! Zobaczcie zdjęcia z sobotniej zabawy, z 24 lipca 2021. Piękne kobiety i dobra zabawa. Kliknijcie w galerię.

📢 Bieg City Trail z Nationale-Nederlanden onTour 2021 w Katowicach. Rywalizacja w upale wokół malowniczych stawów na Giszowcu. Zobacz ZDJĘCIA

Biegi w Katowicach. W czwartek 29.07.2021 r. w naszym mieście odbył się bieg z cyklu City Trail z Nationale-Nederlanden onTour 2021. W malowniczej, leśnej scenerii obok stawów Janina i Barbara na Giszowcu do przebiegnięcia było 5 km. Zobacz ZDJĘCIA.

📢 Mural Jana Furtoka oficjalnie odsłonięty w Katowicach. Uroczystość z udziałem legendy GKS-u Katowice

Katowice. W czwartek 29.07.2021 odbyło się uroczyste odsłonięcie muralu Jana Furtoka, legendy GKS-u Katowice i byłego reprezentanta Polski. Na uroczystości pojawił się bohater dzieła przy ulicy Granicznej wraz z rodziną. Był też trener Górnika Zabrze Jan Urban. Zobacz ZDJĘCIA.

📢 Katowice: Murale na Budynku Huty Uthemanna. To akcja stowarzyszenia DAJSE. Zobacz ZDJĘCIA

Pięć kolorowych murali ozdobiło budynek huty Uthemanna w Katowicach. To nie sprawka wandali. Za akcją stoi stowarzyszenie DAJSE. Murale znalazły się w miejscach, w których kiedyś były okna. W ten sposób kreatywnie zapełniono ubytki w budynku.

📢 Nowe wnętrza oddziałów onkologicznych w GCZD w Katowicach - ZDJĘCIA. To dzięki Fundacji ISKIERKA i Tauron Polska Energia

W Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka trwa remont oddziałów onkologii oraz neurochirurgii. Dzięki zmianom znacząco zwiększy się komfort pobytu małych pacjentów i ich opiekunów na oddziałach. Remont poprawi też warunki pracy personelu medycznego.

📢 Tokio 2020. Reprezentantki Polski są nie tylko zdolne, ale i piękne! Zobacz, jakie są na co dzień

Igrzyska olimpijskie w Tokio trwają od 23 lipca. 17 dni, 37 dyscyplin i setki sportowców w jednym miejscu, a wśród nich spora reprezentacja Polski. 28 lipca polskie wioślarki zdobyły pierwszy medal dla naszego kraju, ale to na pewno nie koniec sukcesów! Nasze zawodniczki wyróżnia nie tylko sportowy talent, ale i uroda. Choć znamy je głównie z zawodów, a sport stanowi ogromną część ich życia, mają też czas dla rodziny, przyjaciół i przede wszystkim dla siebie. Zobacz, jakie są na co dzień reprezentantki Polski w Tokio!

📢 Step Up Dance All Night w katowickiej Pomarańczy. Zobaczcie ZDJĘCIA pięknych kobiet z piątkowej imprezy

Pomarańcza w Katowicach. W piątek 23 lipca w katowickim klubie Pomarańcza zorganizowano imprezę "Step Up Dance All Night!". Działo się! Zobacz zdjęcia.

📢 Wodne place zabaw w Śląskiem - zobacz te najlepsze! W upały dzieci mogą tu szaleć do woli! Lista TOP 8

TOP 8 najlepszych wodnych placów zabaw w woj. śląskim! Na wakacyjne upały wybranie się do takiego miejsca to bardzo dobry pomysł. Armatki wodne, tryskające wodą kwiatki, wiadra wypełnione wodą, mgiełki wodne. Wszystkie te atrakcje znajdziecie na wodnych placach zabaw, których w regionie każdego roku przybywa. - To była jedna z naszych najlepszych inwestycji - mówi Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina. Wodny plac zabaw na Warpiu w Będzinie powstał w 2016 roku. Był drugim w regionie i pierwszym w Zagłębiu.

📢 Zobacz, gdzie zarobisz nawet 10 tys. złotych! Oto TOP 10 ofert pracy w Śląskiem z... Wojewódzkiego Urzędu Pracy!

Sytuacja związana z COVID-19 przez dłuższy nie napawała optymizmem. Długotrwałe lockdowny bezpośrednio przekładały się na sytuację na rynku pracy. Jednak pomimo pandemii, zdaniem ekspertów, sytuacja na rynku pracy wraca do stanu z lat 2018-2019. Potwierdzeniem tych słów są oferty pracy z Wojewódzkiego Urzędu Pracy, w których zarobki sięgają 10 tysięcy złotych. Które stanowiska pozwalają tyle zarobić?

📢 Wiszące ogrody i winnica na dachu w Katowicach przy Wiertniczej. Taką inwestycję planuje Wawel Service. Będą mieszkania i park

Katowice. Wiszące ogrody i winnica na dachu - tak ma wyglądać nowy apartamentowiec, jaki stanie w Katowicach przy Wiertniczej. Deweloper to Wawel Service. Na razie pokazał jedną wizualizację. Inwestycja powstanie tuż obok nowego parku, jaki Katowice planują urządzić na działce w Bogucicach między Wiertniczą, Leopolda i Boh. Monte Cassino.

ZOBACZ KONIECZNIE

Szkoła

Astronauci amatorzy polecieli w kosmos

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie