Tygodniowy przegląd prasy (Katowice, 15.03-21.03.2020), poznaj najważniejsze informacje z Katowic

Diana Tobor
Diana Tobor
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Katowic czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Katowic czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Katowic, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 15.03 a 21.03.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Koronawirus w Śląskiem: Kolejne 7 osób zakażonych. Razem już 56 w woj. śląskim. Jak się zakazili? Skąd pochodzą? [CODZIENNE AKTUALIZACJE]”?

Przegląd tygodnia Katowice od 15.03 do 21.03.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Koronawirus w Śląskiem: Kolejne 7 osób zakażonych. Razem już 56 w woj. śląskim. Jak się zakazili? Skąd pochodzą? [CODZIENNE AKTUALIZACJE]

Stan na sobotę (21.03.2020) po południu: Razem już 56 przypadków osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 zostało potwierdzonych w województwie śląskim. Zarażeni przebywają m.in. w szpitalach w Tychach, Chorzowie, Zawierciu, Cieszynie, Częstochowie i Raciborzu. Na szczęście, większość z nich jest w stanie dobrym. Część z nich być może już za kilka dni zostaną nawet wypisani. Zebraliśmy w jednym miejscu informacje kim są, skąd pochodzą pacjenci zainfekowani koronawirusem i gdzie są hospitalizowani. Kliknij w "zobacz galerię" i sprawdź.

📢 Park Śląski zamknięty. Dyrekcja apeluje żeby nie przychodzić, główne wejścia są zaklejone taśmą. To z powodu koronawirusa

Chorzów i Katowice. Park Śląski od soboty 21 marca jest niedostępny dla mieszkańców regionu. Przy głównych wejściach do Parku Śląskiego w sobotę pojawiły się ograniczenia – biało-czerwone taśmy, wyraźnie zagradzające ścieżki, oprócz tego wywieszono żółte tablice z apelami – jedne o niekorzystanie z parkowej infrastruktury – placów zabaw, siłowni na świeżym powietrzu, inne sugerujące niekorzystanie z parku w ogóle. Wszystko z powodu koronawirusa.

📢 Lekarka z woj. śląskiego wkurzona. "Moje poświęcenie nie ma sensu, to nie są koronawakacje!"

Śląskie. Opamiętajcie się, bo w Polsce będzie tak samo albo gorzej niż we Włoszech - apeluje lekarka Maria Huculak ze Szpitala Murcki w Katowicach. - Lekarze są zdziesiątkowani. Nie będzie miał wam kto pomóc, jeśli dalej będziecie traktować kwarantannę jak koronawakacje. Gdy widzę rodziny z dziećmi tłumnie i beztrosko spacerujące po parkach czy Dolinie Trzech Stawów, to gotuje się we mnie. Tak, jestem wkurzona, bo widzę, że moje poświęcenie nie ma sensu - mówi lekarka.

Tygodniowa prasówka 15.03-21.03.2020 Katowice: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Katowicach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Wstrzymanie 500 plus na czas koronawirusa? Powstała petycja. Popierasz taki pomysł? Zagłosuj w sondzie!

W internecie popularność zdobywa petycja odnośnie wstrzymania wypłat świadczenia 500 plus oraz świadczeń rodzicielskich. Pieniądze, które w ten sposób byłyby zaoszczędzone, miałyby zostać przeznaczone na walkę z koronawirusem. Popieracie taki pomysł? Zagłosujcie w naszej sondzie poniżej.

📢 Jak zrobić płyn do dezynfekcji rąk? To bardzo proste. WHO podaje przepis

Jak zrobić płyn do dezynfekcji rąk? Okazuje się, że to bardzo proste. Epidemia koronawirusa nie ustaje. W piątek wieczorem, 20.03.2020, rząd podjął decyzję o wprowadzeniu w Polsce stanu epidemii, a już dziś (stan na 21.03.2020) w województwie śląskim mówimy o 49 potwierdzonych przypadkach osób zakażonych koronawirusem. Do minimum ograniczane są kontakty międzyludzkie, kto może pracuje z domu, zaś wszystkie imprezy masowe są odwoływane jedna po drugiej. Istnieje jednak możliwość, by aktywnie chronić się przed wirusem SARS-Cov-2. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podała przepis na to, jak w domowym zaciszu zrobić płyn dezynfekujący.

📢 .KTW II w budowie. To będzie najwyższy budynek Katowic. Osiągnie 133 metry wysokości

Konstrukcja wieżowca .KTW II sięga już do połowy biurowca .KTW I. Oba budynki będą bliźniaczo podobne, z tą różnicą, że drugi będzie dwa razy wyższy od pierwszego. Realizacja ma się zakończyć na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2022 roku.

📢 Karambol w centrum: na skrzyżowaniu Mikołowskiej i Słowackiego zderzyły się cztery auta. Są duże korki

Karambol w centrum Katowic: cztery samochody zderzyły się na skrzyżowaniu ulic Mikołowskiej i Słowackiego w centrum Katowic. Utrudniony jest dojazd do tunelu pod Galerią Katowicką, ale też przejazd na plac Wolności. Duży korek utworzył się również na Mikołowskiej. Jak informuje policja w zdarzeniu nikt nie został ranny, ale z uszkodzonych aut wylały się płyny. Uprzątnięcie jezdni potrwa.

📢 Koronawirus w Katowicach: są dwa nowe przypadki zakażenia SARS-CoV-2 w stolicy woj. śląskiego

Koronawirus w Katowicach: potwierdzono drugi i trzeci przypadek zakażenia SARS-Cov-2 w stolicy aglomeracji śląskiej. Informację w sprawie podał w sobotę, 21 marca, prezydent Marcin Krupa. Wiadomo, że chorzy to starsza kobieta z Rudy Śląskiej, która na czas trwającej pandemii koronawirusa przeprowadziła się do swojej rodziny w Katowicach oraz młody mężczyzna.

📢 Przebudowa DK86 w Giszowcu: od poniedziałku nowe utrudnienia w ruchu. Zwężka aż do Górniczego Stanu

Przebudowa węzła Giszowiec na DK86 w Katowicach wchodzi w nową fazę. W poniedziałek, 23 marca, zostanie t wprowadzona nowa organizacja ruchu. Zwężka Pszczyńskiej do jednego pasa ruchu zostanie znacznie wydłużona aż do ulicy Górniczego Stanu. I tak ciasno na DK86 będzie już do końca roku

📢 Centrum Przesiadkowe "Brynów": montują elewację parkingu, trwa też budowa kopuły i wiaty nad Budynkiem Obsługi Podróżnych

Budowa Centrum Przesiadkowego „Brynów” w Katowicach wchodzi w nowy etap. Od poniedziałku rozpoczynają się prace nad nowym układem drogowym w rejonie węzła. To oznacza spore zmiany w organizacji ruchu. Dodajmy, że CP Brynów ma być gotowe jeszcze w tym roku: wielopoziomowy parking jest już gotowy, trwa natomiast budowa kopuły i wiaty nad Budynkiem Obsługi Podróżnych.

📢 Jest pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w Katowicach. Informacja została potwierdzona przez prezydenta Marcina Krupę

Katowice: jest pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w mieście. O przypadku zakażenia SARS-Cov-2 w Katowicach poinformował na Facebooku prezydent Marcin Krupa. - Osoba zarażona jest w dobrym stanie, miała kontakt z osobą wracającą z zagranicy - przekazał prezydent. W piątek wieczorem liczba zakażonych SARS-Cov-2 w województwie śląskim wzrosła już do 46 i można bezpiecznie założyć, że liczba te będzie niestety rosła z każdym dniem.

📢 Dr Jacek Kocot: „Ktoś wykorzystał moje dane”. To nie on jest autorem łańcuszka o koronawirusie

Otrzymaliście na Facebooku łańcuszek dotyczący badań, które pozwolą nam zrozumieć i pokonać koronawirusa SARS-CoV-2? Popularny post został udostępniony tysiące razy. Zadzwoniliśmy wczoraj (w piątek, 20 marca 2020) do doktora Jacka Kocota ze Szpitala MSWiA w Katowicach. Okazuje się, że to nie on jest autorem tego tekstu. - Ktoś wykorzystał moje dane bez mojej wiedzy - informuje lekarz w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim. AKTUALIZACJA: Po kilku godzinach zgłosił się do nas prawdziwy autor tekstu. To również lekarz.

📢 Koronawirus: Dominikanie z Katowic objęci kwarantanną, chociaż kościół jest otwarty. Bez spowiedzi do odwołania

Dominikanie z Katowic zostali objęci kwarantanną. O decyzji służb sanitarnych poinformowali na stronie internetowej swojej parafii. Jednocześnie podkreślają, że kościół przy Sokolskiej w centrum pozostaje otwarty do indywidualnej modlitwy. W związku z całą sytuacją do odwołania nie będzie prowadzona spowiedź, zaś Msze będą odprawiane bez udziału wiernych.

📢 Pożar biurowca przy al. Roździeńskiego w Katowicach. Wybuchł w biurowcu DL Center Point. Dym widoczny z daleka

W piątek, 20 marca, w godzinach wieczornych wybuchł pożar w biurowcu przy al. Roździeńskiego i ul. Wrocławskiej, niedaleko osiedla Kukuczki w Katowicach. To biurowiec wybudowany przez spółkę DL Invest Group. Na jego terenie przebywali tylko pracownicy ochrony. Dym jest widoczny z daleka.

📢 Koronawirus w Katowicach: miasto zamyka parkingi przy Dolinie Trzech Stawów i Parku Kościuszki

Katowice zamknęły parkingi przy Dolinie Trzech Stawów i Parku Kościuszki. Decyzję w sprawie podjęto w piątek, 20 marca. Ma zniechęcić mieszkańców do odwiedzin w obu tych miejscach, które mimo pandemii koronawirusa i apelów lekarzy o pozostanie w domach, w ostatnich dniach były pełne ludzi.

📢 W Polsce zostaje wprowadzony stan epidemii! Lekcje odwołane do Wielkanocy, 30 tysięcy złotych kary za złamanie kwarantanny

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się wieczorem w piątek, 20 marca 2020, premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wprowadzenie w Polsce stanu epidemii. - To trudna decyzja, ale taka, która ratuje życie - mówił Łukasz Szumowski, minister zdrowia. Minister Szumowski zapowiedział, że możemy mieć do czynienia z nawet 10 tysiącami zakażonych osób. Za wprowadzenie stanu epidemii w Polsce odpowiedzialny jest Minister Zdrowia i Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

📢 Wojewoda wraca do domu z kwarantanny. Przebywał cały tydzień w gmachu Sejmu Śląskiego

Dziś, w piątek 20 marca, o północy, po tygodniowym odosobnieniu, na wolność wychodzi wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. Zanim skończy przymusową kwarantannę w gmachu Sejmu Śląskiego i wróci do domu, czeka go jeszcze jeden test, czy nie jest nosicielem koronawirusa. Wojewoda zarządzał urzędem zdalnie, a dokumenty podpisywał w... masce i rękawiczkach.

📢 Koronawirus. Senetic, firma z Katowic, ma testy na koronawirusa i przekazuje kilkaset sztuk szpitalom zakaźnym

Polska firma informatyczna ogłosiła, że ma testy na koronawirusa, które wykrywają wirusa w ciągu zaledwie 10 minut. Firma z centralą w Katowicach chce dać kilkaset testów szpitalom zakaźnym. Test został sprawdzony w jednym ze szpitali zakaźnych na pacjentach, u których potwierdzono wcześniej obecność wirusa COVID-19.

📢 Będzie wycinka w lasku Alfreda. Pod topór pójdą głównie topole

Katowice wytną 26 drzew rosnących w lasku Alfreda. To w większości topole. Miasto nie ma jeszcze zgody na wycinkę, ale los drzew wydaje się przesądzony. Urzędnicy zapowiadają, że w ich miejsce posadzą szpaler klonów polnych

📢 Nowy Nikiszowiec na finiszu. To pierwsze osiedle "Mieszkanie Plus" w Katowicach. Zobaczcie, jak wygląda z góry!

Budowa Nowego Nikiszowca, czyli ogromnego osiedla w ramach rządowego programu „Mieszkanie plus” w Katowicach, powoli finiszuje. Ponad 500 mieszkań powstało tu w trzech kwartałach. Niektóre z budynków mają już elewację, w innych dopiero montowane są okna

Najnowsze informacje dot. koronawirusa

Wideo

Materiał oryginalny:

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3