Tygodniowy przegląd prasy (Katowice, 11.07-17.07.2021), poznaj najważniejsze informacje z Katowic

Newsroom 360
Newsroom 360
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Katowic nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Katowic nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Katowic, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 11.07 a 17.07.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Katowice: Kiedy otwarcie ulicy Dworcowej? W lipcu wykonawca ma przekazać plac budowy. Deptak jest niemal gotowy”?

Przegląd tygodnia Katowice od 11.07 do 17.07.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Katowice: Kiedy otwarcie ulicy Dworcowej? W lipcu wykonawca ma przekazać plac budowy. Deptak jest niemal gotowy

Dworcowa w Katowicach. Wykonawca miał zgłosić koniec prac w piątek, 16 lipca. Ale otwarcie deptaka - w połowie sierpnia. Dworcowa w Katowicach jest niemal gotowa, choć w piątek na deptaku wciąż byli robotnicy. Oto zdjęcia z 16 lipca 2016.

📢 Najlepsze licea i technika w Śląskiem! Zobacz gdzie są. Sprawdź LISTĘ! Tutaj uczniowie zdali MATURĘ na 100 procent

MATURA 2021. Tutaj uczniowie z woj. śląskiego zdali na 100 procent! Tegoroczni absolwenci liceów i techników czekają na wyniki rekrutacji na studia wyższe. Niektórzy już wiedzą, że dostali się na wymarzone uczelnie. Wyniki matur absolwenci poznali 5 lipca. Na Śląsku jest zaledwie kilka szkół, które miały 100 proc. zdawalność matury. W niektórych szkołach przekroczono też próg 90 proc. zdawalności. To też bardzo dobry wynik. Przypomnijmy, jak w tym roku maturzyści ze Śląska i z Zagłębia poradzili sobie na egzaminie dojrzałości. Zobacz najwyższe wyniki poszczególnych szkół woj. śląskiego w naszej galerii.

📢 Park Śląski: nowy Ogród Japoński robi niezwykłe wrażenie. Zobaczcie ZDJĘCIA! Tutaj jest pięknie

Ogród Japoński w Parku Śląskim. Ależ tu pięknie! W poniedziałek, 12 lipca otwarty został Ogród Japoński. Powiększył się on niemal dwukrotnie. Zobacz zdjęcia, robi wrażenie!

Tygodniowa prasówka 11.07-17.07.2021 Katowice: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Katowicach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Domy z działką w woj. śląskim w niezwykle niskich cenach! Kosztują mniej niż kawalerka w bloku! Sprawdź TOP 10 ofert

Najtańsze domy z działką w woj. śląskim! Szukasz domu z działką po okazyjnej cenie? Zobacz te oferty! To najtańsze możliwe do kupienia domy z działką w całym województwie śląskim. Zazwyczaj są do remontu, ale podstawa i tak często wychodzi taniej niż mieszkanie w mieście. Cena każdego z nich jest niższa niż 100 tys. zł! Zobaczcie zdjęcia w galerii. Oferty pochodzą z portalu OtoDom.pl. Kliknij w zdjęcie, by przejść do galerii.

📢 Śląskie: Darmowe meble w regionie! To nie jest żart. Można za darmo wyposażyć mieszkanie i działkę. A podobno nie ma nic za darmo! Zobaczcie

DARMOWE MEBLE w woj. śląskim! W Śląskiem można dostać meble za darmo - i to w całkiem dobrym stanie! Wystarczy tylko dobrze poszukać, a okaże się, że bez wydawania pieniędzy możemy wyposażyć mieszkanie lub altankę na działce. Zobacz najciekawsze oferty darmowych mebli dostępne na portalu OLX.pl w LIPCU 2021. Kliknij w galerię!

📢 Opuszczony areszt w woj. śląskim. Co więźniowie wypisują po ścianach? Zobacz te niezwykłe zdjęcia!

Zdjęcia opuszczonego aresztu w woj. śląskim. Są niezwykłe! Raczej nikt by tam się nie chciał znaleźć. Oni spędzali w zamknięciu za swoje przewinienia niejednokrotnie długie lata. W jakich warunkach żyli? Co robili w czasie wolnym... którego z pewnością mieli w nadmiarze? Na takie "dzieła" natknęli się eksploratorzy w opuszczonym areszcie śledczym w Zabrzu. Dzięki tym zdjęciom można zobaczyć namiastkę prawdziwego więziennego życia w Polsce. Kliknij "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 TOP 20 propozycji na wycieczkę! Z woj. śląskiego dojedziesz tam w godzinę. Warto wykorzystać ładną pogodę!

Z woj. śląskiego dojedziesz tu godzinę! Sprawdź nasze propozycje. Wspaniałe zamki, cudowne góry, skały, jaskinie, ogrody, jeziora, miasteczka... - jest tyle możliwości! Gdzie się wybrać... żeby było pięknie, ale też nie za daleko? Tak maksymalnie godzinę od twojego miasta? Zobacz propozycje wycieczek na jeden dzień w woj. śląskim - w te miejsca dotrzesz w godzinę!

📢 Śląskie: Rowerzysta jak głodny, to zły. Zobacz co można zjeść na najpiękniejszej trasie w Polsce! Ceny i menu na Żelaznym Szlaku Rowerowym

NA ROWERZE. Na Śląsku funkcjonuje jedna z najpiękniejszych ścieżek rowerowych w Polsce. Zbudowana za miliony poprowadzona została dawnymi nasypami kolejowymi, gdzie niegdyś biegły torowiska – Żelazny Szlak Rowerowy od Godowa, przez Jastrzębie, Zebrzydowice, do Karviny. 55 kilometrów. Zobaczcie na zdjęciach, gdzie można coś zjeść, by zjeść coś smacznego albo wypić jasne pełne. KLIKNIJ W GALERIĘ ZDJĘĆ

📢 Marsz Autonomii 2021 w Katowicach - zobacz ZDJECIA. Setki ludzi deklaruje: Górny Śląsk to nasz hajmat

Marsz Autonomii 2021 w Katowicach - zobacz ZDJECIA. „Autonomia, rzecz wspaniało, Śląsk syty, Polska cało”, „Pódźcie z nami, z hanysami!” - z takimi hasłami na sztandarach i ustach przeszli w sobotę, w samo południe ulicami Katowic zwolennicy autonomii dla Śląska. - Działania autonomistów służą tylko rozbiciu Polski - słyszymy od polityków partii rządzącej.

📢 Gigantyczna konstrukcja pod Częstochową! Co to jest? Stoi w szczerym polu - zobacz ZDJĘCIA

CIEKAWOSTKI. W niewielkiej wiosce w pow. kłobuckim, w Rębielicach Królewskich znajduje się obiekt - który przyciąga coraz większą rzeszę turystów, fanów miejsc niezwykłych, ciekawostek inżynieryjnych... - znajduje się tam, olbrzymia turbina wiatrowa w kształcie koła. Turbina, która nigdy nie ruszyły. Poznaj tą historię, o wielkim, niezrealizowanym marzeniu.

📢 Kradzież rzeźb w Katowicach. Ich wartość to ponad 130 tys. złotych

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu katowickiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież rzeźb o wartości ponad 130 tys. złotych. W takcie przeszukania odzyskano rzeźby, a także trzy rowery miejskie i parasol ogrodowy, które równe pochodziły z kradzieży. Jeden z zatrzymanych poszukiwany był do obycia kary, a drugi miał przy sobie narkotyki. Teraz grozi im kara do 5 lat więzienia.

📢 Działo się w katowickiej Pomarańczy! Piękne panie i sobotnia impreza "SOUND OF THE CITY"

ZABAWA. W sobotę 10 lipca w katowickim klubie Pomarańcza zorganizowano imprezę "SOUND OF THE CITY". Działo się! Zobacz zdjęcia.

📢 Cud techniki pod śląskim miastem - zobacz ZDJĘCIA! To najstarszy tunel kolejowy w Polsce - jest w woj. śląskim

ŚLĄSKIE NIEZWYKŁE. Żeby nie zalewała go woda, użyto 20 tysięcy ton łoju wołowego do uszczelnienia. Tunel działa od 160 lat! To cud architektoniczny z XIX wieku.

📢 Zabójstwo pod Częstochową. 20 tysięcy nagrody za wskazanie miejsca pobytu Jacka Jaworka!

Jest już nagroda! Komenda Wojewódzka Policji wyznaczyła 20 tysięcy złotych nagrody za informacje, które pozwolą zatrzymać lub odnaleźć zwłoki poszukiwanego Jacka Jaworka, wyznaczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach. Jacek Jaworek jest poszukiwany listem gończym w związku z potrójnym zabójstwem w Borowcach. Sprawca zastrzelił brata, jego żonę i ich17-letniego syna. Jeśli ktoś ma informacje na jego temat, proszony jest o pilny kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pod numerem telefonu 798 031 306. Policja gwarantuje anonimowość.

📢 Wypadek pociągu PKP w Czerwionce. Wykoleił się Intercity relacji Warszawa - Bohumin. Wagony wypadły z szyn

Wypadek w Czerwionce. Około godziny 4:30 16 lipca doszło do wykolejenia pociągu Intercity relacji Warszwa Wschodnia - Bohumin w Czerwonce. Na szczęście, nie ma osób poszkodowanych. Nadal trwają jednak utrudnienia i wiele pociągów w regionie jest opóźnionych.

📢 Katowice: Tunel w stronę Chorzowa zamknięty. TIR zniszczył oświetlenie i kamery. Mamy gigantyczne korki

Utrudnienia w Katowicach. Tuż po godzinie 13, tunel w stronę Chorzowa został zamknięty. Powodem są zniszczenia, jakich dokonał przejeżdżający tamtędy samochód ciężarowy. Kierowcy w Katowicach muszą przygotować się na spore utrudnienia.

📢 Konstanty Wolny nowym patronem Dworca PKP w Katowicach. Był trzykrotnym marszałkiem Sejmu Śląskiego

Katowice. Dworzec w naszym mieście ma patrona. Został nim Konstanty Wolny, polski patriota, działacz społeczny i narodowy, trzykrotny marszałek Sejmu Śląskiego. Uroczystość nadania imienia dworcowi w Katowicach odbyła się w czwartek, 15 lipca. Od teraz nosi on nazwę Dworzec Katowice imienia Konstantego Wolnego. Przypomnijmy, że pod koniec czerwca patrona zyskało także katowickie lotnisko w Pyrzowicach. Pyrzowickie lotnisko nosi imię Wojciecha Korfantego.

📢 Miasto przejmie kolejne akcje GKS-u Katowice. GieKSa znów dostanie miliony. Radni zdecydują podczas sesji

Katowice. Na najbliższej sesji Rady Miasta Katowice, 22 lipca, radni mają przyjąć m.in. uchwałę w sprawie zmian w budżecie na 2021. Z zapisów projekcie uchwały wynika, że GKS Katowice dostanie 9 mln złotych.

📢 TOP 10 kierunków studiów. Co studiować na śląskich uczelniach, żeby dobrze zarabiać?

EDUKACJA w woj. śląskim. Co studiować, żeby późniejsze zarobki były satysfakcjonujące? Zobacz TOP 10 kierunków studiów na śląskich uczelniach. Pandemia COVID-19 utrudniła absolwentom szkół wyższych wejście na rynek pracy, ale ich zarobki w kolejnych latach po dyplomie nadal rosną - wynika z najnowszej edycji raportu ogólnopolskiego systemu monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów (ELA) 2021. Z danych odczytać można nie tylko, ile zarabiają po ukończeniu studiów na poszczególnych kierunkach, ale też jak szybko znajdują pracę i jaki procent absolwentów danej uczelni dostaje etat. Sprawdziliśmy zatem, co studiować dziennie na śląskich uczelniach, aby dobrze zarabiać.

📢 Katowice zalane po nocnej nawałnicy. Porywisty wiatr wyrywał dachówki, łamał drzewa

Wieczorem, 14 lipca, nad województwo śląskie nadeszły koszmarne burze. Porywisty wiatr wyrywał dachówki, łamał drzewa. W Katowicach zostało zalanych wiele ulic. Według ostrzeżenia wydanego przez Biuro Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu, szansa na przekroczenie stanu ostrzegawczego na terenach silnie zurbanizowanych wyniosła 75%.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Po co nam Polski Ład?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie