Tygodniowy przegląd prasy (Katowice, 10.05-16.05.2020), poznaj najważniejsze informacje z Katowic

Diana Tobor
Diana Tobor
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Katowic nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Katowic nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Katowic, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 10.05 a 16.05.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Dilerzy i handlarze narkotyków poszukiwani przez policję Widzieliście ich? Można pomóc”?

Przegląd tygodnia Katowice od 10.05 do 16.05.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Dilerzy i handlarze narkotyków poszukiwani przez policję Widzieliście ich? Można pomóc

Śląskie. Tych handlarzy narkotyków poszukują policjanci w woj. śląskim. Te osoby są ścigane za wprowadzanie do obrotu narkotyków oraz czerpanie z handlu środkami odurzającymi korzyści majątkowych. Zobaczcie zdjęcia.

📢 Urocza twarz policji. To one ocieplają wizerunek mundurowych! Zobaczcie

W większości komend policji, rolę rzecznika pełnią panie. Nie jest to bynajmniej przypadkowy zabieg - chodzi głównie o ocieplanie wizerunku tej formacji. I trzeba przyznać, że ten manewr doskonale się sprawdza. Inteligentne i urocze policjantki przekazują informacje w taki sposób, że nawet najgorsze wieści łatwiej jest nam przyjąć. Sami zobaczcie, jak prezentują się przedstawicielki policji różnych regionów Polski. KLIKNIJ w GALERIĘ i PRZEJDŹ DO KOLEJNYCH ZDJĘĆ.

📢 Poruszający list górnika. „Mam koronawirusa. To, co się dzieje, to jeden wielki chaos, bałagan i absurd"

Pan Tomasz, górnik z Żor, napisał poruszający list do redakcji "Dziennika Zachodniego" po obejrzeniu na stronie dziennikzachodni.pl apelu siostry zarażonego koronawirusem górnika. "Sam mam koronawirusa. Moja żona i córka mają objawy choroby, ale nie wiemy, czy się zaraziły, bo od tygodnia czekamy na wynik testu. To, co się dzieje to jeden wielki chaos, bałagan i absurd. Wykonałem 4 tysiące prób dodzwonienia się do rybnickiego sanepidu. To jest niemożliwe. Mam wynik dodatni, a mógłbym zgodnie z prawem chodzić po ulicy, iść do sklepu, zarażać kolejnych ludzi" - pisze górnik.

Tygodniowa prasówka 10.05-16.05.2020 Katowice: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Katowicach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Gdzie wybrać w ten weekend? Co jest otwarte? Zobaczcie TOP 10 rodzinnych atrakcji w woj. śląskim i w jego granicach.

Gdzie się wybrać w weekend 16-17 maja 2020 z całą rodziną? Wciąż czekamy na otwarcie słynnej Legendii, śląskiego Zoo czy westernowego miasteczka w Żorach, ale coraz więcej obiektów otwiera swoje podwoje. Oto nasze TOP-10 na rodzinny wypad. Zobaczcie sami. Podajemy godziny otwarcia i cennik. Kliknij w "zobacz galerię".

📢 Nie uwierzysz. ONI pochodzą z woj. śląskiego! Oto TOP 100 aktorów, sportowców, muzyków... z naszego województwa

TOP 100. Znani muzycy, dziennikarze, sportowcy czy aktorzy. Sprawdź, jakie sławy urodziły się i wychowały w woj. śląskim. Kliknij w "zobacz galerię".

📢 Dolinka Murckowska w Katowicach - tam można uciec od zgiełku i tłumów [ZDJĘCIA]

Dolinka Murckowska to miejsce, gdzie mogą spędzić czas spacerowicze, biegacze i rowerzyści korzystający z uroków Lasu Murckowskiego. W sobotę 16.06.2020 r. pogoda sprzyjała, aby odwiedzić Dolinkę Murckowską. Nie brakowało osób na rowerach, które zrobiły sobie tam przystanek w czasie jazdy po leśnych trasach. Zobacz ZDJĘCIA. Może ktoś z Was pamięta to miejsce, gdy było tam kąpielisko?

📢 Katowice: Park Kościuszki pełen spacerowiczów i rowerzystów

Słoneczna, ciepła pogoda sprawiła, że Park Kościuszki wypełnił się 16 maja mieszkańcami Katowic i całego regionu. Nic dziwnego, bowiem w dobie koronawirusa spragnieni jesteśmy spacerów i wypoczynku w plenerze.

📢 Jak samemu zrobić sobie test na koronawirusa w domu? Wystarczy 10 minut. Posłuchaj śląskiego lekarza

Jak samemu zrobić sobie test na koronawirusa w domu? Doktor Maciej Jędrzejko pokazał, w jaki sposób wykonać w domu test na COVID-19. Jest to test, który pokaże, czy w naszym organizmie pojawiły się już przeciwciała charakterystyczne dla koronawirusa. Na wyniki musimy poczekać zalewie 10 minut. - Proszę, noście maseczki. Choć wszyscy mamy już dość, to nie jest moment na zluzowanie - ocenił lekarz.

📢 Premier Mateusz Morawiecki w Katowicach. Od początku przyszłego tygodnia ruszają kopalnie

Premier Mateusz Morawiecki przyjechał do Katowic. Dzisiaj, 16 maja, premier Mateusz Morawiecki jest na Śląsku. Na posiedzeniu sztabu kryzysowegoosobiście zapoznał się ze skutkami pandemii koronawirusa.

📢 Bon 1000 plus na wakacje: Kto dostanie pieniądze na urlop? Znamy szczegóły rządowego programu. 1000 zł dla zatrudnionych na umowę o pracę

1000 plus, czyli tzw. bon turystyczny otrzymają od swojego pracodawcy osoby zatrudnione na umowę o pracę i zarabiające poniżej 5200 zł brutto miesięcznie. 1000 plus ma być przyznawane co roku. Bon ma mieć formę przedpłaconej karty elektronicznej. Celem programu ma być wsparcie polskiej branży turystycznej po kryzysie wywołanym epidemią koronawirusa.

📢 Wizyta u fryzjera i kosmetyczki w czasie pandemii - tak będzie wyglądać! Poznaj nowe zasady

Prawdopodobnie bum na usługi fryzjerskie czy kosmetyczne rozpocznie się 18 maja, wtedy bowiem rząd wprowadzi 3 etap odmrażania gospodarki i luzowania obostrzeń. Zamknięcie zakładów fryzjerskich i kosmetycznych to efekt wybuchu epidemii koronawirusa. Wizyta u fryzjera, czy kosmetyczki będzie jednak wyglądać zupełnie inaczej. Chodzi o nowy reżim sanitarny i zasady bezpieczeństwa - kliknij w "zobacz galerię" i czytaj o nowych wytycznych, które mają obowiązywać w salonach fryzjerskich czy u kosmetyczki.

📢 Koniec z maseczkami w Polsce, ale z wyjątkiem Śląska? Zapowiadane są zmiany w zasadach zakrywania ust i nosa

Śląskie. Kiedy minister zdrowia Łukasz Szumowski powtarza, że maseczki są niezbędne i obowiązkowe, jego podwładny, wiceminister zdrowia, mówi, że w ciągu 2 tygodni możliwe są zmiany w prawie dotyczącym obowiązkowego zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. I podział będzie również terytorialny. Czytaj więcej, kliknij z "zobacz galerię".

📢 Kiedy wreszcie się skończy się pandemia w Polsce? Oto najnowsza prognoza ExMetrix

Kiedy wreszcie się skończy pandemia koronawirusa w Polsce? ExMetrix opublikowało najnowszą prognozę rozwoju pandemii COVID-19 w Polsce. Przewiduje ona, że największa liczba zakażeń wciąż będzie występowała w województwie śląskim. Jednocześnie eksperci obawiają się wybuchu ognisk koronawirusa na Dolnym Śląsku. Szczegółowe wykresy znajdują się w galerii zdjęć.

📢 Pierwsza Dzielnica coraz wyższa. Apartamentowce przewyższają już budynki Muzeum Śląskiego, a będą jeszcze wyższe

Za Muzeum Śląskim rosną trzy potężne apartamentowce. Budynki już teraz zaczynają przewyższać wszystko, co stoi w Strefie Kultury i - przed czym ostrzegała Alicja Knast, była dyrektorka MŚ - zaburzać oś widokową na obszar Muzeum Śląskiego. A dodajmy, że bloki będą znacznie wyższe

📢 Od 18 maja otwarcie knajp i restauracji w Katowicach. Na Mariackiej budują ogródki i pucują lokale

Od 18 maja rusza gastronomia. Od tego dnia po ponad dwumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, mogą zostać otwarte restauracje, kawiarnie, bary i bistra. W Katowicach ruszyły przygotowania do ponownego przyjęcia gości. Intensywne przygotowania trwają m.in. na Mariackiej: stawiane są ogródki, dezynfekowane wnętrza. Właściciele lokali cieszą się na ponowne otwarcie, ale obaw nie brakuje

📢 Ponad 400 testów na koronawirusa w Szpitalu Murcki. Trwają dezynfekcje oddziałów. Lecznica szykuje się do ponownego otwarcia

Szpital Murcki szykuje się do otwarcia. W pierwszej kolejności uruchomione zostaną przyszpitalne poradnie i dwa oddziały. W lecznicy wykonano ponad 400 testów na koronawirusa, zakażenie potwierdzono u 25 osób z personelu oraz 18 pacjentów.

📢 Sadysta w Katowicach? Karton nabity igłami w trawie. Jest na nim krew

Wcześniej gwoździe w kiełbasie, a teraz kartonowy pas nabity igłami. Sadyści nie odpuszczają - informuje Jacek Pytel, rzecznik Straży Miejskiej w Katowicach. Taką śmiertelnie niebezpieczną pułapkę dla czworonogów znalazł dziś (15.05) około 7 w pobliżu pawilonu przy Piastów 8 w Katowicach.

📢 Kościół w Murckach zamknięto przez koronawirusa. Po niemal dwóch tygodniach znów jest otwarty dla wiernych. Świątynię zdezynfekowano

Kościół w Murckach zamknięto na początku maja, gdy u proboszcza tutejszej parafii potwierdzono koronawirusa. Niemal dwa tygodnie później świątynię otwarto dla wiernych. Wcześniej Przed wnętrza zdezynfekowano. Proboszcz murckowskiej parafii wciąż przebywa na kwarantannie, ale wikariusz - u którego koronawirusa nie wykryto - już nie.

📢 Przedszkola i żłobki w Katowicach zaczną działać dopiero od 25 maja. To tydzień później niż planowano.

Katowice przesunęły termin otwarcia żłobków i przedszkoli. Placówki zaczną działać dopiero od 25 maja. To tydzień później niż planowano. Jak tłumaczą katowiccy urzędnicy, powodem jest rosnąca liczba zakażonych koronawirusem w naszym regionie. Twierdzą też, że o przesunięcie terminu apelowali dyrektorzy placówek.

📢 Prezydent Duda i #Hot16Challenge. Zobacz żarty i memy

Andrzej Duda podjął wyzwanie rzucone przez Zeusa i wziął udział w #Hot16Challenge2. Prezydent, po krótkim występie, do dalszego rapowania nominował premiera Mateusza Morawieckiego, braci Golec, Marylę Rodowicz, Sebastiana Karpiela Bułeckę i zespół Pectus. Internauci po jego występie mają mieszanie uczucia. Zobaczcie najpopularniejsze memy, które komentują „szesnastkę" prezydenta Andrzeja Dudy i pomysły na pseudonimy artystyczne dla głowy państwa.

Pleksi i odstępy. Co jeszcze zastaniemy w biurze?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3