Turniej Orlika 2013: Piłkarze z Katowic wygrali Turniej Orlika w Warszawie! [FOTO]

Zbigniew Anioł
Turniej Orlika 2013: Piłkarze z Katowic wygrali w kat. chłopców młodszych i zajęli drugie miejsce w kat. chłopców starszych Z.Anioł
Turniej Orlika 2013: Wielki sukces osiągnęli młodzi piłkarze z Katowic podczas finału krajowego Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. W kategorii chłopców młodszych wygrali cały turniej, a wśród chłopców starszych zajęli drugie miejsce.

Młodzi katowiczanie na co dzień trenują w UKS Sprint Katowice i do Warszawy, gdzie rozegrano krajowy finał pojechali jako jedni z faworytów. W kategorii chłopców młodszych grali jako SP nr 51 Katowice i od pierwszych spotkań grupowych na Bemowie radzili sobie kapitalnie. Wygrali trzy mecze, kolejno z: GUKS Dolice 2:0, SP nr 9 Skierniewice 3:1 i Anglię Milicz 4:2.

Przez fazę pucharową katowiczanie przeszli jak burza. W ćwierćfinale pokonali SP nr 18 Tarnów 3:0, a półfinale nie dali szans rywalom z Dublera Opole Lubelskie, wygrywając 5:0.

Turniej Orlika 2013: Odrobili straty w finale

W wielkim finale na Torwarze piłkarze SP nr 51 Katowice zmierzyli się z Dwunastką Włocławek. W pierwszej połowie to zespół z naszego województwa miał przewagę, ale na początku drugiej części spotkania prowadzenie objęli włocławianie. Katowiczanie szybko się podnieśli, wyrównali, by po chwili wyjść na prowadzenie, którego nie oddali już do końca. Wygrali 2:1 i mogli cieszyć się ze zwycięstwa w Turnieju Orlika 2013.

W kategorii chłopców starszych grała natomiast drużyna Wychowanków Giszowca. Piłkarze z Katowic w fazie grupowej nie mieli większych problemów. Zwyciężyli we wszystkich trzech spotkaniach. Kolejno ogrywali: Dziesiątkę Nysa 5:0, Gimnazjum nr 1 Żnin 4:2 i Jedynkę Jasło 4:0.

Turniej Orlika 2013: Zdecydował jeden karny

W ćwierćfinale katowiczanie wygrali z Herkulesem Grabice 2:0, by w półfinale po zaciętej wyeliminowali Gimnazjum nr 36 z Łodzi 4:3. Wielkie emocje towarzyszyły meczowi finałowemu. Wychowankowie Giszowca prowadzili do przerwy już 2:0 z UKS Szalowa, ale po przerwie rywale wyrównali i o wszystkim zadecydowały rzuty karne. Piłkarze z Szalowej nie pomylili się ani razu, a katowiczanie spudłowali w piątej serii i ostatecznie zakończyli IV edycję Turnieju Orlika na drugim miejscu.

Do grona najlepszych zawodników turnieju został wybrany Wojciech Janiec, bramkarz Wychowanków Giszowca.