Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trwa rozbiórka hotelu Silesia. Rozebrano dach nad wejściem głównym ZDJĘCIA

LOTA
Rozbiórka hotelu Silesia w Katowicach
Rozbiórka hotelu Silesia w Katowicach LOTA
Rozebrano dach nad głównym wejściem do dawnego hotelu Silesia w Katowicach. Wraz z żelbetową konstrukcją zniknął też stąd napis „Silesia”. Przypomnijmy, że rozbiórka nieczynnego hotelu ma się zakończyć jesienią. Na działce przy ulicach Skargi i Wincklera powstaną dwa biurowce i nowy hotel

Rozbiórka dawnego hotelu Silesia w Katowicach

Ruszyła zasadnicza rozbiórka dawnego hotelu Silesia w Katowicach. W poniedziałek rozebrano dach nad wejściem głównym do nieczynnego hotelu. Wraz z żelbetową konstrukcją zniknął też stąd napis „Silesia”.

W kolejnym etapie prac budynek u zbiegu ulic Skargi i Wincklera będzie rozbierany kondygnacja po kondygnacji od strony Superjednostki. Wcześniej gmach został oczyszczony z elementów wyposażenia, usunięto też płyty zawierające azbest z dwóch ścian szczytowych (bocznych) dawnej Silesii.

Wykonawcą rozbiorki jest firma z Grupy TREE.

W miejscu Silesii powstaną dwa biurowce i hotel

Przypomnijmy, że po wyburzeniu Silesii na działce u zbiegu ulic Skargi i Wincklera powstanie zespół nowoczesnych budynków o funkcji hotelowo-biurowej. Będą to dwa biurowce i hotel. Budynki biurowe będą miały po 13 pięter i łącznie 30 tys. m kw. powierzchni. W hotelu będzie natomiast 144 pokoi i ok. 5 tys. m kw.

Kompleks ma się nazywać "Nova Silesia". Budowa rozpocznie się po uporządkowaniu terenu przy ulicy Skargi, prawdopodobnie jeszcze w tym roku. Projekt całości powstał w pracowni APA Wojciechowski. Inwestorem jest natomiast firma Vastint Poland.

Tak ma wyglądać kompleks Nova Silesia w Katowicach

Dodajmy, że hotel Silesia został otwarty w 1971 roku. Działał do 2006 roku (przez 13 lat stał opuszczony). Gdy go otwarto uchodził za luksusowy. Było tu 200 pokoi, w tym sześć apartamentów, wszystkie z łazienkami, z telewizorami, radioodbiornikami i telefonami.

Goście Silesii mogli korzystać z kantoru, salonu fryzjerskiego, kawiarni, kiosku i Peweksu. Działały też tu restauracja i klub, podobno pierwszy katowicki klub ze striptizem. Nocowali tu Aleksander Kwaśniewski, Charles Aznavour, Czesław Miłosz czy Andrzej Wajda, a także narodowe drużyny piłkarskie Niemiec i Szwecji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na katowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto