MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

TOP 20 najbogatszych firm z woj. śląskiego. Oto Diamenty Forbesa 2020

ATRI
Diamenty Forbesa 2020. TOP 20 najbogatszych firm z województwa śląskiego. 

Przeglądaj na kolejnych zdjęciach>>>
Diamenty Forbesa 2020. TOP 20 najbogatszych firm z województwa śląskiego. Przeglądaj na kolejnych zdjęciach>>>Pixabay
Diamenty Forbesa 2020. Bisnode Polska wraz z redakcją miesięcznika „Forbes” opracowały zestawienie najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce. Przedsiębiorstwa, które znalazły się na liście, mogą szczycić się tytułem Diamentów Forbesa. W zestawieniu najbogatszych firm z woj. śląskiego znalazły się 283 przedsiębiorstwa z naszego regionu. Przedstawiamy TOP 20 najbogatszych firm, w których przychody przekroczyły 250 milionów złotych. Kliknijcie w"zobacz galerię".

TOP 20 najbogatszych firm z woj. śląskiego [Diamenty Forbesa 2020]

Miesięcznik Forbes we współpracy z Bisnode Polska opracował zestawienie najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce. Przedsiębiorstwa, które znalazły się na liście, mogą szczycić się tytułem Diamentów Forbesa.

Jak tłumaczy redakcja Forbesa, w zestawieniu znajdziemy przedsiębiorstwa, które w trzech ostatnich latach najszybciej zwiększały swą wartość.

Trzy kategorie według przychodów ze sprzedaży

- Diamentami Forbesa zostały te o współczynniku ryzyka współpracy wyższym niż 4, według ratingu Bisnode. Podzielone są one na trzy kategorie według przychodów ze sprzedaży w ostatnim roku obrachunkowym: firmy małe (przychody 5–50 milionów złotych), firmy średnie (przychody od 50 do 250 milionów złotych), firmy duże (przychody powyżej 250 mln zł) - podaje redakcja Forbesa.

Jak czytamy na stronie Forbes.pl, wywiadownia Bisnode Polska zebrała dane firm, które złożyły w terminie raporty do Krajowego Rejestru Sądowego za okres 2018–2014. Dalej: - Na tej podstawie powstała lista blisko 7 tys. przedsiębiorstw, którym Bisnode Polska przyznała pozytywny rating wiarygodności i ryzyka współpracy, które mają wysoką płynność bieżącą i nie zalegają z płatnościami. Przedsiębiorstwa spełniające te warunki musiały też wykazać się dodatnim wynikiem finansowym oraz wartością kapitałów własnych.

Zobaczcie TOP 20 najbogatszych firm z województwa śląskiego:

Wyeliminowano instytucje finansowe, takie jak banki

Z rankingu wyeliminowano instytucje finansowe, takie jak banki, ze względu na "znaczne różnice dotyczące kategorii bilansowych, występujące między nimi a firmami produkcyjnymi i handlowymi". Na liście Diamentów Forbesa znalazły się więc przedsiębiorstwa, które osiągnęły największy przeciętny (minimum 15 procent) roczny wzrost wartości.

Forbes: Aż 283 firmy z woj. śląskiego

Zestawienia zostały podzielone na województwa, a wśród nich możemy wyróżnić również województwo śląskie. Aż 283 firmy z naszego regionu znalazły się w rankingu Diamenty Forbesa.

Wybraliśmy TOP20 najbogatszych firm z woj. śląskiego, których przychody przekroczyły 250 mln złotych. Zobaczcie w galerii zdjęć!

Diamenty Forbesa 2020. TOP 20 najbogatszych firm z województwa śląskiego. 

Przeglądaj na kolejnych zdjęciach>>>

TOP 20 najbogatszych firm z woj. śląskiego. Oto Diamenty Forbesa 2020

W tłumaczeniu czytamy, że wartość przedsiębiorstw (W) jest średnią ważoną ich majątku (Wm) i wartości dochodowej (Wd) według wzoru: ŚW = (Wm + 2Wd) / 3. Majątek wyceniono na podstawie średniej arytmetycznej jego wartości likwidacyjnej oraz wartości księgowej netto spółki, która kwotowo odpowiada kapitałowi własnemu firm pomniejszonemu o wartości niematerialne i prawne. Wartość dochodowa to z kolei średnia zysków z lat 2018–2014. Wycena wartości nie uwzględnia wartości marek handlowych i dotyczy końca 2018 roku.

od 16 lat
Wideo

Ceny warzyw i owoców w maju

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na katowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto