Telefon dla dziecka – jak sprawić, żeby stał się narzędziem nauki, rozwijania pasji i szukania inspiracji?

Materiał informacyjny Play
Wielu rodziców obawia się, że telefony będą używane przez dzieci w niewłaściwy sposób. Zamiast rozwijać ciekawość świata, staną się bezproduktywnym narzędziem rozrywki. Dużo jednak zależy od tego, w jaki sposób dzieci korzystają z telefonu i do jakich aplikacji mają dostęp.

Telefon dla dziecka – zagrożenie czy narzędzie rozwoju?

Telefon to znakomite narzędzie rozwoju dziecka, pobudzające jego ciekawość świata i pozwalające szukać nowych informacji. Niewiele urządzeń pozwala na tak łatwe i wygodne poszerzanie horyzontów oraz zdobywanie nowej wiedzy. Edukacyjne aplikacje, interesujące programy naukowe na popularnych platformach i możliwość komunikacji z osobami z różnych regionów świata – tylko w świecie wirtualnym mamy szansę na skorzystanie z tego wszystkiego. Musimy być przy tym jednak bardzo ostrożni - z edukacji zdalnej również trzeba umieć korzystać.. Z odpowiednimi usługami Play możesz jednak zapewnić dziecku bezpieczny rozwój w sieci. Skorzystaj z pakietu Bezpieczna Rodzina i zaangażuj swoje dziecko w Akademię Team Play. To gwarancja wartościowego wykorzystania czasu spędzonego przed ekranem, a przy okazji doskonały pomysł na praktyczny świąteczny prezent.

Telefon dla dziecka – jak uniknąć zagrożeń?

Jako rodzice mamy wiele obowiązków. Wytłumaczenie koncepcji fake newsów, nakierowanie na właściwe treści, a nawet opieka w trakcie oglądania programów edukacyjnych – to jednak absolutne podstawy, jeśli chcemy zapewnić dziecku bezpieczeństwo w sieci. Traktuj czas spędzony z dzieckiem przed ekranem jako szansę na zabawę i naukę. To moment, w którym można pokazać, czym jest internet, jak z niego korzystać, kogo można tam spotkać, kogo należy unikać, a komu można zaufać. Zawsze warto pokazywać obie strony – dobrą i złą. To ważne, żeby dziecko miało poczucie wsparcia, bezpieczeństwa, ostrożnego zaufania i woli do rozwoju. Warto także pamiętać o wspólnym ustaleniu limitu czasu spędzanego przed ekranem, by dziecko nie zatraciło się w wirtualnym świecie. Należy przy tym wziąć pod uwagę zarówno własną intuicję, jak i potrzeby oraz dojrzałość dziecka.

play

Telefon dla dziecka – rozmawiaj z dzieckiem o tym, co robi na telefonie

Musimy zwrócić uwagę na to, by dziecko nauczyło się odpowiedzialnego używania sprzętu. Możemy sami pokazać, jak korzystamy z sieci, jednak nawet wtedy ciężko zapewnić stuprocentową ochronę. Aby zadbać o to, by nasze dziecko nie było zagrożone podczas korzystania ze smartfona, warto wybrać Pakiet Bezpieczna Rodzina w ofercie sieci Play. Już za 9,99 złotych miesięcznie możesz zdalnie zlokalizować swoją pociechę i wyznaczać bezpieczne strefy według pozycji GPS. To także dostęp do usług takich jak możliwość sprawdzenia odwiedzanych serwisów, filmów oglądanych na platformie YouTube oraz mierzenia czasu spędzanego na danej platformie.

W przypadku gdy opieki wymaga więcej niż jedno dziecko – lub nasz jedynak korzysta z różnych sprzętów – warto postawić na pakiet Bezpieczna Rodzina Premium. Wśród dodatkowych funkcji znajdziemy monitoring do trzech urządzeń, sprawdzanie lokalizacji do siedmiu dni wstecz i przeglądanie historii wyszukiwarki. W celu przetestowania pakietów można skorzystać z oferty JUNIOR BOX, która obejmuje także inne usługi skierowane do dzieci. Zależnie od wybranego wariantu możesz liczyć na miesiąc lub trzy miesiące darmowego korzystania z pakietu Bezpieczna Rodzina.

Telefon dla dziecka – pokaż dziecku aplikacje i platformy, które rozwiną jego pasje

Internet to medium, które zapewnia niezwykłe szanse na rozwój. Jeśli twoje dziecko już dziś odnajdzie hobby, które chce rozwijać, smartfon może w tym pomóc. Niezależnie od tego, czy jest to malowanie, czy produkcja wideo – to wszystko jest w zasięgu ręki. Trzeba jednak postawić na platformy i aplikacje, które faktycznie mogą rozwijać naszą pociechę. Jak to sprawdzić? Najlepiej zrobić to samodzielnie – aby mieć sto procent pewności, że dana usługa, platforma czy kanał na YouTube będzie odpowiednim wyborem dla naszego dziecka, powinniśmy sprawdzić przykładowe materiały, obejrzeć parę nagrań i na tej podstawie podjąć decyzję.

Warto także wspólnie z dzieckiem rozwiązywać zadania, a nawet grać w gry. To dobry sposób na zbudowanie z dzieckiem więzi wzmocnienie jego zaufania do nas. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie możesz sobie na to pozwolić – nic straconego. Postaw na Akademię Team Play – influencerzy sprawdzeni przez tę sieć zapewnią twojemu dziecku szereg nowych szans na rozwój pasji i odkrywanie świata.

Telefon dla dziecka – influencerzy to nowe gwiazdy rocka: akceptuj ich i zobacz, jak motywują do działania

Akademia Team Play została zaprojektowana z myślą o rozwijaniu ciekawości dziecka i pielęgnowaniu w nim naturalnej chęci odkrywania, rozwijania się i tworzenia. Inspirujące postacie takie jak Paulina Mikuła, Martin Stankiewicz, Blowek, Red Lipstick Monster czy Izak potrafią mówić językiem najmłodszych. To popularne osoby, które twoje dziecko może już znać, co dodatkowo wzmacnia jego chęć do rozwoju inspirowanego dokonaniami młodzieżowych idoli. Niezależnie od tego, czy twoja pociecha interesuje się kręceniem wideo, gotowaniem, gamingiem, treningiem fizycznym, fotografią czy zagadnieniami związanymi z modą, w Akademii Team Play może rozwijać swoje pasje.

Materiał oryginalny: Telefon dla dziecka – jak sprawić, żeby stał się narzędziem nauki, rozwijania pasji i szukania inspiracji? - Polska Times

Dodaj ogłoszenie