MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Tauron Biegnij dla Aniołów w Parku Kościuszki w Katowicach - zobacz ZDJĘCIA. Udział wzięło blisko pół tysiąca zawodników i zawodniczek

Aleksandra Szatan
Aleksandra Szatan
Trzecia edycja Tauron Biegnij dla Aniołów odbyła się w niedzielę, 5 czerwca w Parku Kościuszki w Katowicach
Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Trzecia edycja Tauron Biegnij dla Aniołów odbyła się w niedzielę, 5 czerwca w Parku Kościuszki w Katowicach Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugała-Astaszow, OSZ
SPORT. Prawie pół tysiąca osób wzięło udział w trzeciej edycji charytatywnej akcji Tauron Biegnij dla Aniołów, która w niedzielę odbyła się w Parku Kościuszki w Katowicach. - To było szaleństwo. Mnóstwo świetnej energii. Wielu przedszkolaków, najmłodszy uczestnik miał nieco ponad pół roku, a najstarsza uczestniczka 68 lat - podkreśliła Monika Bajka, prezeska stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów.

Pobiegli dla Aniołów Stróżów

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 10.00 od biegów dziecięcych - dla starszych i młodszych oraz przedszkolaków. Ponad 150 dzieci mogło stanąć na linii startu, z czego ponad 70 biegaczy miało mniej niż 7 lat.

Tych najmłodszych zawodników czekała trasa 200 metrów, a do mety prowadziła je sympatyczny lew jadący na hulajnodze. Rozegrano dwie tury, osobno dla dziewczynek i chłopczyków.
W kategorii przedszkolaków nie prowadzono klasyfikacji. Wygrały wszystkie maluszki, niezależnie od tego, czy do mety dotarły samodzielnie, czy były prowadzone przez rodziców, czy wręcz niesione na ich rękach. Każdy otrzymał pamiątkowy medal i upominek.

Zobacz zdjęcia:

Medale czekały zresztą na wszystkich uczestników trzeciej edycji akcji Tauron Biegnij dla Aniołów. Najlepsi biegacze, którzy zajęli miejsca na podium, mogli zaś liczyć na nagrody.

Gorąco, ale atmosfera świetna

Najliczniej obsadzony był bieg główny na dystansie 5 kilometrów.

Wzięli w nim udział zawodnicy w różnym wieku, wśród nich byli też m.in. przedstawiciele partnerów Domu Aniołów Stróżów czy patronów medialnych biegu, których reprezentowała drużyna Radia Katowice.

- Jako drużyna radiowa parę lat temu wystartowaliśmy w Biegu Katorżnika. Później była długa przerwa, a teraz Radio Katowice powoli wraca do biegania. W tym roku jesteśmy partnerem medialnym Biegu dla Aniołów, więc nie mogliśmy nie wystawić naszej drużyny. Chcemy biegać i pokazywać, że jest to fajne - powiedziała Ewelina Kosałka-Passia.

Dobre nastawienie i uśmiech na twarzy towarzyszył radiowej drużynie także po ukończonym biegu.

- Było doskonale, tylko trochę gorąco. Atmosfera świetna, drużyna marzeń. W przyszłym roku weźmiemy udział z większą liczbą osób - podkreśliła Ewelina.

Na starcie zameldował się także Maciej Biskupski, przewodniczący Rady Miasta Katowice.
Miasto Katowice było współorganizatorem tej imprezy.

- Super impreza. Fajnie, że tak dużo osób zdecydowało się spędzić ten niedzielny czas w bardzo aktywny sposób. Udało mi się przebiec, zwłaszcza, że był po pierwszy bieg po bardzo długim czasie, po złamaniu ręki. Było więc ledwo, ledwo, ale wrażenia bardzo pozytywne - powiedział Maciej Biskupski.

- Jesteśmy bardzo dumni, że Dom Aniołów Stróżów działa m.in. na terenie Katowic. Proszę pamiętać, że, poza bardzo profesjonalną organizacją różnego rodzaju wydarzeń, takich jak dzisiejszy Bieg dla Aniołów, to ich najważniejszą aktywnością jest opieka nad dzieciakami. Wszystko, co robimy wokół ich działalności, ma na celu wspieranie tego podstawowego profilu - dodał przewodniczący Rady Miasta Katowice.

Dystans 5 kilometrów można było pokonać biegiem, marszem, a nawet spokojnym spacerkiem. Zawodnicy musieli ukończyć go w godzinę od startu.

W klasyfikacji mężczyzn najlepsi okazali się:

  • 1 miejsce: Aleksander Zięba
  • 2 miejsce: Grzegorz Rogala
  • 3. miejsce: Rafał Tkaczewski

W klasyfikacji kobiet najlepsze były:

  • 1. miejsce: Monika Cywińska-Małota
  • 2. miejsce: Karolina Graboń
  • 3. miejsce: Patrycja Krotofil

Wręczone zostały też nagrody specjalne prezydenta Katowic (gra Monopoly Katowice) dla najmłodszego i najstarszego zawodnika.

Najmłodszym zarejestrowanym uczestnikiem był Ignaś, który urodził się w październiku 2021 roku i wziął udział w biegu przedszkolaka.

Z kolei najstarszą uczestniczką okazała się 68-letnia pani Barbara.

- Chodzę z kijkami. Koleżanka w zeszłym roku wzięła udział w tym wydarzeniu. Po czym zebrała nas - bo chodzimy w 4-5 osób - i zainicjowała to, że dzisiaj tu jesteśmy. Kiedy w czasie pandemii nie można było nigdzie bywać, to my chodziłyśmy po lasach sosnowiecko-jaworznickich. Opłaciło się - mówiła pani Barbara.

Zrobić coś dobrego dla innych

- To trzecia edycja biegu Tauron Biegnij dla Aniołów. W 2020 roku była przerwa pandemiczna, w ubiegłym roku udało nam się wrócić do Parku Kościuszki, ale na włosku ten bieg wisiał, bo gdy go rejestrowaliśmy i tworzyli regulamin, wydawało nam się, że pobiegniemy w ośmiu turach. Takie były obostrzenia covidowe. Finalnie udało się. Wtedy było 278 osób. Do wczorajszego dnia zapisało się 421 osób. Jest więc cała masa ludzi, którzy chcą pobiec, miło spędzić czas, a przede wszystkim zrobić coś dobrego - powiedziała Monika Bajka. - Myślę, że w tych czasach, w których żyjemy, solidarność, wspólnota, są największymi wartościami. I każdemu chciałam bardzo podziękować za to, że dołożyliście swoją cegiełkę do budowania Domu Aniołów Stróżów. Domu dla dzieci, które takiej pomocy potrzebują - dodała prezeska Domu Aniołów Stróżów.

Jeszcze dziś zapisy na bieg wirtualny

Od godziny 10.00 do 15.00 na terenie Parku Kościuszki odbywał się piknik rodzinny. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, była strefa zabawy dla dzieci, gigantyczne bańki, warsztaty z robienia przypinek i magnesów. Nie zabrakło strefy gastro, w której można było kupić m.in. watę cukrową, a także specjalnego stanowiska Domu Aniołów Stróżów, w którym chętni mogli zakupić specjalną koszulkę Biegu dla Aniołów.

Przypomnijmy, że pomóc można także zdalnie. Poprzez udział w biegu wirtualnym.

- Wystarczy zapisać się na stronie i podesłać do nas zdjęcie z trasy. Biec dla dzieci można do 10 czerwca w dowolnym miejscu i dogodnym czasie - opisuje prezeska stowarzyszenia.

Do 5 czerwca można zapisać się na bieg wirtualny za pośrednictwem strony internetowej: www.anioly24.pl/biegnij-dla-aniolow/

Całkowity dochód ze sprzedaży wszystkich pakietów startowych przeznaczony zostanie na pomoc podopiecznym Domu Aniołów Stróżów ze Śląska i Zagłębia. Stowarzyszenie opiekuje się ponad 600 dziećmi, którym zapewnia m.in. wsparcie psychologiczne i edukacyjną oraz pomoc w rozwiązywaniu problemów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Stand up 12.06 Berlin

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na katowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto