Tak będzie wyglądać hotel PURO przy al. Korfantego w Katowicach [WIZUALIZACJE]. Jak Waszym zdaniem wkomponuje się w centrum Katowic?

Katarzyna Pachelska
Katarzyna Pachelska
Wizualizacje nowego hotelu Puro przy al. Korfantego w Katowicach. Tak będzie wyglądać ten 4-gwiazdkowy hotel w centrum Katowic. Materiały prasowe
Katowice. W czwartek 6 lutego 2020, zaprezentowano po raz pierwszy wizualizacje hotelu PURO, który powstaje przy alei Korfantego 10. Długo na nie czekaliśmy, bo budowa tego obiektu trwa od kilku miesięcy (choć na razie nie wyszła poza prace ziemne). 14-kondygnacyjny hotel zaprojektowała pracownia słynnego katowickiego architekta Tomasza Koniora. Wnętrza hotelu zaprojektuje londyńskie studio projektowe DeSallesFlint. Wizualizacje hotelu PURO znajdziecie w galerii.

Hotel PURO w Katowicach. Wiemy jak będzie wyglądał WIZUALIZACJE

W Katowicach, w reprezentacyjnym miejscu przy al. Korfantego, z widokiem na Rynek, Spodek, Altusa, wieże .KTW i Strefę Kultury, od listopada 2019 roku trwa budowa pierwszego w woj. śląskim hotelu sieci PURO. 4-gwiazdkowy obiekt będzie miał 14 kondygnacji i 56 m wysokości. Otwarcie hotelu planowane jest w I kwartale 2022 roku. W końcu ujawniono, jak będzie wyglądać katowicki hotel PURO.

WIZUALIZACJE HOTELU PURO W KATOWICACH

Rozpoczęliśmy budowę hotelu PURO w Katowicach. To już ósma realizacja naszej sieci w Polsce. Z tej inwestycji jesteśmy szczególnie dumni, nie tylko ze względu na jej znakomitą lokalizację i ekspozycję, ale także z uwagi na charakter architektury” – mówi Przemysław Wieczorek, członek zarządu i dyrektor inwestycyjny sieci hoteli PURO

Hotel Puro buduje norweski inwestor Genfer Hotel Invest IV. W Polsce jest już kilka hoteli pod marką PURO. Ten katowicki będzie pierwszym w województwie śląskim.

- Projekt powstanie na unikatowej działce przy alei Korfantego 10, zlokalizowanej między Dworcem PKP a Międzynarodowym Centrum Kongresowym. To doskonały adres pod inwestycję hotelową w Katowicach. Do PURO będzie można sprawnie dojechać samochodem, dojść z dworca i przemieścić się do MCK - dodaje Wieczorek.

Zdjęcia z budowy Hotelu:

Trwa budowa Hotelu Puro przy alei Korfantego ZDJĘCIA Będą tu...

Hotel 4-gwiazdkowy z autorskim SPA, barem z widokiem na miasto

Każdy z hoteli PURO, jak informuje inwestor, jest inspirowany otoczeniem i historią miasta, ma indywidualny charakter i swoją tożsamość. W Katowicach dostępnych będzie 247 pokoi w standardzie 4 gwiazdek, restauracja oraz sale konferencyjne.

Na ostatniej kondygnacji znajdować się będzie imponujący bar z widokiem na miasto, połączony schodami z zaaranżowanymi na dachu ogrodami, które stworzą zieloną enklawę w miejskiej zabudowie. To kolejny hotel PURO, w którym będzie można korzystać z autorskiego spa sieci pod szyldem PRISMA. W hotelu znajdzie się także kolekcja sztuki związanych z regionem artystów.

Wszystkie przestrzenie zostały pomyślane tak, aby służyły mieszkańcom, nie tylko gościom hotelowym.

- Wyjątkowa lokalizacja umożliwia nam stworzenie charakterystycznego i widocznego obiektu. Projekt budynku powierzyliśmy pracowni architektonicznej Konior Studio, kierowanej przez Tomasza Koniora, który bardzo dobrze zna lokalne uwarunkowania centrum Katowic i od początku doskonale rozumiał istotę tej lokalizacji i jej szczególną rolę w kontekście rozwoju śródmieścia – mówi Przemek Wieczorek.

Hotel PURO będzie pierwszym od lat znaczącym budynkiem publicznym zbudowanym w ścisłym centrum Katowic przy najważniejszym trakcie Rynek–Rondo. Architekci z Konior Studio podjęli próbę wykreowania wielkomiejskiej architektury o maksymalnie otwartym i ogólnodostępnym charakterze.

Czy hotel wpłynie na dynamiczny rozwój alei Korfantego, tzw. Ściany Zachodniej miasta?

- Budowa hotelu PURO zapewne wpłynie na dynamiczny rozwój centralnej przestrzeni stolicy śląskiej metropolii. Wyjątkowość projektu polega na pogodzeniu rozmachu powojennego modernizmu, charakterystycznego dla północnej części śródmieścia Katowic, ze współczesną wrażliwością. Skupiliśmy się na wygodzie mieszańców oraz spełnieniu wysokich standardów zrównoważonego budownictwa. Ten zamysł idzie w ślad za oczekiwaniami inwestora – mówi Tomasz Konior.

Nowoczesność wpisana z szacunkiem w lokalny kontekst to znak rozpoznawczy marki PURO. Tak będzie również w Katowicach. Projekt hotelu nawiązuje do założenia Ściany Zachodniej: alei Korfantego, na które składają się niskie i rozłożyste pawilony oraz wysokie obiekty, niektóre o statusie ikon polskiej architektury. Postawiliśmy na połączenie wysokościowca i niskiego podium, aby dopełnić istniejący zespół zabudowy - mówi Tomasz Konior.

Od alei Korfantego widoczna będzie część hotelu licząca 14 kondygnacji i 56 metrów wysokości, podobnie jak sąsiadująca z hotelem kultowa Superjednostka. Natomiast od zachodu budynek zyska dwukondygnacyjny cokół odpowiadający wysokością stojącemu obok pawilonowi BWA.

W środku - surowe materiały: beton, cegła, drewno i stal. Lekko industrialny charakter

Dobry design to znak rozpoznawczy PURO, bo sieć ceni dobrych projektantów i popularyzuje wiedzę na temat designu i sztuki.

Wnętrza hotelu w Katowicach zaprojektuje londyńskie studio projektowe DeSallesFlint, z którym sieć realizowała już kilka inwestycji w Polsce, w tym otwarty w zeszłym roku i zdobywający międzynarodowe uznanie hotel w Warszawie.

Stylistyka wnętrz oparta będzie m.in. o surowe materiały: beton, cegłę, drewno i stal, które nadadzą pomieszczeniom lekko industrialnego charakteru, ale też ponadczasowej szlachetności. Efektowności przestrzeniom wspólnym nadadzą projekty mebli kultowych europejskich manufaktur, prace artystów i rzemieślników.

Architekci KONIOR STUDIO:

  • Tomasz Konior,
  • Marek Lewandowski,
  • Sebastian Skrzeczyński,
  • Dominik Koroś,
  • Marcin Piotrowski

Projekt wnętrz: studio DeSallesFlint

Kierowanie procesem budowy zostało powierzone spółce Hotel Inwest, związanej z PURO od początku rozwoju sieci.

Czym chce się wyróżniać sieć PURO Hotels

W PURO bliska jest nam idea otwartego domu - mówi Małgorzata Jankowska, Director of Marketing & PR sieci PURO. - Nasze hotele stanowią doskonałą destynację dla poszukujących doznań kulturalnych, artystycznych i smakowych, a dzięki centralnej lokalizacji pozwalają poczuć niezwykłą atmosferę miasta. Goście zawsze znajdą nas w centrum, bo tu czujemy się najlepiej. Dzięki inspiracji miejscową historią i architekturą każdy hotel stanowi integralną ich część. Cenimy dobrych projektantów i kolekcjonujemy prace młodych artystów. Popularyzując design i sztukę opowiadamy o tym, co nas otacza.

W 2019 roku sieć otworzyła hotele w Łodzi i Warszawie. Aktywnie poszukuje nowych możliwości inwestycyjnych. W niedalekiej przyszłości planuje kolejne duże otwarcia.

Czytaj także

Podatek cukrowy. Podreperuje budżet czy zdrowie Polaków?

Wideo

Komentarze 13

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

w
wredziol

tylko, że w taki sposób to on na pewno nie będzie wyglądał - jakoś nie wyobrażam sobie, żeby tak ładnie było widać wnętrze każdego pokoju w hotelu. No chyba, że miasto ma jakieś dalsze plany i ustawi ławki dla widzów.

G
Gość
6 lutego, 8:26, Gość:

Bryła bardzo ładna. Tylko dlaczego UM Katowice, wydał pozwolenie budowlane dla kolejnego (!!) obiektu z tak niewielką ilością miejsc parkingowych ??!!

taka zabudowa plus 3 kondygnacyjny KTW to bedzie tragdia dla wizji miasta Katowice,nie takiej zabudowy oczekuja mieszkancy ze tu jest plac i cos wymysli zeby wiesz jeszcze ze 4lat pobimbac!! jest 2020 !!!

Ta ekipa dopiero POTEM bedzie sie zastnawiac nad systemem parkingow zeby tloku nie bylo w centrum. Maja dojsc biurowce i ile pokoi hotelowch w samym centrum?

zrobia,zrobia dw.autokarowy a nie rozwiazania na miare Miasta wojewodzkiego okregu przemyslowego.

A cynizm i zlodziejstwo Bienkowskiej to kpina z Polski I Polakow.Widac Synagoga to dalej Rasa Panow w Polsce.kpina ABW kpina wasze myslenie

G
Gość
7 lutego, 4:18, No:

Najgorsze miasto do zycia !!! Juz wiadomo czemu ubywa ludzi co rok !!!! Samochody smog chalas !!! To wizytowka katowic!!!!

Ta ekipa dopiero POTEM bedzie sie zastnawiac nad systemem parkingow zeby tloku nie bylo w centrum. Maja dojsc biurowce i ile pokoi hotelowch w samym centrum?

zrobia,zrobia dw.autokarowy a nie rozwiazania na miare Miasta wojewodzkiego okregu przemyslowego.

A cynizm i zlodziejstwo Bienkowskiej to kpina z Polski I Polakow.Widac Synagoga to dalej Rasa Panow w Polsce.kpina ABW kpina wasze myslenie

G
Gość
7 lutego, 4:18, No:

Najgorsze miasto do zycia !!! Juz wiadomo czemu ubywa ludzi co rok !!!! Samochody smog chalas !!! To wizytowka katowic!!!!

Ta ekipa dopiero POTEM bedzie sie zastnawiac nad systemem parkingow zeby tloku nie bylo w centrum. Maja dojsc biurowce i ile pokoi hotelowch w samym centrum?

zrobia,zrobia dw.autokarowy a nie rozwiazania na miare Miasta wojewodzkiego okregu przemyslowego.

A cynizm i zlodziejstwo Bienkowskiej to kpina z Polski I Polakow.Widac Synagoga to dalej Rasa Panow w Polsce.kpina ABW kpina wasze myslenie

G
Gość

Tragiczny pomysl. To kontunuacja bzdurnej polityki i zalecen Bienkowskiej by nie wyszlo co mialo byc w Katowicach i jak mial wygladac Gornyslask.

14 kondygnacyjny budynek plus 3kondygnacyjny KTW 2 bedzie wygladal SZPETNIE.ale to kolo adoracji i zlych decyzji i tak ma to gdzies,beda dzialac ku chwale Eli Bienkowskiej by sie nikt nie dowiedzial ile nakradla i jak cyniczna jest osoba. Gornyslask mial wygladac inaczej ale Ela woli pieniedzmi za pomysly dzieci z Gornegoslaska kieszenie ZP i ZA wypchac.2007/8 to byl zenit jej ssynstwa. Marcinek buduje Katowice chyba by nic nie zrobic i szkodzic jak najbardziej i jak najdluzej. Pewne sprawy sa dla ABW ja nie wiem boja se ze ktos sie odwinie slowen ANTYSEMITA bo Bienkowska na kradziezy zlapano ? kpina

N
No

Najgorsze miasto do zycia !!! Juz wiadomo czemu ubywa ludzi co rok !!!! Samochody smog chalas !!! To wizytowka katowic!!!!

J
Jh

Zwykly budynek jakich wiele brak parkingow podstawa w tym miescie !!!! Dlaczego inwestor nie buduje parkingo bo po co beda stac gdzie popadnie za niedlugo beda zostawiac auta no srodku drogi tak jak dzis przy olimpijskiej na trawnikach i chodnikach gdzie jest policjia i straz miejska !!!!

B
Bebok

Może w końcu ten nowy hotel wymusi na właścicielach hotelu Katowice jakieś zmiany, oni nadal tkwią w czasach głębokiej komuny...

D
Dostawca desek Palisander?
Dostawca desek Palisander?
K
KAT

Bardzo dobra koncepcja. Nowoczesny wygląd pasujący do pobliskiej bryły na rondzie i ktw. Nie za wysoki i będzie pasował do całego wyglądu Korfantego.

d
delikatnie rzecz ujmujac

Malutki,centrum powinny zajmowac drapacze chmur a 14 pieter....pupy nie urywa...

G
Gość

Bryła bardzo ładna. Tylko dlaczego UM Katowice, wydał pozwolenie budowlane dla kolejnego (!!) obiektu z tak niewielką ilością miejsc parkingowych ??!!

z
zadowolona

A mi się ten projekt https://projektowanie-wnetrz-online.pl/projektowanie-wnetrz-katowice/ bardzo podoba i wydaje świetny wręcz. To połączenie przeszklenia ze ścianami, które wyglądają jak tylko doklejone do szyb... Wygląda to niesamowicie. Mam nadzieję tylko, że i w środku Będzie tak dobrze ;)

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3