T-Mobile spełni 50 charytatywnych marzeń razem ze swoimi pracownikami

Materiał informacyjny T-Mobile
Choć rok 2020 nikogo nie oszczędzał, to wciąż wiele osób i firm nie ustaje w staraniach, aby nadchodzące święta, tak jak poprzednie, były magiczne. Świetnym przykładem takiego podejścia jest T-Mobile Polska, który w najbliższym czasie, w ramach akcji Magenta Dream Makers, zrealizuje 50 charytatywnych marzeń, wskazanych przez pracowników operatora.

Magenta Dream Makers – charytatywne marzenia zamknięte w bombkach
Na koniec tego trudnego roku firma T-Mobile chciała dodać otuchy jak największej grupie potrzebujących i obudzić siłę wspólnego działania. Tak właśnie powstał pomysł akcji Magenta Dream Makers. Akcja wystartowała w Mikołajki, kiedy przed siedzibą T-Mobile w Warszawie stanęła olśniewająca magentowymi ozdobami Choinka Marzeń. Nazwa jest nieprzypadkowa, ponieważ w zawieszonych na niej bombkach znalazły się charytatywne marzenia, które ukryli tam pracownicy magentowego operatora. Aby takie magiczne marzenie mogło zawisnąć na choince, T-Mobile uruchomiło specjalną stronę internetową, na której pracownicy mogli zakupić piękne bombki stworzone specjalnie z myślą o tegorocznej akcji Magenta Dream Makers. W każdej z nich pracownicy mogli „umieścić” dowolne życzenie charytatywne o wartości do 4000 zł.

W tym roku decyzję o tym, komu możemy pomóc, oddaliśmy w ręce naszych pracowników. Mogą pomagać lokalnie, mogą wspierać istniejące fundacje, decyzja należy do nich. Niesiemy realną pomoc potrzebującym i sprawiamy, że pracownicy T-Mobile Polska naprawdę zmieniają świat na lepszy! – dodała Małgorzata Rybak-Dowżyk, dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej w T-Mobile Polska.

*

Niesamowity finał Magenta Dream Makers
Finał akcji rozpoczął się w czwartek, 17 grudnia, punktualnie o godzinie 13:00 pod Choinką Marzeń, przed warszawską siedzibą T-Mobile. Spotkanie, podczas którego nie brakowało emocji, poprowadził Michał Piróg. Wszyscy Dream Makerzy oczekiwali na wiadomość, czy to właśnie ich charytatywne marzenia zostaną spełnione. Finał rozpoczął Prezes Andreas Maierhofer, który nie tylko podsumował mijający rok, ale przede wszystkim podziękował wszystkim pracownikom i współpracownikom za ich pracę, wkład w rozwój i funkcjonowanie firmy, a także za hojność i empatię oraz udział w akcji Magenta Dream Makers. Jak przystało na świąteczne spotkanie, obecni byli goście specjalni, a wśród nich ambasador marki T-Mobile – Robert Lewandowski. To właśnie on – wraz z Prezesem Andreasem Maierhoferem – ogłosił 50 zwycięskich bombek, a wraz z nimi charytatywnych marzeń, które zostaną spełnione.

A marzenia pracowników T-Mobile okazały się niesamowicie różnorodne. Będzie to zarówno wsparcie znanych organizacji, jak Caritas czy Cancer Fighters, jak i Fundacji Mam Marzenie, Dzieciom Zdążyć z Pomocą czy Fundacji TVN „Nie Jesteś Sam”. Wiele osób z magentowego teamu zdecydowało się jednak wpisać marzenia szczególnie bliskie swoim sercom, bo dotyczące osób z własnego otoczenia. Dzięki temu Natalia będzie mogła pomóc Czarusiowi, synowi jej przyjaciółki, który urodził z niezwykle rzadkim zespołem BSW, Ola pomoże przyjacielowi Leszkowi, który po wypadku potrzebuje środków na rehabilitację, a Kasia wesprze brata koleżanki w marzeniu o protezie nogi. Ogromną troską otoczone zostały także zwierzaki. Udało się wesprzeć między innymi Schronisko w Sokołowie Podlaskim, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze, Przytulisko w Jadowie czy Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach. Dzięki zaangażowaniu pracowników T-Mobile, firma będzie mogła także remontować i odnawiać – między innymi Dzierzgoński Ośrodek Kultury oraz Powiatowe Centrum Rodziny w Grójcu, prowadzące Warsztaty Terapii Zajęciowej.

*

Co ważne, cała kwota zebrana ze sprzedaży świątecznych bombek z marzeniami została przekazana Fundacji „Dziecięca Fantazja”. Podczas finału Andreas Maierhofer ogłosił, że T-Mobile w tym roku przekaże Fundacji 100 000 zł, by nie tylko marzenia Dream Makerów, ale także marzenia nieuleczalnie chorych dzieciaków miały szansę się spełnić!

Wierzymy, że dzięki tej akcji dla wielu osób rok 2020, nawet jeśli dopiero w grudniu, będzie przywoływał ciepłe i radosne wspomnienia – podkreślają przedstawiciele T-Mobile.

Materiał oryginalny: T-Mobile spełni 50 charytatywnych marzeń razem ze swoimi pracownikami - Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie