Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Stacja do dezynfekcji dłoni w Lidlu. Widzieliście? Ten automat działa bezdotykowo

Redakcja
Sieć Lidl kupiła w Polsce 700 automatycznych stacji do dezynfekcji rąk.
Sieć Lidl kupiła w Polsce 700 automatycznych stacji do dezynfekcji rąk. ARC
Sieć handlowa Lidl zamontowała w swoich sklepach ponad 700 specjalnych stacji do automatycznej dezynfekcji dłoni. Automaty zostały wyprodukowane w Polsce, przez polskiego producenta. Sieć zrezygnowała z otwierania swoich sklepów przez całą dobę.

Zobacz jak wygląda ta stacja. Kliknij w galerię:

Niemiecka sieć informuje, że we wszystkich sklepach Lidl zostały zamontowane automatyczne stacje do dezynfekcji rąk. Klienci mogą w bezpieczny, bo bezkontaktowy sposób zdezynfekować ręce przed wejściem do sklepu.

Sprawdziliśmy to w niedzielę 26 kwietnia w sklepie Lidl przy ul. Ligockiej w Katowicach. Niestety nie było tam żadnego automatu do dezynfekcji, tylko zwykły spray ze środkiem dezynfekcyjnym. Co ciekawe, nie było też foliowych rękawiczek jednorazowych dla klientów (nawet na stoisku z pieczywem nie można ich było pobrać, bo teraz zamiast rękawiczek są tam zwykłe woreczki foliowe z nadrukiem dłoni).

Automaty do dezynfekcji rąk mają być w każdym sklepie Lidl

Łącznie automatów do dezynfekcji rąk ma być ponad 700. Stacje są wyprodukowane w Polsce, przez polskiego producenta.
- Jednocześnie podkreślamy, że cały czas pracujemy nad nowymi rozwiązaniami, mającymi na celu wspieranie bezpieczeństwa naszych pracowników oraz klientów - informuje sieć.

Klienci, wchodząc do sklepu będą mieli możliwość profesjonalnej dezynfekcji rąk. Co więcej, stacje zwiększają bezpieczeństwo i komfort – działają w sposób bezdotykowy, automatycznie dozując środek do dezynfekcji.

Zobacz jak wygląda ta stacja. Kliknij w galerię:

Sieć Lidl kupiła w Polsce 700 automatycznych stacji do dezynfekcji rąk.

Stacja do dezynfekcji dłoni w Lidlu. Widzieliście? Ten autom...

- Wszyscy doskonale wiemy jak ważna w aktualnej sytuacji jest higiena rąk. Ministerstwo Zdrowia oraz Główny Inspektor Sanitarny nieustannie przypominają nam zasady prawidłowego mycia rąk oraz dezynfekcji. Czyste dłonie to jednocześnie większe bezpieczeństwo dla nas i naszych bliskich. Chcąc wyjść naprzeciw tym potrzebom społeczeństwa rozpoczęliśmy montaż stacji dezynfekujących w sklepach naszej sieci. Wkrótce klienci odwiedzający sklepy Lidl będą mogli w bezpieczny, bezdotykowy sposób zdezynfekować dłonie przy wejściu do sklepu i tym samym w bardziej komfortowych warunkach dokonać zakupów – mówi Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications Lidl Polska.

Lidl rezygnuje z otwierania sklepów przez całą dobę. Tylko nieliczne są otwarte 24 na dobę

Po Świętach Wielkanocnych sieć Lidl stopniowo zaczęła się wycofywać z działania przez całą dobę. Obecnie tylko nieliczne sklepy tej sieci są czynne 24 h na dobę. Większość - od 6 do 24, niektóre krócej.

- Wydłużenie godzin funkcjonowania naszych sklepów – w godzinach 6:00-24:00 lub całodobowo – było zmianą czasową związaną ze wzmożonymi odwiedzinami klientów robiących przedświąteczne zakupy oraz regulacjami państwowymi dotyczącymi limitu osób wpuszczanych do obiektów handlowych - informuje mówi Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications Lidl Polska.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów od 20 kwietnia br. w sklepach może przebywać więcej osób – tj. na 15 mkw. przypada jedna osoba. Dzięki nowym zasadom zwiększyła się przepustowość naszych sklepów, a klienci mogą zrobić w obiektach Lidl Polska szybkie i bezpieczne zakupy. W związku z bardziej płynną obsługą klientów, podjęliśmy decyzję o ograniczeniu liczby sklepów otwartych w modelu całodobowym - dodaje Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications Lidl Polska.

Sąsiedzie, potrzebujesz pomocy? Wydrukuj plakat

Lidl Polska jednocześnie przypomina o społecznej solidarności i wspieraniu innych, potrzebujących pomocy osób oraz zachęca do pomocy sąsiedzkiej w najbliższej okolicy. Na tę okazję sieć zaprojektowała specjalny plakat w formacie A4 „Sąsiedzie, potrzebujesz pomocy?”, który można wydrukować na domowej drukarce, uzupełnić i wywiesić w miejscu zamieszkania (np. na klatce schodowej w bloku, na drzwiach wejściowych, czy tablicy informacyjnej). W ten sposób osoby potrzebujące wsparcia mogą skontaktować się z tymi gotowymi do pomocy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rybnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto