Śląskie derby znowu gorące! GKS Katowice - GKS Tychy 2:3. Tyszanie lepsi po dogrywce ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Hokeiści GKS Katowice przy wsparciu swoich kibiców znów pokonali GKS Tychy

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Hokeiści GKS Katowice przy wsparciu swoich kibiców znów pokonali GKS Tychy Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE karina trojok / dziennik zachodni / polska press
W drugim meczu półfinałowym Polskiej Hokej Ligi GKS Katowice przegrał po dogrywce z GKS Tychy 2:3. Śląskie derby znów były bardzo zacięte, ale tym razem w Satelicie górą byli goście. W play off jest remis 1:1 i teraz rywalizacja przenosi się do Tychów. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu GKS Katowice - GKS Tychy.

Hokeiści GKS Katowice po raz pierwszy w tym sezonie przegrali u siebie z GKS Tychy. Co prawda w Satelicie długo zanosiło się na zwycięstwo gospodarzy, ale ambitna pogoń tyszan przyniosła im cenne zwycięstwo. Goście najpierw w ostatniej minucie doprowadzili do dogrywki, a w dodatkowym czasie gry po niespełna czterech minutach przechylili szalę wygranej na swoją korzyść.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU GKS KATOWICE - GKS TYCHY

Prowadzenie dla zespołu Jacka Płachty zdobył doświadczony Maciej Kruczek. Obrońca GiKSy pokonał Tomasa Fucika potężnym strzałem z dystansu po lodzie pod koniec I tercji. Tyszanie odpowiedzieli po przerwie wyrównującym trafieniem Jeana Dupuya. Kanadyjczyk jako pierwszy zmusił w półfinale Johna Murraya do kapitulacji.

Pod koniec II tercji gospodarze grali w podwójnej przewadze i bezlitośnie ją wykorzystali. Po składnej akcji całej piątki krążek z bliska do siatki skierował Fin Matias Lehtonen. Tyszanie walczyli jednak do końca. W ostatniej minucie do remisu doprowadził Bartłomiej Pociecha, choć goście grali wówczas w osłabieniu.

Zwycięzcę w derbach wyłoniła więc dogrywka rozgrywana w 4-sobowych składach. Po niespełna czterech minutach walki złotego gola zdobył Bartłomiej Jeziorski przechylając szalę wygranej na stronę tyszan. W play off jest remis 1:1 i teraz rywalizacja przenosi się na Stadion Zimowy.

GKS Katowice - GKS Tychy 2:3 po dogrywce (1:0, 1:1, 0:1, dogr. 0:1)
Bramki
1:0 Maciej Kruczek (19), 1:1 Jean Dupuy (28), 2:1 Matias Lehtonen (38), 2:2 Bartłomiej Pociecha (60), 2:3 Bartłomiej Jeziorski (64)

Kary Katowice - 8 minuty, Tychy - 45 minut

Widzów 1340

W play off 1:1. Kolejne mecze we wtorek i środę o godz. 18 w Tychach.

Katowice Murray (Miarka) - Rompkowski, Valtola, Fraszko, Pasiut, Wronka - Kruczek, Wajda, Monto, Michalski, Krężołek - Hudson, Wanacki, Lehtonen, Kolusz, Saarelainen - Wielkiewicz, Prokurat, Bepierszcz, Smal, Eriksson

Tychy Fucik (Lewartowski) - Biro, Pociecha, Gościński, Starzyński, Jeziorski - Zheldakov, Smirnov, Sergushkin, Feofanov, Dupuy - Seed, Kotlorz, Szczechura, Cichy, Mroczkowski - Bizacki, Witecki, Wróbel, Ubowski, Marzec